juzefatanas
juzefatanas

od 30 sekundy do 40 sekundy - akcja kierowcy żółtego samochodu / ciekawa sprawa, co na to policja ? /

31 minuta temu
MrMiroslaw
MrMiroslaw

Już nie róbcie zamętu ludziom w głowie. Dobrze organizator oznaczył tzw rondo tylko wasza teoria wlasnie padła i pokazują wasza ułomnoś. Na całym świecie tak malują i każdy wie jak się poruszać i że z wewnętrznego można opuścić pas jadąc na wprost czyli na zjazdowe pas zewnetrzny, po to on jest, kto w tym Krakowie wymyślił że trzeba zajmować zewnętrzny pas na rondzie aby muc zjeżdżać z ronda. W ten sposób zajeżdżamy komuś drogę bo to jego pas jest. Jakby taka teorię przyjąć to powinno się zwerzene przed skrzyżowaniem zrobić. Ustawodawca -kodeksie drogowy rozpisali bardzo krótko i konkretnie co tu trudnego do zrozumienia. Jak ktoś widzi rejestracje KR lub Rz to na nich kazdy uważa bo oni po rondach nie potrafią jeździć i taka opinnia jest. i każdy na nich trabi a oni zdziwieni. Ale jak takie pierdoły głosi dyrektor WORD z Krakowie to... Tam w Krakowie powinno się wszędzie zrobić tzw ronda turbinowe lub tak samo rozmalować pasy jak na początku filmu. Nagle mogło by się okazać że Kraków się nie korkuje.

Godzinę temu
Radek D
Radek D

Ja jestem ciekaw po cholere mamy zajmować ten prawy pas przy zjeździe skoro z prawego pasa opuszczając rondo można zając dowolny pas - przy małych rondach (jak to na filmie w Łodzi) to obserwator z zewnątrz powiedziałby że napruty w 3 d...y - dopuścić zjazd z lewego po upewnieniu się że prawy wolny (i nie na prawy pas jak ten z renault na filmie). Ronda mają upłynnić ruch a nie robić wąskie gardło na nim bo praktycznie następują zwężenia do 1 pasa. Musialbym chyba na takie rondo na 1nce wjeżdżac i prawo lewo prawo lewo - co to jest szykana na rajdzie?

9 godzin temu
Radek D
Radek D

I niby czemu Porsche na tym rondzie az tak źle pojechal? Jak ma wolny wewnętrzny to może się chyba na nim ustawić? IMO 2 przepisy na rondo by wystarczyły - przepuścić z prawej i na rondzie. Wywalić te strzałki , kierunki w lewo, zjazd na prawy przed zjazdem z ronda. 7:30 duże rondo - i tu jest klucz a nie pizdryki (dużo edycji bo komentuje na bieżąco). 8:50 jak nie musił Pan zwolnić to nie wymusiła.

9 godzin temu
Tomasz Madziala
Tomasz Madziala

Dlaczego pan gi nie wpuścił kierowca suv mógł wybrać zły pas a może musiał skręcić w prawo i mogę pan bo grzecznie wpuścić być może nawigacja mu pokazywała ustaw się na lew pas ps kierowcy tylko przejazdem nie znał ronda

9 godzin temu
psujek piotr
psujek piotr

Wtargnięcie na jezdnię Prawidłowe korzystanie z przejścia dla pieszych wiąże się z obowiązkiem zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego. Pomimo tego, że dysponuje on pierwszeństwem na przejściu, powinien on swoje zachowanie dostosować do sytuacji. Przede wszystkim gwałtowne wejście na przejście pod nadjeżdżający samochód może być potraktowane jako wtargnięcie na jezdnię. Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 15 maja 2002 r. (sygn. IV KKN 149/97) W takiej sytuacji wina za wypadek może spaść na pieszego, mimo że kierowca potrąci go na przejściu.

10 godzin temu
Mar Mar
Mar Mar

Dobra dobra, a wedle prawa kto jest winny pierwszego zdarzenia?

