hoornu
hoornu

Ciekawa rozmowa. Może zaprosić pana generała do projektu Armii Nowego Wzoru

2 godzin temu
Maciej Walczak
Maciej Walczak

Dziś premier zachęcił, przyjedźcie podwyższamy wam podatki właśnie 🤣

4 godzin temu
Tobi Veda
Tobi Veda

Jeeezzz such a respect for Dr Bartosiak for his patience. I'm wonder what was going through his head when he was listen to this talk ...schmooze about nothing.

4 godzin temu
Piotr Surma
Piotr Surma

Wykład, jak wykład. Wiedza spora. Komunikaty niespójne, chaotyczne, rozproszone... Braki merytoryczne ,uproszczenia, skróty myślowe. Przykłady... Po '89 r. mieliśmy kolka epizodów definiujących ,,elity" polityczne RP. 1) Publikacje obrazujące budowanie agentury wpływu przez CIA ,opisujące operacje Qrhelpful, Qrberetta itp. 2) Awans na wiceministra spraw zagranicznych RP (podobno) czynnego oficera wywiadu USA. 3) Książkę i publikacje przypisujące wywiadowi Niemiec zbudowanie całej struktury politycznej za pośrednictwem niemieckich kont partyjnych i fundacji rządowych. 4) Pożyczkę moskiewską. 5) Filmiki w mediach społecznościowych. Tu dla przykładu serwis YT - w pole wyszukiwania wpisz nazwisko premiera i ciocia Irena. Reasumując powyższe- mówiąc ,,MY", kogo Pan doktor ma na myśli ?! Polski system obronny ,a transfer naszego wzbogaconego do 80% Uranu-235, do Rosji... Ile tego wyjechało w latach 2009-16 ?! Czyli Amerykanie dogadali się z Rosjanami nad głową Polaków (nie mylić z ,,elitami" w Polsce). Podniesienie tezy słabości FR przez odwołanie do skromnych sił konwencjonalnych...a ile ładunków atomowych posiada Rosja, aby zrekompensować te braki ?! Przewaga manewru -czyli co ?! Czy były sprawdzane bazy wojskowe po armii ZSRR ?! Kto to sprawdzał ,ekspozytura GRU w Polsce ?! Tam może być absolutnie wszystko, nawet rzeczy, które się strategom nie śnią, a mogą rozerwać nasz Kraj na pół (dosłownie). Oddziaływanie na Rosję...mówi to strateg w Kraju, w którym IPN ma jakieś 5 mln teczek TW, a wszystkich natowskich baz wojskowych i obiektów krytycznych pilnują byli ZOMOwcy.. Jeśli jeden z nich rozsypie kilogram gwoździ na pasie startowym, to nic nie wystartuje. Jeśli będzie istniało ryzyko, że sojuszniczej armii wpuszczą tlenek węgla w wentylację, to o wsparciu NATO możemy zapomnieć. Nikt nie dopuści do rzezi swoich wojsk ,na długo przed starciem zbrojnym. Powszechnie dostępna np. dimetylortęć, może wybić kilka armii w Europie na długo przed pierwszym strzałem (o nowiczokach celowo nie wspominam).. Samo zagrożenie wojną, może być dla Polski katastrofą. Co jeśli przebazujemy F-16 i F-35 do Niemiec, a Niemcy zachowają się inaczej niż myślimy ?! Np. skonfiskują samoloty na poczet długów RP. Mieliśmy już podobne historie w dziejach świata. Co jeśli Niemcy wejdą ,ale nie podejmą walki z Rosją, tylko zagarną teren (scenariusz 1308) ?! Modernizacja sił zbrojnych RP -to jest świetny temat dysertacji doktorskiej z...psychiatrii. Ostatnie 30 lat, to przeogromny materiał dla psychiatrów i prokuratorów. Tu dodatkowo dochodzi element identyfikowania się Narodu z tym systemem organizacji społecznej, szumnie zwanym ..,,państwem". Nie znam się, prosty człowiek jestem...

5 godzin temu
Orolewa
Orolewa

Nowy szlak jedwabny wcale nie jest niekorzystny dla Polski. Wtedy Polska może stać się bramą dla Europy.

6 godzin temu
thomas mazur
thomas mazur

Ciekawa rozmowa. Tak na marginesie, pan Michta mowi po polsku ale reprezentuje interesy USA. To ze publikuje w Politico nie dodaje mu wiarygodnosci.

