Toyota Mirai - ćwiczenia praktyczne w Warszawie i Londynie

 • Opublikowany 15 dni temu

  Zachar OFF

  Trwanie: 22:17

  Jak się jeździ Miraiem "dwójką" po Warszawie? A "jedynką" po Londynie? Ten film łączy opowieść dwóch kierowców.
  Kalkulator ubezpieczeń (150 zł cashback):
  mubi.pl/zachar
  (przepraszamy za przester na mikrofonie Mariusza - nagranie na telefon nie poszło po naszej myśli)
  0:00 Wstęp
  0:51 Powitania
  1:43 Prezentacja Mirai II
  2:44 Wygląd
  3:48 Wnętrze
  6:29 Tylna kanapa
  8:49 Bagażnik
  9:57 Mariusz - praktyczne wrażenia (zasięg)
  10:47 Zasada działania
  11:15 Woda pod autem
  11:52 Mariusz - praktyczne wrażenia (woda)
  12:08 Wrażenia z jazdy - Kamil
  17:17 Mariusz - praktyczne wrażenia (serwis, awarie, tankowania)
  19:12 Ciekawostki
  20:12 Cena
  20:53 Mariusz - prywatny zakup
  21:35 Podsumowanie

  Subskrybuj kanał Zachar OFF: plfree.info
  Zobacz co testuję teraz:
  zacharoffpl
  zachar_off

Zachar OFF
Zachar OFF

Jak się jeździ Miraiem po Warszawie? A po Londynie? Ten film łączy opowieść dwóch kierowców. Kalkulator ubezpieczeń (150 zł cashback): https://mubi.pl/zachar (przepraszamy za przester na mikrofonie Mariusza - nagranie na telefon nie poszło po naszej myśli) 0:00 Wstęp 0:51 Powitania 1:43 Prezentacja Mirai II 2:44 Wygląd 3:48 Wnętrze 6:29 Tylna kanapa 8:49 Bagażnik 9:57 Mariusz - praktyczne wrażenia (zasięg) 10:47 Zasada działania 11:15 Woda pod autem 11:52 Mariusz - praktyczne wrażenia (woda) 12:08 Wrażenia z jazdy - Kamil 17:17 Mariusz - praktyczne wrażenia (serwis, awarie, tankowania) 19:12 Ciekawostki 20:12 Cena 20:53 Mariusz - prywatny zakup 21:35 Podsumowanie Subskrybuj kanał Zachar OFF: http://www.youtube.com/user/ZacharOFFpl?sub_confirmation=1 Zobacz co testuję teraz: https://www.facebook.com/zacharoffpl https://instagram.com/zachar_off

17 dni temu
Strefa Gracza
Strefa Gracza

Gościu co z prezentacja chairmana?

11 dni temu
10
10

Taki mały szczegół. W deszczu jeździmy na światłach mijania!! poza tym 300 tysięcy - taka ekologia nie ma najmniejszego sensu

Dzień temu
Robert Witeska
Robert Witeska

Na początku powiedział Pan sztuczna skóra. Bzdura... Na boczkach na pewno tak ale skóra na fotelach jest półanilinowa, czyli taka sama jak w Lexusie w wersjach Omotenashi. Powinien się Pan trochę bardziej przygotować:-)

2 dni temu
Adam Kwiatkowski
Adam Kwiatkowski

Ale brzydka gała trybów jazdy xD

2 dni temu
Jean Renault
Jean Renault

👍👍👍👍👍👍👍👍

3 dni temu
Maciej Ciechomski
Maciej Ciechomski

Kilogram wodoru to koszt ok. 10 euro. W Polsce będzie jeszcze droższy. Niestety, wodór do tanich nie należy. Mirai zużywa od 0,9 do 1,2 kg na 100 km, czyli średnio wychodzi ponad 40 zł za 100 km. Gdzie tutaj jest oszczędność?

5 dni temu
Maciej Ciechomski
Maciej Ciechomski

Zapomniałem dodać że 8,5 litra to przy ekonomicznej jeździe i sprzyjających warunkach atmosferycznych w innym wypadku zasięgi znacznie spadają. Jest wiele innych samochodów diesla o podobnych gabarytach, spełniających najnowsze normy spalin, a przede wszystkim ekonomiczniejszych. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, ktoś widzi w wodorze dobry biznes.

4 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Maciej Ciechomski Tak, jest ciasny - ale to pierwsze tego typu auto, w zaledwie swojej drugiej odsłonie. Tak 8,5 to nie rewelacja, ale jak wodór będzie po 5 euro to juz będzie jak 4,5 litra, a jak w miedzy czasie paliwo zdrożeje o kolejną złotówkę, to już jak mniej niż 4/100. No i w końcu tej wielkości auto spalinowe po mieści 8 to spala jak ma pod maską diesla, a benzyniak to minimum 10-11.

4 dni temu
Maciej Ciechomski
Maciej Ciechomski

Po pierwsze 8,5 litra to jest wielka ekonomia? Po drugie dla mnie nie jest to jakiś nadzwyczajnie pojemny samochód za kwotę ok 200tys. Jak narazie nic nie wskazuje na to żeby był tańszy. Widzimy co się dzieje na stacjach...

4 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Po pierwsze dlaczego niby koszt wodoru w Polsce ma być wyższy? Po drugie 45 zł to 8,5 litra. Czy to dużo na tak wielkie auto? A wodór będzie w ciągu najbliższych lat tylko taniał, podczas gdy paliwa kopalne wręcz przeciwnie.

4 dni temu
Cashmir
Cashmir

Toyota Mirai z wyglądu to Kia Stinger w brzydszym wydaniu.

9 dni temu
Trener Mateusz
Trener Mateusz

A ja mam pytanie do Ciebie Zachar. Masz jeszcze kiedys zamiar stanąć przed kamerą jako tester czy już wszystko będa robic inni. Bez urazy dla pracowników ale testy bez Zachara na kanale Zachara są słabe.

10 dni temu
Patrick Zaniewski
Patrick Zaniewski

Najmniej praktyczne 5m jakie widziałem

11 dni temu
Ryszard król
Ryszard król

kilkanaście stacji w polsce.... wow. nie widzę głupszego pomysłu jak zakupienie takiego auta

11 dni temu
Filip Cześnik
Filip Cześnik

Elektryk jakiego nam trzeba! Jak tylko powstaną stacje wodorowe u nas, to takie mirai będzie miało sens. Ogólnie sama technologia mi się podoba.

11 dni temu
Strefa Gracza
Strefa Gracza

Co z prezentacja chairmana???

11 dni temu
Zachar OFF
Zachar OFF

Za tydzień

11 dni temu
Niuk Niuken
Niuk Niuken

Auto jest bardzo ładne i kokpit kierowcy jest właśnie taki jak lubię, ciasny a zarazem wszystko tam gdzie ma być . No ale te felgi to jednak ja bym chciał do mojego Cadillac CTS-V

11 dni temu
daburo
daburo

Mega auto :D I want it!!