15 godzin temu
Ryszard P
Ryszard P

Pani Beta rozproszy, zdekoncentruje każdego kierowcę !!! Roztargnienie jak najbardziej uzasadnione !!!!

15 godzin temu
jana
jana

Temat RONDO jest zapewne b. ciekawy. Jednak korzystając z okazji chciałby poruszyć temat tzw. świateł do jazdy dziennej. Czy obecnie nie obowiązuje przepis nakazujący używanie świateł mijania w dzień w czasie złych warunków atmosferycznych? W deszczu, szarudze bardzo wielu kierowców nie używa świateł mijania. Czy to jest normalne.

17 godzin temu
Michał Włoch
Michał Włoch

Nie jest, ale ludzie mają światła "na automacie" i przestają myśleć o tym, że wypadałoby światła mijania na przykład podczas deszczu włączyć...

9 godzin temu
MrMiroslaw
MrMiroslaw

Dobrze mówi zjeżdża się z tzw ronda z kierunkiem szkoda że sam nie używa kierunku lewego krążące po tzw rondzie. Jak by już wiedział gdzie skręcać to by sobie prawy wrzucił. Projektant ładnie to zalatwił.

18 godzin temu
MrMiroslaw
MrMiroslaw

Ale przecież ten Pan sam propagował że na tzw rondzie zjeżdża się w lewo prawym pasem no to teraz co się dziwić... 😆😆 najpierw trochę refleksji nad swoimi naukami A nie potem się dziwić 😁

18 godzin temu
Wyspecjalizowany Specjalista
Wyspecjalizowany Specjalista

,,Że zjeżdża się w lewo prawym pasem." To ciekawe. Poprosze o jakiś dowód w postaci linku.

38 minut temu
MrMiroslaw
MrMiroslaw

Jacy instruktorzy i egzaminatorzy tacy kierowcy w tym Krakowie. Ok nie wolno wrzucać do jednego worka. Ale takich jaj to ja nawet w Wawie nie widziałem. Hu z prędkością ale daltonizm to już 😆😆🤣

18 godzin temu
Martini
Martini

Nie wierzę w to co słyszę "walczmy o to żeby wykorzystać pas ruchu". Dla takich ludzi powinno się tworzyć symulatory, aby sobie wirtualnie powalczyli nie uskuteczniając tych zapędów w normalnym życiu.

22 godzin temu
Conradzio
Conradzio

Jeżeli dwa auta bez problemu wyprzedzają cię na autostradzie z prawej strony to znaczy, że blokujesz lewy pas.

Dzień temu
Mati I.
Mati I.

1.000zł. i 15 pkt. I moment by niektórzy pojęli kolory na sygnalizacji!!!!

Dzień temu
DJTWORZU
DJTWORZU

Bo rondo powinno być jednopasmowe lub dwupasmowe bezkolizyjne! Kto będzie na tych małych rondach jak na video zjeżdżał na prawy pas do zjazdu, skoro przy takim ruchu nie ma na to dostatecznej ilosci metrów. Wszystko by stało w miejscu i jedno wielkie trąbienie! Jedynym wyjściem zgodnym z tym co pan mówi jest wtedy objachanie dodatkowo tego ronda, żeby prawidłowo wykonać manewr prawoskrętu z prawego pasa. Bzdurny system, wykonanie i tyle sposobów przejachania przez to rondo ilu kierowców.

Dzień temu
eywhatswrong
eywhatswrong

Mieszkam przy ulicy Facimiech i regularnie przechodzę przez to przejście. Jeszcze nigdy nie widziałem aż tak rażących wykroczeń na tym odcinku. Chyba na prawdę miałem szczęście. Dodam również, że kierowcy mogą przyspieszać nie tylko ze względu na światła ale też na wzniesienie zaraz za sygnalizacją.

Dzień temu
Ryszard P
Ryszard P

Dlaczego Ten Policjant mówi, że niestety musi " nałożyć mandat karny "!!!!