9 godzin temu
CzajnikBULBUL
CzajnikBULBUL

To teraz odpowiedzmy sobie na pytanie; Jeżeli sytuacja geopolityczna zmusi USA do wycofania aktywnej polityki w Europie bo Putin stanie po stronie Chin, to do kogo nam bliżej do Unii Europejskiej gdzie jest socjalizm, chaos semantyczny i zpsienie społeczeństwa czy do Rosji, gdzie jest zamordyzm i mafia

9 godzin temu
Rudolf Virchow
Rudolf Virchow

Po tym co upublicznił dziś PIS i nazywa się POLSKI ŁAD, ludzie którzy mają choć trochę ambicji i woli by samostanowic nigdy tu nie wrócą. Gdybym tylko mógł uciec ze swoją firmą z tego kraju to bym to na 100% zrobił. W tym kraju jest od teraz, jedynie "Prawo do miernoty"

10 godzin temu
Michał Łabęcki
Michał Łabęcki

Można, przesłuchać, ale tylko w celu poduczenia angielskiego. Pan James, jeszcze wiele książek będzie musiał przeczytać, odbyć setki rozmów, żeby jego wypowiedzi zawierały w sobie tzw. "treść", "mięso". Chłop dużo gada, a poziom wiedzy jak u studenta stosunków międzynarodowych.

10 godzin temu
Andrzej Zelazniewicz
Andrzej Zelazniewicz

In hindsight, watching this now in May 2021, we can assess how wrong our decision makers were when they imposed the lockdown. The EU was clueless and national borders were closed again. We went back to cold war era travel bans. The economy was suspended. Basic rights and freedoms denied. The West adopted the Chinese lockdown standard in a softer version but still, it was the CCP who set the tone. It would not have been so 20 years ago. A major victory for Beijing.

11 godzin temu
Dawid M
Dawid M

W Chinach rodzą jedynie kobiety, w świecie zachodu może każdy wg własnego widzimisię także Chiny same sobie zrobiły ten problem. Z drugiej strony jak USA miało stopować chińskich studentów? Skoro ma być na siłę przyjmowanie na studia każdego byle nie biały. Oby te USA dostało po dupie za to co robili, i nie chodzi mi o wojny, bo wojny i podboje to normalna rzecz, ale ten syf moralny który zrobili na świecie.

12 godzin temu
Szymon Gniado
Szymon Gniado

Britain still thinks it is an empire XD

16 godzin temu
Tau
Tau

Jak to 5 dni na przybycie wojsk NATO, to za mało i nierealne? To z jakimi prędkościami latają natowskie samoloty?

18 godzin temu
Morawiecki
Morawiecki

Leszek Sykulski twierdzi, że Jacek przesadza z tą anty rosyjskością

18 godzin temu
Slobodan Stamenic
Slobodan Stamenic

James, James. Wishful thinking and empty words.

23 godzin temu
maciej sikora
maciej sikora

No i zje....my mikrofon standard u bartosiaka

Dzień temu
maciej sikora
maciej sikora

Ale fajna kamizela

Dzień temu
mk
mk

co za typ z tego jamesa

Dzień temu
kamillimak
kamillimak

and rest of Rzeczpospolita!

Dzień temu
kamillimak
kamillimak

The last West SlaVian..Pol,Cz,Sł...

Dzień temu
9re9or
9re9or

Duzo slow malo tresci.

Dzień temu
Michal Pajaczkowski
Michal Pajaczkowski

Recently HMNS had problems with the French Navy during fishing dispute at Jersey Island. Definitely is not good forecast for it

Dzień temu
Pafnucy Pipsztycki
Pafnucy Pipsztycki

Nic dziwnego, że nie jest generałem, z takim nastawieniem ,,podbudowującym ducha" oraz z taką wiedzą powinni go jeszcze wcześniej wywaliç z woja.

Dzień temu
Dilan Hunt
Dilan Hunt

global Britain ? maybe 200 years ago. We don't have the ships to command anything. Im not sure what this guy has been smoking but no1 will take Bojo seriously!