12 dni temu
Mar Grz
Mar Grz

Lampy z tyłu bardziej przypominają nowa ravke

12 dni temu
tom es
tom es

Jaki jest sens porównywać masę do Tesli S?Mniejsza i lżejsza o 100kg od Mirai 2 Tesla 3 oferuje znacznie więcej miejsca w srodku dla pasażerów,w pełni funkcjonalne 5 miejsce ,600L łącznej pojemności bagażników z tyłu i z przodu a nie marne 270 plus składaną tylną kanapę czego w Mirai nie zrobimy.To właśnie pokazuje jak beznadziejną technologią są ogniwa paliwowe,potrzeba 5m landary żeby to upchnąć do środka a i tak pasażerowie ściśnięci są jak sardynki w puszce natomiast przestrzeń bagażowa jest symboliczna.Jak będą wyglądały mniejsze samochody FCEV,już nawet nie miejskie ale np. segmentu C?Albo będą 2 osobowe albo mniejsze zbiorniki na wodór a wtedy zasięgiem będą zbliżone do dzisiejszych elektryków i to tych ze średniej półki.

12 dni temu
Aleksander Choma
Aleksander Choma

Wodór to technologia przyszłość. Dobrze że toyota to dostrzegła i działa w tym temacie. Druga generacja wygląda znacznie lepiej, widać duży progres

12 dni temu
Patryk Mn
Patryk Mn

🎯 algo .

12 dni temu
Patryk Mn
Patryk Mn

Kom dla zasięgu

12 dni temu
Patryk Mn
Patryk Mn

👍 za info

12 dni temu
Łapek Garage
Łapek Garage

Ładne to to nie jest. Z tyłu jak nie udane xero audi A7. Jakieś takie koślawe.

13 dni temu
Wokoolski
Wokoolski

Szacun dla Niemców że oni mają takiego projektanta. Niemieckie auta są poprostu piękne i długo się podobają. Popatrzcie na toyotę czy lexus. Nic tam się nie klei. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje ale ja tak to postrzegam.

13 dni temu
Yossarian
Yossarian

Przeprowadzone wg Briefu. Przedstawianie wad jako zalety. Myślałem że Zachar jednak nie podłączy się pod ten marketing Toyoty. Dziś między innymi był cytowany w sprawie wodory Zachar w radiu.

13 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Jakie wady przedstawiłem jako zalety? Że ciasno w środku z tyłu? Powiedziałem, że jeszcze nie ma stacji - jest, że osiągi przeciętne - też jest.

13 dni temu
Kamillo 96
Kamillo 96

Mariusz eee

13 dni temu
JupiQ
JupiQ

Nie no ale z przednimi drzwiami to dojebali, kanciaste jak LEGO

13 dni temu
tomaz
tomaz

To jest faktycznie alternatywa dla benzynówki. Ładna i ciekawa w dodatku. Biorąc pod uwagę postęp (czyli zmniejszanie gabarytu zbiorników i przyrost mocy) to kiedyś auta wodorowe mogą być świetne. I co najważniejsze - nie tracą zasięgu z czasem (nie degradują się akumulatory). Dźwięk faktycznie był dużo lepszy od pisku elektryka :)

13 dni temu
Zbyszek
Zbyszek

jeszcze wersja z napędem na 4 i moc chociaż 250 -350 KM i byłoby cacy

13 dni temu
As SAS
As SAS

Skoro odpuściłeś recenzje na Autocentrum i przekazałeś pałeczkę tzw. dziennikarzom z WP (od tego czasu nie oglądam wspomnianego kanału) to przynajmniej na Zachar OFF mógłbyś sam zrecenzować Toyotę Mirai.

13 dni temu
Grzegorz G.
Grzegorz G.

Auta wodorowe zostaną w końcu zapomniane na dekady, by kiedyś wrócić jako nowa technologia. Podobnie jak to miało miejsce z pierwszymi samochodami elektrycznymi. Wodór to przyszłość i jeszcze długo tak zostanie.

13 dni temu
Jarosław Ewron
Jarosław Ewron

Toyota na poważnie wzięła się za technologie wodorowe i cały czas je efektywnie rozwijają. Także obstawiam, że nie nie pozwolą, aby ogniwa paliwowe poszły w zapomnienie. I dobrez, bo zgadzam się, ze to właśnie wodór jest przyszłością motoryzacji

10 dni temu
FELIP
FELIP

z tyłu kia stinger z przodu toyota gt86

13 dni temu
amenhotep81
amenhotep81

Mirai II zdecydowanie ładniejsza niż jedynka. Jednak wykorzystanie wodoru w autach osobowych to nadal nisza - chyba, że efektywność produkcji wodoru z ekologicznych źródeł wzrośnie na tyle, że będzie to przemawiało do portfeli klientów... Marzę o czasach, gdy mając fotowoltaikę na dachu będziemy mogli gromadzić wodór w przydomowych zbiornikach na zimę i będzie to tańsze od baterii lub ogrzewania paliwami kopalnymi. P.S.: Odnośnie odcinka - bardzo fajny pomysł by porozmawiać z długookresowym użytkownikiem Mirai, ale montaż mógłby być lepszy, bo nie wyszło to jak naturalna rozmowa na odległość, a jak pocięte fragmenty filmików. Zabrakło "łączników", dzięki którym lepiej by się słuchało całości. Mimo to, doceniam pracę zespołową i czekam na więcej takich produkcji :)

13 dni temu
Neotronic Mind
Neotronic Mind

Wygląda na to, że Mariusz z Londynu jeździ firmową Mirai dla minicabowej firmy Green Tomato Cars.

14 dni temu
janiktinny
janiktinny

Istne paskudztwo... xDDDD W porównaniu do pierwszej wersji ten Mirai jest wybitnie NIJAKI. =,= I jakbym miał kupować, to zdecydowanie pierwszy. Jak się pojawią stacje to też z pewnością będę wolał używkę z zachodu niż nówkę z większym zasięgiem. Aczkolwiek no..., w Polsce żyjemy, więc póki co się tych stacji nie spodziewam. PS. Aha, felgi, tak, te są GENIALNE. I wielkie dzięki za wszystkie ujęcia, kiedy widzimy je w ruchu. To akurat jest majstersztyk na miarę H2Auta.

14 dni temu
P&A papirus
P&A papirus

To chyba przyszłość brak ciężkich akumulatorów . można też akcyzę legalnie doliczyć bo wiadomo nikt tzn żadne państwo nie zrezygnuje z tak wielkich przychodów . Akcyza na prąd nie istnieje w stosunku do akcyzy na paliwa .

14 dni temu
My Sy
My Sy

Nie wiem gdzie Zachar siedzi- pewnie Portugalia- ale jak nie siedzi tam gdzie robi się odcinek... no jest jak jest :D powrot do Parku wskazany. Mam nadzieje również, że cmokanie pana z UK nie jest wynikiem jazdy na wodorze :D W końcu nie lelektryk, wreszcie paliwa z przyszłości. Teraz tylko przekonać Panów z Izery, że jesli chcą powalczyć musza iść przed resztą i dołączyć do Toyoty i BMW. Gazy to przyszłość!

14 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

Hej, ta skóra to prawdziwa czy handmade?