Dzień temu
Ryszard P
Ryszard P

'Dajcie spokój kierowcą "Przejście dla pieszych zróbmy jako pomosty nad jezdniami !!! Wtedy żałośni biznesmeni będą mogli gnać bez ograniczeń do swoich biznesowych celów!!! Bo tylko kasa kasa się liczy -pozostali uczestnicy na drodze to tylko zawalidrogi, którzy im przeszkadzają w dotarciu do celu 4,5 ,6 lub 10 minut wcześej!!!!!

Dzień temu
Ryszard P
Ryszard P

Inni kierowcy jadący poprawnie zostają zaskoczeni daną sytuacją i zaczyna się problem!!!!

Dzień temu
Ryszard P
Ryszard P

Wszystkich karać bez dyskusji inaczej cały kodeks drogowy jest bez sensu!!!

Dzień temu
Ryszard P
Ryszard P

Tłumaczenie dla kierowców oczywistych sygnalizacji drogowych nie powinno mieć miejsca!!! Kierowca, mając aktualne prawo jazdy - takich przypadkach powinien mieć odebrane uprawnienia bez zbędnej dyskusji z patrolem drogówki, bo zapewne ktoś inny czeka!!!!!

Dzień temu
Grzegorz Bielecki
Grzegorz Bielecki

W pewnym sensie ta linia wymusza dobre ustawienie, bo z dwóch pasów niewyznaczonych skręcamy na dwa pasy oznaczone, czyli robimy to z prawego na prawy i z lewego na lewy, wiec z prawego nie powinno być możliwości skrętu na lewy pas, tak jak jest teraz, ale jakbym był tam pierwszy raz to też bym tego nie zgadł odpowiednio wcześnie by zająć poprawny pas, potrzebne są oznaczenia pasów, albo narysowanie strefy wyłączonej z ruchu aby nie było wątpliwości, że z jednego pasa możemy skręcać na oba.

Dzień temu
Paweł Smołka
Paweł Smołka

No tak, ale mnie bardziej ciekawi jak prowadzący wjechali tym subaru na trawnik przy ul limanowskiego i powstańców? Z tego co mi się wydaje, ale na 100% pewien nie jestem to nie jest droga a żeby ram wjechać trzeba przejechać wzdłuż po pasach i po chodniku a poza tym stanie na trawie nie jest chyba dozwolone i jest obarczone mandatem? 🤔

Dzień temu
Maciej Król
Maciej Król

Kto ma pierwszeństwo w sytuacji, gdy pojazd znajdujący się na rondzie zmienia pas z wewnętrznego na zewnętrzny, a inny pojazd wjeżdża na rondo na pas zewnętrzny i potencjalnie dochodzi do kolizji. Przy czym pas zewnętrzny był wolny w momencie, gdy oba pojazdy rozpoczynały manewr.

Dzień temu
Mateusz
Mateusz

Pojazd wjeżdżający na rondo ma z reguły nakaz ustąpienia pierwszeństwa. Czyli jeżeli wjazd jednego k zjazd drugiego jest w tym samym miejscu i momencie to ten na rondzie ma pierwszeństwo. Jak na każdej in ej drodze czy skrzyżowaniu

12 godzin temu
Call-of- Duty
Call-of- Duty

O taką samą sytuacje zapytałem się znajomego policjanta z drogówki i mi powiedział że pierwszeństwo ma zawsze auto zjeżdżające z ronda. Ale wnioskując wypowiedź tutaj pana na filmie to mimo że auto przed rondem ma znak ustąp pierwszeństwa ma prawo wjechać ci przed zderzak i to on będzie miał pierszeństwo bo pas był wolny a ty mimo że masz pierwszeństwo na rondzie żeby zjechać będziesz musiał przychamować i poczekać bo straciłeś pierszeństwo zjazdu bo tamten był o sekunde szybszy. To czyli według tego pana policjant z drogówki chu.... się na rondzie zna😒😒😒.

Dzień temu
Vena
Vena

6:05 zrobili światła z przejazdem bez kolizyjnym i się problem rozwiązał, a i bezpieczniej bo tramwaj w nas nie wiedzie.