Dzień temu
Karol Leda
Karol Leda

Całkiem dobra rozmowa. Zjednoczone Królestwo nie będzie myślało za inne kraje, ale nie chce przyznać, że potrzebuje równowagi w Środkowej Europie. Ogranicza się raczej do własnej propagandy, że road and belt initiative to narzędzie chińskiej ekspansji geopolitycznej, które zostanie zrealizowane, a wtedy royal navy pójdzie pod młotek. Chińczycy chcą negocjować, ale na własnych warunkach, a Brytyjczycy nie mają dobrych rozwiązań. Millenialsi 😁

Dzień temu
Przemek Blaszczyk
Przemek Blaszczyk

Już po wstępie z tym motto "(...) and greener", czy coś w ten deseń, było w sumie wiadomo jak ta dyskusja się potoczy. Opcje są więc trzy: Albo ten Pan chce sprzedawać "ciemnemu ludu z Polski" standardowe paciorki. Raczej nie o ile panowie się znają. A poza tym nie jest politykiem. Opcja 2 - Albo w UK nie można publicznie pewnych rzeczy mówić w dobie kultury poprawności politycznej, szczególnie gdy zakłada się thinktank i liczy się na jakieś fundusze. Byłaby to ciekawa sytuacja gdzie stratedzy z Zachodu zaczęliby prowadzić dyskurs i komunikację podobną do tego jaki prowadzi kierownictwo partii Chin. Tylko ideologie inne. Albo opcja nr 3 - Zachód faktycznie jest w ciemnej d i ze względu na swoją orientację jesteśmy zgubieni. Stawiam raczej na opcję nr 2. Aczkolwiek niestety tutaj między wierszami i tak niczego sensownego nie wyłapałem. Więc trochę słabo.

Dzień temu
Księstwo Kraków
Księstwo Kraków

Ojojojojoj

Dzień temu
Księstwo Śląskie
Księstwo Śląskie

ojojoj ;)

Dzień temu
Maciej Wichnowski
Maciej Wichnowski

Dzień dobry dzieci, na dzisiejszej lekcji omówimy jak Wielka Brytania strzeże bezpieczeństwa wód międzynarodowych. Z pomocą USA. Żarty żartami, seria rozmów ze strategami z różnych państw jest jest bardzo dobra, jakość ich myśli oczywiście pozostawia trochę do życzenia ;) Na pewno wyróżnił się in plus pan z Francji.

Dzień temu
mathetes
mathetes

Jesli macie problem z odczytaniem sedna jego zawoalowanej narracji: Zachod ma dyktowac zasady. Świat nalezy do niego, dlatego że reprezentuje wolność. Zapracowane ale autorytarne Chiny wykorzystują naszą dobroć do swoich niegodziwych celów. Tymczasem my dysponujemy władzą, aby nieść sprawiedliwość, czyli zapewnić sobie najwygodniejsze realia życia. Ciekawe, czy sie zorientowal, jak subtelnie zostal ograny. Jestem pod wrażeniem, ale obawiam się, że do następnej rozmowy nie dojdzie.

Dzień temu
Harvie Josephs
Harvie Josephs

Produkcje mozna przeniesc do Afryki. Zaproponowac im zalozenie charter cities zeby obejsc tamtejsze zlodziejstwo.

Dzień temu
Mirek Styczyński
Mirek Styczyński

Gdy zostanie PAN Szefem MON /a pewnie to kwestia krótkiego czasu/ to strategia przyjedzie z Panem w teczce. Kawał zeje... stej roboty

Dzień temu
Slavo
Slavo

Łapka w dół z brak polskich napisów

Dzień temu
kk 2b
kk 2b

No proszę, Bartosiak się obudził ??? Gdzie był wcześniej ??? Ten koleś jest coraz bardziej żenujący!!! Polska po Brexicie stała się na stale krajem Wschodu ze wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi dla przyszłych pokoleń a prawie 1 mln najbardziej mobilnych i zdolnych Polaków zostało odcięte na stałe na Wyspach z których większość już nie wróci...!!! Otwarcie wjazdu bezwizowego do USA nie zrekompensuje tego bo w USA nie da się pracować legalnie i nie będzie już karier w London City i innych międzynarodowych korporacjach...!!!