14 dni temu
jarq19
jarq19

To cmokanie jako przerywnik jest gorsze od ciamkania Kaczyńskiego :/

14 dni temu
M0N33R
M0N33R

Za mało Zachara na tym Zachar OFF!!

14 dni temu
1990Perki
1990Perki

Bardzo fajna opcja szkoda ze taka piekielnie droga.

14 dni temu
Marian Zablocki
Marian Zablocki

ZACHAR muzykę z czołówki masz z BMW Group Classic

14 dni temu
Spectrum
Spectrum

Panie co tak drogo? Lepiej iść do salonu Dacii.

14 dni temu
Koń Trojański
Koń Trojański

Czy zmieszczą się trzy butle na wodór do Toyoty Yaris i Toyoty Aygo?

14 dni temu
Koń Trojański
Koń Trojański

@Moto-Pasje Kamila Większy jest wydatek na jeden samochód do miasta i drugi samochód na trasy z silnikami elektrycznymi.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Koń Trojański Zależy jakie samochody ;-)

14 dni temu
Koń Trojański
Koń Trojański

@Moto-Pasje Kamila Większy jest wydatek na dwa samochody niż na jeden samochód.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Nie zmieszczą się (narazie), ale auto miejskie na baterie jeszcze ujdzie. Na trasę, do dużej fury tylko paliwo płynne - np wodór :-)

14 dni temu
Antek Lipski
Antek Lipski

Nowe samochody nie muszą jarać każdego miłośnika motoryzacji.

14 dni temu
ALLR TV
ALLR TV

Liczyłem że będzie to mieć jednak lepsze osiągi niż jakaś budżetowa skoda.

14 dni temu
Marek Reinsch
Marek Reinsch

Niestety kłania się doświadczenie czy też research którego brakuje w odcinku. Problemem z ogniwami paliwowymi jest ich skalowalność. Aby uzyskać więcej mocy, potrzeba większego ogniwa. Trzeba by zwiększyć ich powierzchnię roboczą, co powoduje duże różnice temperatur między środkiem ogniwa, a brzegiem. Skutkuje to jak mniemam ich uszkodzeniem z powodu naprężeń. Działa w laboratorium, ale już nie "na ulicy". Miałem okazję konsultować elektrykę prototypowej ciężarówki wodorowej i zaskoczyła mnie ilość/moc wentylatorów do chłodzenia. Niestety fizyki nie oszukasz. Możesz dać wiele mniejszych ogniw i uzyskać porządną moc, ale zje Cię złożoność takiego rozwiązania i masa. Do tego dochodzi cena przejechania kilometra, serwis (nikt nie mówi o wymianie komponentów które mają styczność z wodorem, a one mają chyba swoją żywotność 😏. Zapytaj o ceny... Elektryki na baterie są proste. Postęp technologiczny w kwestii baterii zamknie temat ogniw wodorowych w ciągu kilku następnych lat. Toyota chyba już to zauważyła, bo wchodzi we współpracę z Teslą. Ponownie.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Toyoty nie są mistrzami osiągów (nie licząc tych GR). Highlander, Camry, Corolla to modele o osiągach ... przeciętnych.

14 dni temu
Kris Mtb
Kris Mtb

fajne auto, ale ja się nie zmieszczę za kierownicą z racji szerokiego tunelu środkowego. Mam problem z biodrami i muszę siedzieć szeroko., pomimo, że jestem szczupły i mam 1,78 m. Im nowsze auta tym, tunel środkowy szerszy, a mi to nie odpowiada, więc zostanę przy swoim starym dieslu:)

14 dni temu
Maciej M
Maciej M

Gdzie tankowaliście wodór w Warszawie?

14 dni temu
peter gazarek
peter gazarek

TOYOTA MIRAI 👌🏻😎 TEST 🙂👍🏻 PERFECT

14 dni temu
Marcin
Marcin

Moim zdaniem świetne auto. Jedyne, które jest ekologicznie czyste i ma jako taki zasięg. Szkoda, ze nie ma napędu AWD. Stacje tankowania wodoru to przyszłość. Samo wytworzenie wodoru to tania sprawa, wiec ceny transportu w przyszłości staną się nikłe. Samochody na baterie staną się ciężarem dla ich posiadaczy, ponieważ wzrośnie koszt utylizacji takiego samochodu. Cała zachodnia Europa sprzedaje swoje wysłużone samochody na baterie na wschód. Ale co będzie jak wschód przestanie je kupować?

14 dni temu
Arek Kryszak
Arek Kryszak

To już nie jest Zacharoff tylko kamiloff. Coś tu idzie nie tak...

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

W tym filmie jestem przez mniej niż połowę czasu. Jest Zachar i jest Mariusz.

14 dni temu
Big Ben
Big Ben

Wszystkie Toyoty są brzydkie nawet najnowsze.

14 dni temu
Mariusz Chalimoniuk
Mariusz Chalimoniuk

Ostatnio widziałem zdjęcia nowego coupe GR 86. Też pooglądaj, to zmienisz zdanie.

11 dni temu
Blue Star
Blue Star

Dlaczego nowy Lexus LS nigdzie na świecie nie ma silnika V8?

14 dni temu
Zbyszek
Zbyszek

ekoterroryzm

13 dni temu
Moto Trendy
Moto Trendy

W Toyocie Mirai są sztuczne tworzywa sztuczne, skóry i dźwięk silnika spalinowego z głośników, czyli samochód jest sztuczny.

14 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

Mi pasuje. Świetny samochód dla ludzi, którzy niczego nie muszą.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

To nie jest dźwięk spalinówki, to takie coś ... innego. Innego niż w innych elektrykach. Jest nawet przyjemny!

14 dni temu
Kamień Milowy
Kamień Milowy

Lepsza jest skóra naturalna czy sztuczna do samochodu?

14 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

@zotraB naturalna bez wentylacji też poci plecy

13 dni temu
zotraB
zotraB

Jak lubisz pocący się tyłek i plecy to zdecydowanie sztuczną

14 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

Mialem nową c klasę na artico i jest ok. Miałem wcześniejszą e klasę na artico i jest ok. Nie brałem premium głównie ze względu na niepotrzebny wydatek, na zwierzęta i środowisko

14 dni temu
Pięta Achillesa
Pięta Achillesa

Kto w Polsce będzie utylizował zużyte akumulatory od samochodów na wodór, prąd, benzynę i prąd, gdy przestaną działać akumulatory za 15–20 lat?

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

W aucie wodorowym jest minimalny akumulator, jak w zwykłej hybrydzie, więc znacznie mniejszy niż np w jakiejkolwiek Tesli.

14 dni temu
xede0r
xede0r

auto samo w sobie bardzo ladne, malo uzyteczne z powodu miejsca w srodku ale ktos musi przetrzec szlaki ;) to jest realna alternatywa dla samochodow spalinowych zasilanych benzyna/ropa, moim zdaniem zdecydowanie ciekawsza opcja od elektrykow

14 dni temu
Ja Hy
Ja Hy

W Łomży mieście 60 tysięcznym kombinuja z lotosem aby uruchomic stacje wodowrowa dla autobusów miejskich i oczywiście samochodów typu Mirai. Brawo. Tylko ta cena obecnie. Myślę ze będzie mniejsza.