Dzień temu
Pietrzykow1234
Pietrzykow1234

Tych bandytów z początku filmu powinno się wsadzić na długie lata do kryminału i dożywotnio zakazać prowadzenia wszelkich pojazdów. To jest zwykły czysty bandytyzm robiony z premedytacją i świadomością.

Dzień temu
94Minix
94Minix

Identyczne sytuacje ciągle się powtarzają na skrzyżowaniu ulic Pleszowskiej oraz Białoprądnickiej w Krakowie

Dzień temu
wolfkalisz
wolfkalisz

A potem się dziwić że w ilości wypadków tylko Rumunia i Bułgaria w ue są za nami....

Dzień temu
wolfkalisz
wolfkalisz

Ale przepraszam bardzo po co są egzaminy na prawo jazdy skoro potem kierowcy nie wiedzą jak jeździć? Chyba jak ktoś zdał egzamin to powinien wiedzieć jak się zachować na rondzie. A jak nie wie to bezwzględnie karać mandatami to się nauczy.

Dzień temu
Martini
Martini

Bezwzględnie to musisz się jebnąć w łeb. Generalnie to Polską patologię istnienia ludzi dla przepisów, a nie odwrotnie powinno się tępić i zlikwidować. We Francji przykładowo widziałem jak ludzie zaczęli przechodzić na czerwonym bo akurat nic nie jechało to policjant widząc to stanął na ulicy i blokował ruch gdyby przypadkiem ktoś nadjechał. Takich przypadków można by mnożyć. Polacy to generalnie sado-masochiści uwielbiający nawzajem się katować jeszcze pod pretekstem praworządności.

22 godzin temu
Pietrzykow1234
Pietrzykow1234

A najlepsze jest to jak obywatele zarzucają policji że nie zna prawa jak daje mandaty za maseczki, a tymczasem 99% kierowców też nie zna prawa ruchu drogowego :D

Dzień temu
Pietrzykow1234
Pietrzykow1234

Nazywajmy rzeczy po imieniu. To są bandyci drogowi świadomie i z premedytacją stwarzający zagrozenie życia i zdrowiea dla innych którzy wiedzą że jest to zabroniona a mimo to świadomie i z premedytacją to robią.

Dzień temu
Mati I.
Mati I.

9.00 min. Powinien stracić prawo jazdy!!!! 1.000zł za takie wykroczenie powinno być!

2 dni temu
Paweł K.
Paweł K.

W Lublinie przy wyjeździe z WORD skręcając w prawo zająłem prawy pas ale okazało się, że skręcający w lewo nie skręca tylko zawraca i zajął w tym samym momencie lewy pas i egzaminator natychmiast zakończył egzamin stwierdzając, że zawracający był na drodze z pierwszeństwem i miał prawo zająć dowolny pas.

2 dni temu
Mariusz D.
Mariusz D.

I znów nowe wyrażenie w moim słowniku: aberracja! Panie Marku, na Pana można liczyć w każdym względzie 👍🙂

2 dni temu
Jan Tak
Jan Tak

5:30 da się opuścić rondo z wew. bez zmiany przez zew., o ile bezkolizyjnie, o tyle prawidłowo. Jeżeli wiesz o czym mówię!?

2 dni temu
Dariusz B
Dariusz B

P A R A N O J A !

2 dni temu
Katarzyna Bednarczyk
Katarzyna Bednarczyk

Och na tym rondzie niedawno wymuszono na mnie pierwszeństwo...