Dzień temu
kk 2b
kk 2b

Bartosiak jest spóźniony o jakieś 6-12 miesięcy w sprawie Brexitu czy nawet o 5 lat od czasu referendum. Trzeba mu przyznać że łapie się nośnych tematów...Wojna o Taiwan , rywalizacja Chin i USA, przywództwo Niemiec w NATO w Europie, kosmos i jego wpływ na obronność, teraz Brexit kiedy już wie że Polacy obudzą się z ręką w nocniku po otwarciu lotów do UK i tym że po 01.01.2021 już prawie nikt z EU nie wjechał do pracy na Wyspy poza kilkoma menadżerami wyższego szczebla z międzynarodowych korporacji... Bartosiak...! Coraz bardziej mnie zawodzisz... Masz szczęście że Polacy po sowietyzmie i zamknięciu w Europie Środkowej nie mają pojęcia średnio biorąc o Świecie i tak łatwo możesz im prać mózgi swoimi wypocinami... Lepiej zapytaj co zrobił Donald Tusk jako szef Rady EU w latach 2014-2019 aby nie dopuścić do Brexitu i odcięcia prawie 1 mln Polaków od kraju pochodzenia czy zablokowania możliwości rozwoju młodych po studiach którzy coraz częściej robili kariery na Wyspach...Polska po Brexicie stała się krajem wschodu ze wszystkimi tego konsekwencjami dla przyszłych pokoleń Polaków... To jest twoja Unia Europejska i Niemcy których tak hołubisz a którzy wyrzucili UK poza burtę EU...Gdzie byłeś Bartosiak w 2015 i 2016 kiedy ważyły się losy referendum w UK.???

Dzień temu
Greg T
Greg T

Generalnie masło maślane. Jeżeli ten facet jest osobą która bywa wsród polityków w UK to 1 : 0 dla Chin walkowerem. Podsumowanie rozmowy: " My i US byśmy chcieli i dobrze żeby wszyscy na świecie chcieli chcieć zrozumieć ze wszyscy musimy chcieć pokonać Chiny :D " O tyle dobrze że zdaję sobie sprawę z tego, że Chiny nie są popierdółką, którą można jakimiś cłami zatrzymać... To już początek.Ale konkretów nie ma żadnych.

Dzień temu
Piotrek Hofman
Piotrek Hofman

Smutna była ta rozmowa... Szacunek dla Pana Jacka za opanowanie.

Dzień temu
mathetes
mathetes

Ta... Herbatę wyplulem, gdy uslyszalem, że presja wobec Chin ma sluzyc spoleczenstwom zachodnim, dlatego ze "zasługują" na swoj status. A jednak Anglicy maja za sobą imponujące doswiadczenie manipulowania rzeczywistością, nie mozna ich zlekceważyć.

Dzień temu
Jan Kowalski
Jan Kowalski

Haha "turbulent times" mowi Dr.Bartosiak a angol w ogole tego nie czuje bo ma splendid isolation... typowe...

Dzień temu
Michał Mroczkowski
Michał Mroczkowski

Pan James albo sie sam oklamuje albo z nas chce robić idiotów. Takiego wodolejstwa dawno nie słyszałem. Nie usłyszałem tu żadnych konkretów, nie licząc czesci wypowiadanych przez pana Jacka.

Dzień temu
mathetes
mathetes

Trafnie powiedziane. On robi jedno i drugie: oklamuje siebie i robi z nas idiotow.

Dzień temu
hussar80
hussar80

as a Pole ,after 2 WW and Yalta. I am kinda sceptical about anglo saxon guarantees of support. We cannot afford similar outcome again. Being the only loser in the winners camp .- no thank you

Dzień temu
Marek Karol
Marek Karol

plfree.info/cycle/cZJkrbV_rqmaksU/wideo.html plfree.info/cycle/rJhpaqSK3L65a8k/wideo.html plfree.info/cycle/qnWgotif0b27otU/wideo.html plfree.info/cycle/smR2rMuIrsmZaLs/wideo.html plfree.info/cycle/aKCShsuWzdqdjtU/wideo.html

Dzień temu
Michał Godlewski
Michał Godlewski

Nie ma lepszego pomysłu na prezent dla rodziny i znajomych. Kupować masowo i rozdawać!

Dzień temu
Morawiecki
Morawiecki

Będę bezczelny. Dr Bartosiak ma nierówno pod sufitem. Kto robił remont tego pokoju?

Dzień temu
Jakub Jodlowski
Jakub Jodlowski

Thanks to James and Jacek, very insightful.

Dzień temu
Robert Okolski
Robert Okolski

Czy to angielska wersja Global&Future? Nie dla tutejszych? Ogólna znajomość angielskiego nie gwarantuje "skumanie" tak ważnych zagadnień.

Dzień temu
miecz23
miecz23

Włącz sobie napisy po polsku, pomagają w nauce angielskiego.

Dzień temu
J G
J G

... ju noł, ju noł... Poza tym na brytyjską modłę mówił sporo, ale tak żeby za dużo nie powiedzieć. Pytania dr Bartosiaka są poza zasięgiem zainteresowań brytyjskiej myśli politycznej

Dzień temu
miecz23
miecz23

Nie interesują się nami po prostu. To też powinno dawać nam dużo do myślenia.