14 dni temu
w15414
w15414

Jeśli spalanie wynosi tyle co 8l benzyny to nie widzę sensu zakupu na takiego auta

15 dni temu
Arczi 919
Arczi 919

@Moto-Pasje Kamila może i tak a może i nie. Skoda Superb 1.5 tsi, ma sporo miejsca i zmieści się w 8L/100kilometrów, oczywiście pod warunkiem że się nie zdupczy przed przejechaniem tego dystansu. Lubię każdy rodzaj napędu w samochodzie, sam jeżdżę benzyniakiem, ale nikomu na siłę nie wmawiam, że benzyna jest najlepsza i jedyna. Chętnie kupił bym na chwilę elektryka, tylko że garażu nie mam, poza tym Tesla S pod moją nogą, strasznie szybko traciła zasięg, kiedy chciałem poruszać się tak jak moim samochodem. Wodorowym nie jeździłem, może jeszcze będzie okazja, to wtedy wyrażę swoję zdanie. Pozdrawiam

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Dlaczego? Podobnej wielkości diesel spali tyle samo, a jest "brudny", podobnej wielkości benzyna spali 10-12/100, elektryk zużyje 25kWh/100km, więc wyłącznie diesel może się równać, a to i tak tylko kosztami samego zasilania.

14 dni temu
Rob Kos
Rob Kos

Zachar nie testuje już samochodów?

15 dni temu
Moto TV Wojtek Inglot
Moto TV Wojtek Inglot

Czekam na wodorowe motocykle enduro. Będę jeździł po lesie.

15 dni temu
Marcin Piotrowski
Marcin Piotrowski

Fajne auto, ale elektryki z bateriami to teraźniejszość i niedaleka przyszłość

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Marcin Piotrowski Najważniejsze, żebyśmy mieli wybór. Ja bym chciał, żeby udało się stworzyć paliwa syntetyczne do takich aut jak moje klasyki, a na co dzień żeby dało się jeździć na prądzie tak, żeby ładowanie na 600km trwało tyle co dziś tankowanie. Ja naprawdę nie zatrzymuje się na trasie częściej niż co 6-8 godzin jeśli nie muszę.

14 dni temu
Marcin Piotrowski
Marcin Piotrowski

Na ten moment jak się nie chce w ogóle stawać oprócz wymuszonych stopów na jakieś winiety czy potrzeby fizjologiczne to nie ma nic innego niż spalinowy śmierdziel haha, szkoda trochę

14 dni temu
Marcin Piotrowski
Marcin Piotrowski

@Moto-Pasje Kamila ok rozumiem Cię, potrwa to trochę dłużej. Taka trasa na sens według mnie tylko Teslą, bo w większość kraji są superchargery na trasach. A sama Tesla ma całkiem niezłe zasięgi. Wiadomo, idealnie jeszcze nie jest. Ale będzie lepiej jak już większosc samochodów będzie miało baterie strukturalne i ogniwa 4680. Kwestia max kilku lat.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Marcin Piotrowski rety, mnie cały czas chodzi tylko o jedno - ZASIĘG i szybkość tankowania/ładowania - ale taka realna, a nie z kartki pod superładowarką. Ja np nie lubię latać i po całej Europie jeżdżę autem. Do San Marino dojeżdżam z Krakowa w 15 godzin z jedną przerwa na tankowanie przed granicą z Włochami w Arnoldstein, 5-cio minutową przerwą na granicy ze Słowacją (po winietę i na siku) i drugą 5-cio minutową (w tym samym celu) na granicy z Austrią (po Włoszech jeżdżę nacionalkami, żeby nie płacić za ich najdroższe w Europie autostrady). Elektrykiem taka trasa trwałaby ile?

14 dni temu
Marcin Piotrowski
Marcin Piotrowski

@Moto-Pasje Kamila technologia raczkuje owszem, ale i tak samochody na baterie będą na 99% bardziej wydajne od samochodów z ogniwami paliwowymi. A do tego dochodzą odnawialne źródła energii z których korzysta się coraz więcej.

14 dni temu
armen1pl
armen1pl

" zadowoli miłośnika samochodów spalinowych" no rzeczywiście....

15 dni temu
Zibonek
Zibonek

Z zewnątrz brzydkie auto., szczególnie przód. Nie rozumiem po co w drzwiach są ruchome pstryczki do zamka centralnego. To samo widziałem w Lexusie RX.

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Zibonek Ja nie znam konkretów. To taki strzał z mojej strony, że one są tam z powodu przepisów. Mnie nie przeszkadzają, zwłaszcza w odniesieniu do wspomnianych wystających ekranów :-))))

14 dni temu
Zibonek
Zibonek

@Moto-Pasje Kamila Nie wydaje mi się, że w USA to wymóg bo wszystkie inne marki premium nie mają tych pstryczków. Jeśli się mylę podaj mi podstawę prawną. Przeszkadzają bo psują estetykę samochodu i są po prostu archaiczne, a nikomu do niczego nie są potrzebne. Sam jeżdżę Audi Q7 z 2018 roku i to auto również było tworzone z myślą o rynku USA a pstryczków nie ma. Wiem, że w międzyczasie w USA zmieniło się prawo i mam ostatni model z wysuwanym wyświetlaczem pokazującym między innymi obraz z kamer. Teraz w USA jest wymóg żeby obraz z kamery był dostępny natychmiast i co za tym idzie w kolejnym modelu wszystkie wyświetlacze są montowane jako stacjonarne.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Przyciski centralnego to wymóg rynku US, który jest głównym rynkiem dla Mirai. A ja osobiście kompletnie nie rozumiem, dlaczego większość aut je straciło? Co komu przeszkadzają?

14 dni temu
brill7
brill7

To jest przyszłość. Duży zasięg to podstawa w podróżowania. Dopiero kiedy elektryki będą miały taki zasięg i czas przejazdu to dopiero wtedy będą mogły konkurować.

15 dni temu
Wojciech Muras
Wojciech Muras

@Piotr Krzysztoforski Dzisiaj, raczej z tym kiepsko. No chyba że masz w pobliżu darmową szybką ładowarkę pod galerią handlową, to tą godzinę tygodniowo na zakupach i tak spędzasz. Ale gdybyśmy chcieli dociągnąć prąd do każdego, to i tak wyjdzie taniej ustawić słupek przy każdym miejscu parkingowym w kraju, niż budować sieć tankowania wodoru.

13 dni temu
Piotr Krzysztoforski
Piotr Krzysztoforski

@brill7 mieszkam w nowym bloku, na garaż podziemny się nie załapałem bo zbyt mało deweloper zrobił. takze tak gniazdka brak..