2 dni temu
Janusz Chudzik
Janusz Chudzik

o czym ta demagogia bo nie czaję bazy , zwłaszcza pisząc o globalnej jak obecny srovid zalewającą świat gnojówą zwaną uber i czemu mnie to nie dziwi skoro większości populacji ludzkiej odpowiada taki świat gdzie rasy panów demontują z niego co się da , tak też jest z moim zawodem kierowcy który zbezczeszczony pochańbiony jest jest już od dawien dawna przez wszystkich takich co mają swoje zawody i profesję ale bezwstydnie zakupują pojazdy jakieś uprawnienia bo nie wiem jakie mają skoro nie wykonują zadania kierowcy a są na drogach publicznych dla rozrywki z galerii do galerii podyndac i stwarzać codziennie zagrożenia a przecież nawet nie wiedzą gdyby takich zapytać co sygnalizują prawym kierunkowskazem skoro poruszający się z nimi w środku pojazd podąża prosto to można usłyszeć że skręcają w prawo bo opuszczają główną która w tym miejscu biegnie w lewo .. no totalny brak możliwości rozumowych z ugiętym kloszem pod czapką , no ale jakie znaczenie ma tutaj wszelki komentarz gdzie w pracowni badań kierowców kobieta mówi takie słowa ( jeśli pan jeździł sobie tak tylko dla siebie po drogach to może panu brakować nawet oka i panu podbiję badanie a skoro pan wozi pasażerów no to wszystko to w 4D trzeba zaliczyć ) a te 80 % jeżdżących po nic nie wożą nikogo .. nie korzystają z tych samych dróg co kierowcy ..po co zatem są i po co mają uprawnienia skoro nic nie muszą , ale mogą mieć kasę nakupić samochodów marki samochody i nawet nachlac się trutki zwanej alkoholem i na szosę chops gdzie osoba ze skłonnościami alkoholowo tytoniowa już jest uszkodzoną , osobiście znam pana z padaczką śmiało poruszającego się w pojeździe po drogach zatrzymującego się podczas jazdy gdy zbliża się atak , co więc warte jest usprawnienie kierowcy skoro mogą go kupić nie kierowcy ? czy ja posiadam uprawnienia budowlane medyczne konsultacyjne ? NIE !

2 dni temu
21 15
21 15

Chyba wypalenie zawodowe złotóweczko, na covid szczekasz a sam byś inwigilował innych

Dzień temu
L L
L L

4:30 A skad kierowca ma wiedziec czy zdazy opuscic skrzyzowanie skrecajac w lewo, zajmujac torowisko przed przyjazdem tramwaju? Czesto sa tam korki i nie raz skrecajacy dlugo czeka. W miedzyczasie nadjezdza tramwaj a motorniczy dzwoni jak na litanii - troche wyrozumialosci!

2 dni temu
Norbitek25
Norbitek25

Ten przejazd z lewego pasa na skrajny prawy taki nie logiczny. Pan Marek powinien ustawić się na prawym pasie w tej sytuacji.

2 dni temu
Daniel Matuszewski
Daniel Matuszewski

Czyli jeśli będę na pasie zanikającym i zmieniając pas spowoduje (moim zdaniem ja) kolizje to winny ma być ten, który mnie nie przepuścił? A czy to nie jest tak jak z wpuszczaniem autobusu czy karetki? Mam obowiązek, ale w razie kolizji nie ponosze winy?

2 dni temu
Magdalena Konwicka
Magdalena Konwicka

Idiotyzm,taka reguła ma sens na dużym obszernym rondzie,ale gdy rondo jest małe czy średnie to najlepiej jechać po prostu prawym pasem,bo inaczej wygląda to jak slalom na rondzie prawy,lewy,prawy pas,przy czym gdy ruch jest duży trudno opuścić rondo. To takie moje obserwacje jako kierowcy

2 dni temu
M
M

I ci sami kierowcy przyjeżdżają do Niemiec i?pięknie grzecznie jeżdżą..A dlaczego ano dlatego ze boją się kar no bo w EURO i glupi nie są żeby tyle płacić (autentyczne słowa polaka)i do tego jeszcze komuś Rente płacić?(tak jest w Niemczech, jeśli z twojej winy jest wypadek i ktos cie poda prywatnie do sądu o rentę)więc jasno widac ,że w Polsce maja gdzieś mandaciki za 200zl które są śmiechu warte i do tego NIKT IM NIC NIE ZROBI(również słowa polaka)

2 dni temu
L L
L L

Policjanci - prosba! Tlumaczcie kierowcom organoleptycznie przy zatrzymaniu, bo mam niemal pewnosc, ze kierowcy niezdaja sobie sprawy jakie wykroczenie popelniaja!!