Dzień temu
Tomasz Wierzbicki
Tomasz Wierzbicki

Dziekuję za poruszenie tak ważnego aspektu jakim jest BREXIT 👍🇬🇧

Dzień temu
milan 13
milan 13

anglosasi sa nam potrzebni tylko zebysmy mieli wolny dostep do handlu morskiego, a polityka na ladzie w naszym regionie to tylko i wylacznie powinnismy prowadzic w naszym interesie, i byc niezaleznym graczem heartlandowym

Dzień temu
Henrijs Eglitis
Henrijs Eglitis

🔸 Hm wanted to hear whats the vision of the end goal of all this from a western perspective.. because China in the end is here to stay no matter what, keeping in mind it has different culture, language, political system. Decoupling China from trade networks would be a complicated task seeing how interconnected the world has become, it truly would make radical changes economic/political. How I see the best scenario would be when China changes its own vision from the inside but is it even possible in such an interconnected system in a safe manner.. not sure because China could end up as Venezuela where power doesn't lose its 'grip of power' no matter what. The real fight as I see is not with guns but for people's minds/influence it's the safest way out, but not the easiest in any stretch of the imagination. The military solution should be the last resolt, let us hope the west alliance can find a better way before that 🙏

Dzień temu
bogdan stankowski
bogdan stankowski

Ja nie moge . General, Gdzie jest general

Dzień temu
krzysztof bakowski
krzysztof bakowski

Poezja.

2 dni temu
Dany Roy
Dany Roy

Woja się nie rozpoczęła ale została uznana za przegrana. Inna narracja niż pana dr Bartosiaka :)

2 dni temu
Mateusz Czarnecki
Mateusz Czarnecki

nie mówcie ,że kitajce mają kłopot z demografią

2 dni temu
Krzysiek Stuttgart
Krzysiek Stuttgart

Ten po prawej pcha nas do wojny, która skończy się milionowymi zgonami Polaków. On jest jakiś pierdolnięty, by rzucać się na Rosjan z ich potęgą wojskową.....jego trzeba zamknąć w kaftan za to co mówi

2 dni temu
Włodzimierz Beck
Włodzimierz Beck

Zestawianie geniuszu Marszałka Piłsudskiego na równi z postaciami takimi jak Dmowski czy Witos świadczy albo o złej woli albo całkowitej ignorancji tych, którzy tak czynią.

2 dni temu
Robert Exner
Robert Exner

Proszę uwzględnic 60 letnie BWP 1 i amunicje BM15 do T-72 o niklej przebijalności . Do tego fakt że 50 % sprzętu generalnie jest niesprawnego. Oraz że obrona p-rak ma zdolnosc zetrzelenia 7 rakiet naraz . A ruscy to nie Hamas ale użyje tez setek rakiet

2 dni temu
Karol Leda
Karol Leda

Lekcje odrobione :)

2 dni temu
Jan Kowalski
Jan Kowalski

Nie bójmy się tego słowa ...radek byl żydem - komunista,organicznie nienawidzącym Polski i Polaków...

2 dni temu
Ewelinka titi
Ewelinka titi

Panie Jacku trzeba monies zagrzewac do wojny z Rosja!!! Dobrze panu idzie wypelnianie rozkazow dobry z pana agent (jeden z wielu rozstawionych ma youtubie)mam nadzieje tylko ze nie zaszyje sie pan w godzine zero w jakims ustonnym zakatku swiata tylko stanie w pierwszym szeregu!!!

2 dni temu
Bogdan Szopa
Bogdan Szopa

Geobartosiak, czy geograwitacja miala wpyw na zamach smolenski?

2 dni temu
Bogdan Szopa
Bogdan Szopa

Geobartosiak, czy mozesz samodzielnie wytlumaczyc, czy geopolozenie ksiezyca zmieni swoja geostacjonerna trajektorie?

2 dni temu
Bogdan Szopa
Bogdan Szopa

Geobartosiek, ty znowu ze swoimi geostacjonarnymi teoriami? Jezeli wciskasz swoje geoteorie studentom, to beda polskimi geoidjotami.

2 dni temu
Tomek z Leszna
Tomek z Leszna

od lat powtarzam (niezależnie od tego kto "rządzi", albo "żądzi" w Polsce) - Polska MUSI BUDOWAĆ *SAMODZIELNĄ ZDOLNOŚĆ do obrony* - im SILNIEJSZA Polska - tym większa jej wartość dla sojuszników - Polaka może mieć NAJLEPSZĄ ARMIĘ w Europie ...