13 dni temu
Piotr Krzysztoforski
Piotr Krzysztoforski

@Wojciech Muras a co jak mieszkasz w bloku i nie masz garażu? gdzie znajdziesz gniazdko na noc? To nie takie proste! Mam jechać na stacje zostawić auto na ładowanie i potem z buta wracać do mieszkania? bezsens

13 dni temu
Maciej Badower
Maciej Badower

@Wojciech Muras nie widzialem zalet, moze za 10 lat

14 dni temu
Wojciech Muras
Wojciech Muras

@Maciej Badower Cóż, twoja decyzja, masz prawo. Ja nie wracam, wręcz przeciwnie - drugie auto elektryfikuję :)

14 dni temu
Tadeusz Zimnoch
Tadeusz Zimnoch

Brakuje bidetu.

15 dni temu
Czarny Koń
Czarny Koń

Czy Toyota Mirai ma ocynkowane dwustronie blachy nadwozia?

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@JJ To jak zabezpieczają? Pytam poważnie, bo nie wiem.

12 dni temu
JJ
JJ

@Moto-Pasje Kamila ??? z tego co mi wiadomo to już od lat nie cynkują blach... ekologia

12 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.

14 dni temu
Paweł B.
Paweł B.

Kluczem rozpowszechnienia każdej technologi jest opłacalność, pod tym względem wodór jest jeszcze dalej niż auta akumulatorowe, optymizmu nie budzi też małe zainteresowanie producentów tą technologią.

15 dni temu
Paweł B.
Paweł B.

@Ro Bo teraz to mam 3 auta, mnie interesuje to co kupię w przyszłości, za 5-10 max 15lat a nie czym moje wnuki będą jeździć!

14 dni temu
Ro Bo
Ro Bo

@Paweł B. Przecież mówimy o technologii przyszłości...na teraz to sobie kup używane auto na lpg...za 15 k PLN a resztę odłóż na czarną godzinę...

14 dni temu
Paweł B.
Paweł B.

@Ro Bo OK. Przyjmijmy że jestem przeciętnie zarabiającym polakiem i chcę kupić auto kompaktowe, stać mnie na coś za 100tyś. (Wątpię czy przy średniej krajowej jest to możliwe ale niech stracę) Spalinowe kompakty to 80-90tyś, EV jakieś 130-150tyś, a jakie auto mi zaproponujesz na ten wspaniały wodór?

14 dni temu
Ro Bo
Ro Bo

@Paweł B. Jesteś w totalnym błędzie...

14 dni temu
Paweł B.
Paweł B.

@Ro Bo wielu producentów zapowiada przejście na EV do 25-30roku, a ty z wodorem wyskakujesz, którą to technologię wprowadza tylko Toyota i to w jednym modelu za ogromne pieniądze.

14 dni temu
Mikołaj
Mikołaj

Fajne auto tylko że wyprzedza swoją epokę. Nawet jeśli Orlen wybuduje w 2022 te planowane 50 stacji tankowania wodoru to ich dostępność i tak będzie strasznie mała. Cena zakupu też nie zachęca i nie robi tego też koszt użytkowania. Elektryki z bateriami mają jak na razie tą przewagę nad wodorem, że można je w domu podładować czego z wodorem się nie da zrobić. Jak zawsze Kamil zrobiłeś bardzo ciekawy test, pozdrawiam.

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Dzięki i pozdrawiam. Pozostaję optymistą ;-)

14 dni temu
Jan Kowalski
Jan Kowalski

Pierwszy ekologiczny samochód który moim zdaniem ma sens . Jestem zachwycony. Piepszyć wszystko zbieram kasę na Miraia 👍

15 dni temu
G A
G A

Kamil, to wielki atut kanału "Zachar Off" .

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Dzięki :-)

14 dni temu
chris33661
chris33661

Ktos tam w tej Toyocie chyba zwariowal z cena tego czegos, czego ja i tak bym nie kupil nawet za 50 tysiecy.300 tysiecy !!! Ratunku !!!

15 dni temu
Nikodem Hajduk
Nikodem Hajduk

Czemu kanał się nie nazywa Kamil Off?

15 dni temu
Jan Kowalski
Jan Kowalski

Super samochod, jaram sie nim jak cygan zasiłkiem, to jest przyszłosc motoryzacji, a nie ladujace sie w nieskonczonosc elektryki

15 dni temu
Tom X
Tom X

Pierwszy nie spalinowy samochód który mi się podoba, zarówno pod względem technologicznym, jaki i stylistycznym

15 dni temu
Dutch Plan der Linde
Dutch Plan der Linde

I teraz sobie wyobraź że musisz jechać na spotkanie biznesowe do Wrocławia XD

15 dni temu
xyz
xyz

Będziesz coś Zachar jeszcze prezentował na tym kanale, czy mam usunąć suba? Nie mam nic do obecnego prezentera, ale może mógłby jednak utworzyć swój własny kanał?

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Hej, Zachar występuje cały czas w większości filmów na kanale. W tym też jest "dużo Zachara", więc nie wiem w czym problem? Co do kanału to mam swój od ponad roku :-) Pozdrawiam!

14 dni temu
jeanette d
jeanette d

Kamil ma swój kanał Moto pasję Kamila

15 dni temu
Zachar OFF
Zachar OFF

Nowe auta chwilowo testuję tylko Kamil, ale tego akurat wymaga chwila

15 dni temu
xyz
xyz

@Zachar OFF W ciekawszych prezentacjach już niestety Cię nie widać. Stąd pytanie.

15 dni temu
Zachar OFF
Zachar OFF

Na ostatnich 9 filmów - 6 jest moich. Czy to już naprawdę jest moment na pytanie: czy jeszcze coś będziesz prezentował? :-)

15 dni temu
Nike Hermes
Nike Hermes

gdzie to tankujecie?

15 dni temu
Filip Kulig
Filip Kulig

Z Berlina na lawetach :)

11 dni temu
Tomek
Tomek

Wszyscy testujący mówią, że nie ma jeszcze stacji tankowania wodoru w Polsce. Żaden nie powiedział, jak tankowane są auta demonstracyjne... :)

15 dni temu
Tomek
Tomek

@Moto-Pasje Kamila Dla mnie bajka. Śledzę wodorowe konstrukcje od początku i żeby nie bariera finansowa (mam zasadę nie kupować auta za więcej niż roczny dochód netto, niezależnie od tego, ile dostaje za poprzednika), więc wciąż poza moim zasięgiem prywatnie, a firmowo nie ma możliwości na takie auto. Ale tak, jak przy stanie infrastruktury (brak choćby gniazdka 230 V w garażu pod blokiem) i liczącej dziesiątki lat technologii akumulatorowej, to właśnie wodorowe ogniwa paliwowe są dla mnie idealnym rozwiązaniem na następne auto (za kilka lat). Elektryk, jak ktoś ma dom pod miastem. Wodór na moje potrzeby dużo bardziej (unikam auta na co dzień, ale niemal każdy weekend mam ponad 100 km dziennie w związku z drugą pracą / hobby). Miraia bym brał nawet mimo małego kufra, poświęcając tylną kanapę na część sprzętu wodnego, ratowniczego i szkoleniowego. No i jeszcze czekam na AWD :) Mam szczerą nadzieję, że ta technologia będzie szła równolegle do elektryków, właśnie z uwagi na różne potrzeby dla różnych odbiorców. Nie do miejskiego malucha, ale za auto D/E z hybrydą, czy jakieś większe SUVy (których ogólnie nie lubię, bo to dla mnie auta-porażki - duże nadkola, nadmuchana stylistyka => mniej miejsca w środku, mniejszy bagażnik / maskowany mniejszym zbiornikiem paliwa i brakiem dojazdówki). Mirai kombi, przedłużony, AWD i "BIERĘ". A nie, no tak, wciąż 3x za drogi na moje warunki zakupu :(

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Tomek Wiesz, to jest na razie tylko pierwsza partia kilku aut. Auto ma kampanię promocyjną i robimy mu testy. Nie wiem jak inni, ale chyba nie ma aż takiej miłości jak do GR Yarisa, ale ja się zakochałem. Dla mnie wspaniałe auto. Już Camry jest fajne, ale ma nudne nadwozie - zbyt zachowawcze. Mirai jest jak Camry, ale ładniejszy i z super napędem.