3 dni temu
Janusz Chudzik
Janusz Chudzik

tak jestem głupi że nawet nie wiem co to są ubery

3 dni temu
Grzegorz Żmuda
Grzegorz Żmuda

lepiej, żeby takich rzeczy nie puszczano w tv, bo to jak jedzie nasz dziennikarz, w zasadzie wymusza na innych pewne rzezczy i reakcje, których nie musieliby normalnie robić. Jeśli ktoś celowo blokuje lewy pas, chociaż ma sposobnośc zjechać na prawy i puścić szybciej jadące auta, to jakiej reakcji nasz Pan prowadzący się spodziewa? że ktoś mu order da? sam Pan prowokuje te sytuacje i zbiera Pan plony, tego co Pan zasiał.

3 dni temu
AB
AB

Linie prowadzące do załatwienia sprawy??? A zimą kiedy śnieg napada?

3 dni temu
dgph meiskov
dgph meiskov

cwaniak fajnie gada, ale obejrzyjcie odcinek gdzie "musi nosić okulary"...

3 dni temu
dgph meiskov
dgph meiskov

7 razy juz wygrałem w sądzie, bo debile mówili, że muszę mieć okulary a ja jako Policjant nosze soczewki, raz sąd kazał zwrócić koszt wyjętej soczewki.

3 dni temu
#BLDM
#BLDM

Dopóki piesi nie zrozumieją że trzeba być pewnym że przejście przez jezdnie jest dla nich bezpieczne dopóty będą ginąć i żaden przepis nie sprawi że staną się pancerni. Gdyby mi gdy bylem dzieckiem stalo się cos na drodze to matka spuściła by mi taki wpier...dol że przez miesiąc niewyszedlbym z domu, bo ona nie po to mnie rodziła bym zginął na drodze jak jakiś półgłówek. I żadne tłumaczenie że ja miałem pierwszeństwo czy też że mialem zielone swiatlo by mnie nieobroniło.

3 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Chamidło za kierownicą na drodze w tym przypadku!!!

3 dni temu
Przemysław Kwiatkowski
Przemysław Kwiatkowski

Mam wrażenie, że przez cały 10-minutowy program nie odpowiedziano na pytanie - "kto konkretnie ma prawo wjechać na środkowy pas?" 🤔

3 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Wydaje mi się, że mandaty powinny być razy dwa lub więcej !!! Policja nie jest od tego, żeby tłumaczyła kierowcą ich przewinień!!! Policjanci wypisują mandat bez żadnych tłumaczeń kierowców !!! Sąd ewentualnie zreifikuje przewinienie bez głupich tłumaczeń kierowców. Każde przewlekłe tłumaczenia "kierowców"tylko zajmują czas !!!!

3 dni temu
loxirod :D
loxirod :D

Fajna by była współpraca "jedź bezpiecznie" z "stopham" Dużo tam też jest dyskusyjnych przypadków

3 dni temu
papay100
papay100

cicho

2 dni temu
Vellmyr
Vellmyr

Materiał bardzo mi pomógł z suwakiem podczas gdy uczę się na prawo jazdy. W moich materiałach do nauki jest zawarta tylko ta formułka bez żadnego objaśnienia i do tej pory tego nie rozumiałem

3 dni temu
Piotr
Piotr

Apel do wszystkich producentów chipsów: Przestańcie dorzucać tam prawko!!! To przez Was mamy taki wysyp "miszczów" kierownicy.

4 dni temu
marqcco
marqcco

Problem jest taki, że gdy ja oceniam że na rondzie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy i zwyczajnie na nie nie wjeżdżam to 8 na 10 typów za mną będzie wisiało na klaksonie czemu nie jadę mimo zielonego światła. Głupiej mentalności nie zmieni nawet najlepszy program i specjalista od ruchu drogowego. A szkoda...