3 dni temu
Anti Design
Anti Design

Poki bedzie rzadzila kasta sadownicza oraz kolesie tak ze nic nie da sie uczciwie zarobic to nikt wracal nie bedzie no chyba ze na jesien zycia.

3 dni temu
Tuzimek
Tuzimek

Nie ma nic lepszego jak kawał dobrej publicystyki pozdrawiam serdecznie ❤️

3 dni temu
Marcin Sz
Marcin Sz

Nie za mało reklam dałeś?

3 dni temu
Grzegorz Koman
Grzegorz Koman

w ub roku zaatakowano ludzkosc nowa religia. jak kazda religia ma swego straszaka oraz zbawce w swej doktrynie, no i oczywiscie parafian jako wyznawcow. na nic wasze dywagacjie i wieloletnie studia bo na ten rodzaj wojny nie zostaliscie zupelnie przygotowani.

3 dni temu
rma2011w
rma2011w

Pitu pitu. Jeden ciagnie kase z pis plotac bzdury na uczelniach wojskowych, a drugi z naszych podatkow pobierajac emeryture przed 65 rokiem zycia, a jakby im jeszcze bylo kasy malo pitola na necie liczac na kase z reklam. W 5 dni to bedzie zabor tosyjsko/niemiecku a nie nato nad wisłą. Panowie maja wille w cirplych krajach i schrobienie zagwarantowane a tu szczują

3 dni temu
zdzichu faja
zdzichu faja

Od 30 lat nas straszycie rosja i dzieki bogu putin ma nas gleboko w dupie. Gdyby cia nie szczula ukraincow na roskich to by afery nie bylo. Za dlugo byl pokoj? Gospodarka usa upada i amunicja musi zaczas sie sprzedawac

3 dni temu
Grzegorz Pawlikowski
Grzegorz Pawlikowski

No panie Leszku - jakie dzierżawy ?!!!( wspomniał pan o kanale sejneńskim ) Dzierżawy można wymówić,podnieść opłaty na zaporowe itd. Historia uczy,że jeśli nie jesteśmy silni i niezależni to ... no chyba nie muszę pisać bo zna pan historię RZECZPOSPOLITEJ. Przekop mierzei wskazany - nie można być zależnym ,gdy można nie być. Ja widzę naszą siłe w rozwoju silnej armii ( w tym technologii kosmicznej ) Nie możemy prosić,powinniśmy rozdawać karty.A tak manewry wojskowe zrobić w pobliżu granicy Białorusi? A NATO jak życie uczy wypnie się na nas i na całą resztę na zachód od Niemiec. Czy to tak ciężko zrozumieć?Tak polityków mamy do du... A poza tym cenię sobie obu panów i wasze dyskusje są inspirujące,dające do mślenia.

3 dni temu
Templar_GP
Templar_GP

Dwie uwagi: 1. Czy wpuścić każdego kto deklaruje związek z Polską, podczas gdy dziś Kartę Polaka otrzymują głównie banderowcy?? 2. Po co urząd migracyjny, skoro jest SG i UdSC, tylko trzeba by im rozwinąć zdolności

3 dni temu
Jan Ziobro
Jan Ziobro

Gość poza Chinami nie zna się na wielu tematach

3 dni temu
kaszubpk *
kaszubpk *

Niech Pan nie czyta książek proszę

3 dni temu
Kampania Niepokalanej Królowej Polski
Kampania Niepokalanej Królowej Polski

hit

3 dni temu
Grzegorz Król
Grzegorz Król

Aukcja polska cert co2 12.05.2021 53.95 popyt ponad 200 proc Base pękł 54.50

3 dni temu
Kampania Niepokalanej Królowej Polski
Kampania Niepokalanej Królowej Polski

piękne rzeczy

3 dni temu
Tom1977PL
Tom1977PL

Dlaczego w Polsce inwestycje militarne nie są wprost proporcjonalne do różnych inwestycji w Polsce, i zagrożenia Polski?

3 dni temu
Marcin Malczyk
Marcin Malczyk

Komentarz dla zasięgu. Powodzenia

3 dni temu
Rafi Smoli
Rafi Smoli

Trzeba sobie zadać pytanie kto jest większym zagrożeniem suwerenności i jedności terytorialnej, Rosja czy Niemcy?

3 dni temu