15 dni temu
Tomek
Tomek

@Moto-Pasje Kamila No masakra... Dzięki! O najbliższej stacji w Berlinie wiem, ale myślałem że Toyota na własne potrzeby już ma małą instalację, a tu zonk... Laweta - wybitnie eko :D

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

W Berlinie, i przyjeżdżają lorą. Są ograniczone przebiegi na potrzeby testów. Dlatego "grubsze" testy zrobimy jak powstaną stacje. Pozdrawiam!

15 dni temu
XAWIERD XAWIERD
XAWIERD XAWIERD

To jest technologia. To jest przyszłość. Tym chce jeździć. Ja jestem zakochany . Piękny samochód. Fakt, że w Polsce to przy obecnej polityce to za 100 lat nie będziemy jeździć na wodór.

15 dni temu
housemaster
housemaster

Najlepsze jest podsumowanie. 67 tys. GBP to... dla Brytyjczyka mniej więcej tyle co dla Polaka 67 tys. PLN. Czyli zakup Mirai na wyspach to wysiłek równy zakupowi Opla Astra w PL. 😜

15 dni temu
Sebastian Lis
Sebastian Lis

Bomba wodorowa na kołach.

15 dni temu
janiktinny
janiktinny

Wręcz przeciwnie, nagrywał już Zachar filmy na temat bezpieczeństwa. Większe szanse niż obecnie byś miał.

14 dni temu
Filip Ziemba
Filip Ziemba

Nie miraj a mira-i!

15 dni temu
lvl07SS
lvl07SS

Zachar OFF zrób test wózków sklepowych,który lepszy z Biedronki czy Lidla?.

15 dni temu
amator1990
amator1990

Nie lubię elektryków.

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Ja też nie :-D ale są wyjątki - miejskie jak Fiat 500e, Peugeot 208e - i wodorowe jak Mirai :-DDD Pozdrawiam!

15 dni temu
Rocket
Rocket

Co jak w zimie na zewnątrz jest temperatura −1 °C lub niższa, a zbiornik do wody jest pełny i woda zamarznie w Toyocie Mirai?

15 dni temu
Rocket
Rocket

@Zachar OFF Jak wylać wodę z Toyoty Mirai, gdy jest zamarznięta?

15 dni temu
Zachar OFF
Zachar OFF

Jest w filmie

15 dni temu
IlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIlI
IlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIlIlI

nie mogli zaprogramować dźwięku LFA? :(

15 dni temu
janiktinny
janiktinny

W ogóle bez sensu w tym dźwięk. Mam nadzieję, że to raczej dla widowni, by zdążyła spieprzyć z chodnika. :D

14 dni temu
Biały Kruk
Biały Kruk

Jakość materiałów można oceniać w używanych samochodach. W nowych samochodach co najwyżej można ocenić szycie szwów na tapicerce.

15 dni temu
Schlomo Ubermann
Schlomo Ubermann

Sztuczna skóra była w Fiacie 126p. A jak ktoś lubi brzmenie R6 lub V8 i do tego prostotę kostrukcji to ten pojazd nie jest nawet samochodem.

15 dni temu
Paweł Kowalcze
Paweł Kowalcze

Ile wynosi dopuszczalna masa całkowita w Toyocie Mirai? W Polsce na chodnikach i parkingach oznaczonych znakami parking z umieszczonymi pod nimi tabliczkami wskazującymi sposób ustawienia samochodu można parkować, jeżeli samochód nie przekracza dopuszczalnej masy całkowitej 2,5 tony.

15 dni temu
janiktinny
janiktinny

O kurde. :D Skąd o tym wiesz? :D Jeśli powinni mówić o tym na prawku, no to jestem w szoku.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Jest poniżej 2,5 tony - 2415kg o ile dobrze pamietam.

15 dni temu
Kamil
Kamil

"alternatywa dla ładujących się w nieskończoność elektryków" - ktoś się tu musi dokształcić

15 dni temu
Wojciech Muras
Wojciech Muras

@Moto-Pasje Kamila Hyundai Ioniq 5 na stacjach Ionity zyskuje 300 km zasięgu w 16 minut. I to w testach, a nie broszurach! Tesla Model 3 na Superchargerze naładuje się w pół godziny i przejedzie 400 km. Nawet tanie samochody, np. Citroen e-C4 potrafią już przyjmować po 100 kW - czyli w pół godziny przybędzie mu z 250 km zasięgu. Ja mogę więcej spędzić w Burger Kingu (i tak się zdarzało z moim Leafem, że on już chciał jechać, a ja jeszcze frytki kończyłem :) ). A przecież przy podróżach po Polsce mało która trasa wymaga więcej niż jednego, może dwóch ładowań. Do tego nie można zapomnieć o cenie stacji wodoru. Za jedną taką postawisz 20 ultraszybkich ładowarek. Ja zdążę się naładować i odjechać, zanim ty odstoisz w kolejce i w ogóle zobaczysz dystrybutor. A na co dzień nie będę czekał wcale, tylko naładuję się w domu. Z wodorem tak nie zrobisz.

14 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Wojciech Muras Tak czy inaczej uzupełnienie zasięgu w Mirai zajmie Ci 5 minut, a w prądzie 2h.

14 dni temu
Wojciech Muras
Wojciech Muras

@Moto-Pasje Kamila Niestety, według testów Mirai na autostradzie to raczej bliżej 350-400 km - jego zasięg jest przekłamany w dokładnie takim samym stopniu, co inne auta elektryczne testowane według WLTP.

15 dni temu
Kamil
Kamil

@Moto-Pasje Kamila Hyundai Ioniq 5 ładuje się od 5 do 80 % w 18 minut. Na co dzień większość nabywców będzie go ładowała w domu, więc w ogóle nie będą czasu na stacjach paliw czy stacjach ładowania wodoru tracić.