4 dni temu
PODRÓŻNIK MARZYCIEL XD
PODRÓŻNIK MARZYCIEL XD

Najlepiej 30 lat temu pod Venecją w Mestre było ( i może jest) takie rondo 3 pasmowe i zawsze się modliłem jak miałem na nie wjeżdżać, a bywałem tam dość często. Jednocześnie drogi dojazdowe tworzyły kolejne pasy ruchu. Czegoś takiego w Polsce nie widziałem.Nic nie dawała obserwacja Włochów czy jest jakaś logika na tym rondzie. Czy oni wiedzieli- chyba nie każdy bo było różnie.Do dziś nie wiem jak to robiłem.

4 dni temu
PODRÓŻNIK MARZYCIEL XD
PODRÓŻNIK MARZYCIEL XD

Znaczy się taka zaawansowana turbina była.

4 dni temu
Vena
Vena

ale czy przepisy nie są jasne? przecież znak pierwszeństwa obowiązuje na tej drodze. Zmieniając kierunek ruch zmienił drogę. czyli musi ustąpić skręcającemu w prawo.

4 dni temu
Mateusz R.
Mateusz R.

2:32 Bolt/Uber to nie żadna taksówka, proszę ich tak nie nazywać. To tylko jacyś podwoźnicy, a licencję taxi mają chyba tylko przez pomyłkę.

4 dni temu
Mateusz R.
Mateusz R.

5:51 ale czy na Kalwaryjskiej nie jest prawidłowe zachowanie kierowcy skręcającego z prawego pasa? Przecież torowisko oddzielone jest tam ciągłą linią.

4 dni temu
Wyspecjalizowany Specjalista
Wyspecjalizowany Specjalista

Skoro jest tam linią ciągłą to dlatego właśnie żeby nie skręcać z prawego pasa.

37 minut temu
Mateusz R.
Mateusz R.

@Andrew Andrewski Jak tak to w porządku, na nagraniu nie było tego za dobrze widać

Godzinę temu
Andrew Andrewski
Andrew Andrewski

@Mateusz R. To nie jest ciągła linia, tylko separator. Patrząc na to, że nie ma tam żadnych innych znaków, zakładam, że intencją ZD było ograniczenie zjawiska wyprzedzania na przejściu. A zatem, jeśli wiemy, że będziemy skręcać powinniśmy jechać torowiskiem, a jeśli jedziemy na wprost to drogą. W 5:55 widać słabo(ale jednak) strzałkę skrętu w lewo na torowisku. To jest to miejsce i organizacja nie zmieniła się poza nadbudowaniem pojedynczej linii ciągłej, separatorem. www.google.pl/maps/@50.0450434,19.9518839,3a,75y,102.73h,81.44t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVJ13-apD0zwTGmVntJUm6A!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

9 godzin temu
Evokerek
Evokerek

@Mateusz R. No tak, w tym wypadku to prawda. Źle popatrzyłem, myślałem, że chodzi o Krakowską.

3 dni temu
Mateusz R.
Mateusz R.

@Evokerek przyjrzyj się Pan dokładnie jaka linia jest między skręcającą z torowiska taksówką, a autem na prawym pasie. Chodzi o nagranie z Kalwaryjskiej gdzie jest już ciemno, tak gwoli jasności.

3 dni temu
Marcin Kasza
Marcin Kasza

Witam, co tu opisywać? Skierować na kurs nauki jazdy po uprzednich skrupulatnych badaniach lekarskich ze szczególnym uwzględnieniem stanu psychicznych "kierowców" przez lekarzy klinicznych w dziedzinie psychiatrii. Mamy mały ruch drogowy i pełne szpitale psychiatryczne. Tylko kto za to zapłaci? Z pozdrowieniami:

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Brawo Policja!!!

4 dni temu
Marcin Kasza
Marcin Kasza

Witam, po pierwsze trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym żeby kupić Peugeota. Następstwem tego zakupu jest zdegradowanie absolutne mózgu, co skutkuje takim zachowaniem na drodze. Wiem co jest przyczyna zachowań patologicznych na drogach kierowców tzw. TIR-ów. Podnoszą ręce do góry podczas jazdy żeby "rozprostować kości" czego skutkiem jest dostanie się do układu oddechowego smrodu z nie mytych przez tydzień lub dłużej pach. Smród jest przyczyną omdleń i takich zachowań na drogach. Z pozdrowieniami:

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Ten Passat to czas to biznes parę minut to jakaś kasa, którą mogę zarobić!!!

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Tolerancja Policji powinna się skończyć!!! Inaczej Policjanci zaczną ginąć przy zwykłych interwencjach drogowych!!! Policja nie jest od tego, aby tłumaczyć kierowcą, że jechali wbrew kodeksowi drogowemu!!!!

4 dni temu
plattler123
plattler123

Nie rozumiem, dlaczego na filmikach nie widać rejestracji. Takie zachowanie powinno być ukarane! Po co to pokazywać ! Anonimowość jest powodem, że nic się nie zmienia. Jeśłi chodzi o takie wyprzedzanie i raptowne hamowanie .....no cóż , jesli ktoś jedzie motorem, to gwarantowane kalectwo, jeśli przeżyje. Takie zachowanie powinno być karane jako próba zabójstwa

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Tylko biznes i kasa się liczy, czas to też biznes !!! ??? Itp...

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Pani Beato szale super!!!

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Super duet prowadzący program!!! Pani Beatka jest OKY !!!!

4 dni temu
Ryszard P
Ryszard P

Ten super pomponik rozprasza!!!!

4 dni temu
Mrstachu9972
Mrstachu9972

Nie od dziś wiadomo , że kierowcy ciągników siodłowych mają w nosie autostrada a1 odcinek z pomiarem średniej prędkości mam na tempomacie 70 za mną spory sznor pojazdów ciężkich co niektorzy odważają się wyprzedzić pomimo zakazu , nie wspominając o epitetach jakie szły w mija stronę na cb radio

4 dni temu
deltus
deltus

Powód jest prosty i łatwy, ludzie jeżdżą osobówkami jak ciężarówką dlatego odbijają i robię taki duży łuk by skręcić bo jakby pojechali prawidłowo to by w zakręcie się nie zmieścili jeszcze i wylądowali na czymś to tylko pokazuje jacy to są "kierowcy" z prawem jazdy z chipsów. Na kołków nie ma bata.

4 dni temu
rekin rekeio
rekin rekeio

Ide kupic kamaza rzeby czuc sie bezpiecznie

4 dni temu
rekin rekeio
rekin rekeio

Niesmiertelny haaaahaas padlem 😂😂😂😂

4 dni temu
M
M

Jezu jaki złom,do tego brudny...wstyd za parkowanie i wstyd za taki brudny samochód,radzę prosto na złomowisko auto odstawić

4 dni temu
Tomek S.
Tomek S.

Wystarczyłaby linia ciągła dla zakazu zjazdu dla pasa wewnętrzne lub ciągła nakazująca do zjazdu dla zewnętrznego.

4 dni temu
Taurendil
Taurendil

Ja się zastanawiam na jakiej podstawie w Krakowie są wydawane prawa jazdy, chyba dostają je z automatu.

4 dni temu
egosyntonic00
egosyntonic00

Dziadek chyba widzi to tak: Jadę prawym i mam strzałkę w prawo i prosto, jest 'zatoczka' i ta strzałka w prawo to dla autobusów na tą 'zatoczkę', czyli 3 pas, a ja jadę prosto. Podsumowując: do oddania prawo jazdy :D

5 dni temu
Piotr Macc
Piotr Macc

Moim zdaniem, skręcający w lewo, nie popatrzył w lusterko. Nie upewnił się, że może bezpiecznie wykonać manewr skrętu w lewo.

5 dni temu