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Proszę bardzo: mamy Testę S i Porsche Taycana Turbo S. Stajemy przy superładowarce z zasięgiem 10% - czyli ile? 50km? Umówmy się, że nawet 60 (w Porsche 40). Po jakim czasie będą te auta miały (zapinamy oba na raz, więc superładowrka nie pociągnie maksymalnej mocy) 650km zasięgu? W przypadku Porsche nigdy, bo 500 to i tak tylko w teorii, a realne dla Taycana to 400. A Tesla? Sam nie miałem okazji testować, ale też nie sądzę, że szybciej niż po 3h licząc, że oba auta ssają naraz te superładowrkę. Mirai osiąga ten zasięg po 5 minutach i porusza się spokojnie autostradą 110-120km/h. :-) nawet z maksymalną prędkością Tesla i Porsche nie dogonią Toyoty! Bo jak nawet ją dojdą, to im się szybciej zasięg skończy i znowu 3h ładowania.

15 dni temu
Mateusz 03041
Mateusz 03041

Ten wybierak trybów jazdy to jak w ciągniku XDDD

15 dni temu
Mateusz 03041
Mateusz 03041

@PAG to nie żaden nowy układ tylko inny wygląd i tyle

14 dni temu
PAG
PAG

No i fajnie, nie trzeba się nowego układu uczyć

14 dni temu
Mateusz 03041
Mateusz 03041

@Moto-Pasje Kamila to wiem, ale układ oraz ruch jest identyczny jak w nowszych ciągnikach

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Jest jak w każdej hybrydzie Toyoty.

15 dni temu
Mateusz 03041
Mateusz 03041

4:28 tą tapicerkę to chyba od BMW pożyczyli

15 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

@zotraB poza tym skóra bardzo często nie jest odpadem. Zobacz "produkcję" skóry w Indiach i Pakistanie

14 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

@zotraB nie jem

14 dni temu
zotraB
zotraB

@Mark ARA a mięso jesz? Chyba lepiej wykorzystać skórę będącą niejako odpadem niż produkować sztuczny syf z ropy.

14 dni temu
Mark ARA
Mark ARA

@Mateusz 03041 być może. W civicu 91 mam welur i wygląda jak nowy. Temat sporny. Nie kupuję skóry ze względu na zwierzęta i środowisko

14 dni temu
Mateusz 03041
Mateusz 03041

@Mark ARA wystarczy choćby tylko nawilżać skórę mleczkiem i wytrzyma więcej niż welur, a i będzie lepiej wyglądać...W moim W126 z 86r. skóra jest od fabryki, ma przebieg ponad 250 000 km i wygląda prawie jak nowa

14 dni temu
Andrzej Budzyński
Andrzej Budzyński

Zachar OFF - Kamil ON

15 dni temu
Jędrzej Głasek
Jędrzej Głasek

Na dziś to napęd wodorowy jest jeszcze w fazie testów a już ceny są akceptowalne. W sytuacji produkcji masowej i samochodowe i stacji wodorowych ceny powyższych spadną. Jestem za i czekam na nareszczcie ekologiczny napęd czyli wodór.

15 dni temu
Jędrzej Głasek
Jędrzej Głasek

@Wojciech Muras czyli jednak ludzie nie mieszkają w większości w willach. Kiedyś podróżowało się powozami a kiedy weszła kolej żelazna to mówiono, że krowy przestaną dawać mleko. Ciężki akumulator to jednak przeżytek. Przyszłość należy do innych źródeł energii. Dziś to wodór. Przyszłość to może He3. Życzę więcej fantazji i postępu.

14 dni temu
Wojciech Muras
Wojciech Muras

@Jędrzej Głasek O Polsce. Jesteśmy jednak krajem wiejskim ;)

14 dni temu
Jędrzej Głasek
Jędrzej Głasek

@Wojciech Muras aż tyle osób mieszka we własnych wolnostojacych domach w Polsce? Sukces europejski, światowy. A pozostała reszta ma garaże podziemne? Czy mówimy o Polsce, Europie?

14 dni temu
Wojciech Muras
Wojciech Muras

@Jędrzej Głasek Większość 54% Polaków. Dodaj do tego tych z garażami podziemnymi, i masz ⅔ populacji. Znacznie taniej będzie dociągnąć kable do parkingów dla tej ⅓, niż budować stacje wodoru dla wszystkich.

14 dni temu
Jędrzej Głasek
Jędrzej Głasek

@Wojciech Muras benzynę i ON tankuję od lat na stacjach paliw w kilka minut. Tak samo można tankować wodór. A prąd? Nie wszyscy mający samochód mają wolno stojący dom. Śmiem twierdzić, że raczej mniejszość. Trudno kupującego bateryjnego elektryka zmusić do kupna domu tylko dla tego aby łatwiej ładował samochód.

14 dni temu
Hypno
Hypno

17:10 "Przy cenie ok. 45 zł/kg wodoru koszt przejechania kilometra jest porównywalny z autem benzynowym o spalaniu ok. 8 litrów" - ta informacja przekreśla samochody na wodór. Prąd możesz sam sobie wyprodukować instalując fotowoltaikę. Wodór można będzie tylko kupować jak benzynę.

15 dni temu
Hypno
Hypno

@Moto-Pasje Kamila Fotowoltaika i ilość samochodów elektrycznych bardzo szybko przyrasta, więc rozbudowa infrastruktury jest wyzwaniem. W Skandynawii, Anglii i Niemczech dają radę, więc będziemy mieli przetarte ścieżki. Nie jesteśmy pionierami. Poza tym poczytaj o Vehicle To Grid, czyli V2G. To jest już naprawdę za rogiem, a rozładuje przeciążone sieci przesyłowe. Jakby Ci rodzice umarli na raka płuc z powodu zanieczyszczonego powietrza to może byś tak nie pisał. Naprawdę prowadzi się dane o śmiertelności z powodu zanieczyszczonego środowiska. Natomiast jak lubisz zapach benzyny (ja też lubię) to nie musisz jej spalać, wystarczy, że będziesz ją wąchać :)

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

@Hypno Idealistyczna wizja, ale nie wierzę w nią. Skąd w sieci znajdziesz tyle prądu, żeby pociągnąć takie prądy ładowania, jak już teraz przy podpięciu 2-3 aut spada tempo ładowania. Poza tym to myślenie o ładowaniu z domu zabija jedną rzecz - przyjemność z pojechania na stację paliw. Wiem, brzmię jak stary grzyb, ale pamiętam jak z Dziadkiem jeździłem w latach '80 na CPN jego Zastavą 1100p. Jakie to było ekscytujące, ten zapach benzyny i ropy, olejów i smarów. To było coś. Dzis nadal lubię pojechać, włożyć pistolet i nalać paliwa. Elektryk tego nie daje. Odczłowiecza to, odczłowiecza samochód. Sprowadza go do poziomu smartfona, a motoryzacja to coś więcej. To romantyczne obcowanie człowieka z maszyną. Dlatego tak kocham zabytkowe auta. Przekonałem się do elektryków pokroju Fiata 500e, Peugeota 208e. Przekonałem się do elektryka na wodór (w sumie to od pierwszej chwili jak usłyszałem o takiej opcji się w niej zakochałem). Ale po teście Taycana Turbo i Turbo S stwierdzam, że ja nie chcę takiej motoryzacji. NIE i już ...

15 dni temu
Hypno
Hypno

@Moto-Pasje Kamila 1. Za 5 lat samochody elektryczne spokojnie przebiją 1000 km zasięgu. Niektóre już teraz zbliżają się do tej granicy. 2. Za 5 lat niektóre samochody elekt. zbliżą się lub przekroczą szybkość ładowania 1 GW. Już teraz Ionity ma 350 kW. 3. Po co ładować na stacji jak za 5 lat przejedziesz ponad 1000 km, a może i 1500 km, a wcześniej możesz naładować w domu za darmo z paneli lub za 50 groszy za kW, czyli ok. 10 zł/km. Nie wystarczy Ci przejechanie z Warszawy do Paryża? :) O zgrozo, bez postoju.

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Kluczowe są jeszcze dwie rzeczy: 1. kg wodoru będzie taniał nawet o 50% w ciągu 5 lat. 2. 5 minut i masz zasięg jak z ładowania na domowej ładowarce z fotowoltaiki po 2 dniach.

15 dni temu
Jędrzej Głasek
Jędrzej Głasek

To jest rewolucja technologiczna i mówienie o kształcie reflektorów lub ocena deski rozdzielczej mija się z oceną samochodu. Rols Roys jest bardziej komfortowy a Fiat Panda bardziej miejski. Najważniejsze jest to co pod maską. To jest przyszłość.

15 dni temu
Maciej Badower
Maciej Badower

@Hypno kazdy bedzie mial fotowoltanike na dachu?😂😂😂 w centrum Paryza?

14 dni temu
Maciej Badower
Maciej Badower

@Hypno przepraszam ale z balkonu sobie ten kabelek powiesi? kazdy? bo wiekszosc Europy mieszka w miastach w kamienicach. To jak to jest?

14 dni temu
Maciej Badower
Maciej Badower

@Hypno jasne, w kamienicy🤦‍♂️

14 dni temu
Jędrzej Głasek
Jędrzej Głasek

@Hypno są różne źródła wodoru od zielonego zaczynając i różne źródła energii do jego produkcji. Zagadka, skąd pochodzą akumulatory do samochodow elektrycznych?

14 dni temu
Hypno
Hypno

@Jędrzej Głasek Zagadka. Skąd pochodzi energia potrzebna do wytworzenia wodoru, bo wodoru nie wydobywa się?

14 dni temu
Armed Dragon
Armed Dragon

Samo przedstawienie samochodu całkiem ciekawe, ale tego Pana Mariusza i jego "ciumkania" co najmniej tak jakby kwasku cytrynowego się napił ciężko się słuchało

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Mariusz to jeden z Was - Widzów. Zaproponował takie "insajderskie" opowiedzenie o aucie z perspektywy kogoś, kto na co dzień jeździ Mirai. Docenić należy, że miał jak i czym nagrać tych kilka ciekawych informacji.

15 dni temu
Karol Wejman
Karol Wejman

Ostatnie słowa Kamila w tym filmiku to nic dodać nic ująć. Takie auta elektryczne to ja rozumiem. Pozdrawiam 👌🏻

15 dni temu
Moto-Pasje Kamila
Moto-Pasje Kamila

Bo to mnie do niej przekonało! Pozdrawiam!

15 dni temu
Peio
Peio

Mi ten Tył natomiast przypomina audi a7 nic innego.

15 dni temu
fomalhaut86
fomalhaut86

Saaba 900 NG :)

15 dni temu
Peio
Peio

A ile taki wodór będzie kosztował na stacji?

15 dni temu
Hypno
Hypno

@Ro Bo Dobry trolling :) Niestety, ku uciesze koncernów paliwowych, nadal wiele osób wierzy w wodór :)

14 dni temu
Ro Bo
Ro Bo

@Hypno daj spokój...elektryki to technologia tymczasowa...celem jest wodór...

14 dni temu
Hypno
Hypno

@Aleksandra Dąbkowska Miałaś samochód elektryczny chociaż na kilka miesięcy, że tak twierdzisz czy wymyślasz?

14 dni temu
Aleksandra Dąbkowska
Aleksandra Dąbkowska

@Hypno To skoro jesteś takim Rekinem biznesu to tak zrób , a reszta niech ma prawo wyboru. Dla mnie samochód to narzędzie które daje wolność swobodę i oszczędza czas. Czyli przeciwieństwo pojazdu na baterię .

15 dni temu
Hypno
Hypno

@Moto-Pasje Kamila Ja bym zrobił inaczej, ale myślę, że tak zrobiłaby duuuuża większość. Zamiast wydawać 300k zł na samochód, który udaje limuzynę, ma mały bagażnik i ma ponad 9 sek. do 100 km/h. Poza tym nie da rady go zatankować w Polsce, a jak da to trzeba będzie płacić. Kupiłbym Teslę 3, Forda E-Mach, VW ID4, Skodę Enyaq, Hyundaia Ionic, itp. za ok. 200k - 250k zł a za resztę kasy kupiłbym fotowoltaikę na dach i ładowarkę. Za 65k zł kupiłem 22 kW na dach, a taka ilość nie tylko zasili samochód elektryczny, ale i cały dom.

15 dni temu
Peio
Peio

Wszystko fajnie, ale z tymi autami wodorowymi to już skończcie bi zabieracie mi przyszły zawód.

15 dni temu

Kolejny

Toyota Mirai Mk3 2021 pierwsza jazda PL Pertyn Ględzi

38:56

Honda S2000 - przeżyłem to...

33:05

Honda S2000 - przeżyłem to...

Zachar OFF

wyświetleń 182K

ILE EKIPA ZAROBIŁA NA LODACH? (i gdzie je kupić?)

3:51

Sobel "Fiołkowe pole"

2:40

Sobel "Fiołkowe pole"

Sobel

wyświetleń 5M

Pontiac Trans Am 6.6L V8 - Bandit Edition

27:09

Audi RS6 generations DRAG RACE

15:40

Audi RS6 generations DRAG RACE

carwow

wyświetleń 1,5M

VW Corrado VR6 - szczeniackie marzenie

30:12

VW Corrado VR6 - szczeniackie marzenie

Zachar OFF

wyświetleń 107K

Новый AUDI e-tron GT. Tesla отдыхает?!

1:07:50

Новый AUDI e-tron GT. Tesla отдыхает?!

InfoCar: тест-драйвы авто

wyświetleń 673K

ILE EKIPA ZAROBIŁA NA LODACH? (i gdzie je kupić?)

3:51

Sobel "Fiołkowe pole"

2:40

Sobel "Fiołkowe pole"

Sobel

wyświetleń 5M

Wymiana Kół bez Lewarka/ Dźwignie z Krokwi

16:01

Wymiana Kół bez Lewarka/ Dźwignie z Krokwi

jarekogarek1986

wyświetleń 198K

Najgorszy samolot XXI. wieku znowu lata...

14:14

Ktoś wie co to za samochód? 🤔

16:24

Ktoś wie co to za samochód? 🤔

yellowbox

wyświetleń 45K

Uważaj, z kim jedziesz Uberem...

2:55

Uważaj, z kim jedziesz Uberem...

Koledzy od Języczka by Instytut Lingwistyki

wyświetleń 27K