Lądowanie łazika Perseverance na żywo - Astrofaza LIVE

 • Opublikowany 17 dni temu

  Astrofaza

  Trwanie: 3:14:01

  Największa w Polsce internetowa transmisja z lądowania na Marsie łazika Perseverance.
  Astrofaza, ERC i Focus jednoczą siły, by przekazać wam najciekawsze i sprawdzone informacje o tym, dlaczego latamy na Czerwoną Planetę, jak tam latamy i co spodziewamy się znaleźć. Tylko z nami najlepsi polscy eksperci z sektora kosmicznego. Oglądajcie w czwartek od godziny 20:00!
  Na imprezę zapraszają prowadzący:
  Piotr Kosek (Astrofaza), Łukasz Wilczyński (ERC) i Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka (Focus/CBK PAN)
  00:00 Rozbiegówka
  01:44 Start i przywitanie widzów
  06:08 Czego tak naprawdę szukamy na Marsie?
  1:41:06 Lądowanie
  WSTĘPNA RAMÓWKA:
  20:00 - 20:10
  Przywitanie widzów (studio Płock i studio Kraków), przedstawienie wydarzenia i wyjaśnienie: “po co my się tu właściwie spotkaliśmy?”
  20:10
  Dlaczego dla Perseverance wybrano jako miejsce lądowania krater Jezero? Co jest takiego w nim ciekawego? (odpowiada dr Anna Łosiak)
  Dlaczego na Marsa możemy latać jedynie w wybranych okresach (okienka czasowe) i jak się to robi? (odpowiada dr Grzegorz Brona)
  Poszukiwanie śladów życia, do tego można sprowadzić ideę misji marsjańskich. Gdzie na Marsie można tego życia szukać? - dr Anna Łosiak
  Rozmowy z widzami
  20:40
  Na Marsa poleciały też sondy chińska i zjednoczonych emiratów arabskich. Co oznacza ta ofensywa?
  Rozmowy z widzami
  20:55
  Europejczycy też niedługo lecą na Marsa, porozmawiajmy o ExoMars i łaziku Rosalind Franklin. Czym różni się ta misja od Perservance? - (odpowiada dr Paweł Wajer)
  21:10
  Szczegóły misji ExoMars i czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli młodzi adepci robotyki na ERC - (odpowiada Marcin Wygachiewicz SENER/ERC)
  21:25
  Jak zbudowany jest łazik Perseverance? Co znajdziemy na pokładzie, jakie rozwiązania inżynieryjne zostały zastosowane? - (odpowiada dr Tomasz Barciński)
  21:55
  Lądowanie i połączenie z centrum kontroli misji NASA - komentarz ze studia
  22:10-15
  Prawdopodobny termin potwierdzenia wyniku misji. Udało się czy nie? - komentarz ze studia.
  22:15
  Debata - “Elon Musk, szaleniec i PRowa wydmuszka, czy geniusz i nadzieja ludzkości?” - (udział biorą: Łukasz Wilczyński, dr Grzegorz Brona, Ewelina Zambrzycka. Prowadzenie: Piotr Kosek)
  Ok. 22:45
  Koniec.

  👑 Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy! ⤵️
  Załoganci w postaci 👑 Patronów i 👑 Wspierających na PLfree pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:
  ❤️ Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
  ✔️ Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
  🔔PATRONITE - www.patronite.pl/astrofaza - Więcej szczegółów na profiluw linku.

  ❤️ Dołącz do Wspierających na PLfree. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
  ✔️ rozwinięcia odcinków,
  ✔️ dodatkowe streamy na żywo,
  ✔️ materiały zza kulis i ukryte posty.
  ✔️ A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
  🔔 plfree.info/desk/IUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ.htmljoin
  ❤️ KOSZULKI I KUBKI w Astrosklepie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
  🔔 goo.gl/RyNfUE

  🦾 Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe! 🦾
  ✔️ INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
  ➡️ goo.gl/D3Zy1J
  ✔️ FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
  ➡️ astrofazapl
  ✔️ DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
  ➡️ discord.gg/ZKEYrhP
  ✔️ Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
  ➡️ goo.gl/5geRif

  ✔️ Centrum dowodzenia - www.astrofaza.pl
  ✔️ DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - plfree.info

  ⚠️ Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. ⚠️
  A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
  ➡️ plfree.info
  DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!👽
  ✳️ LINKI Z ODCINKA ✳️

  🎥 EKIPA 🎥
  - prowadzenie: Piotr Kosek
  - zdjęcia i montaż: Kamil Ziółkowski
  - opracowanie: Dawid Kułakowski
  🎵 MUZYKA 🎵

Anonymous
Anonymous

powiedzenie że w kosmosie nic nie znaczymy, wydaje mi się być aż czymś za dużym poprostu jesteśmy tak mali że to określenie do nas nie trafia

Dzień temu
Janusz Chorwat
Janusz Chorwat

Żeby osiągnąć zamierzone efekty terraformowania Marsa, trzeba by pierw upłynnić jądro planety żelazem i niklem, by wymóc wewnętrzną rotację pola magnetycznego i wytworzenie ochronnej magnetosfery, a tym samym zwiększyć na tyle grawitację, by utrzymało to na długi czas atmosferę i wodę. Trzeba też liczyć się z tym, że po takim zabiegu, orbita Marsa uległaby stopniowemu przesunięciu się względem pozostałych obiektów. No i zostaje kwestia księżycy. Jeden z nich zmierza do kolizji z Marsem. Kiepsko to widzę na obecną chwilę i cienkie nasze możliwości, a raczej ich brak. Jeszcze dużo musimy się nauczyć i wyciągać z konsekwencji logiczne wnioski na przyszłość w takich ,,majstrowaniach" w ustalonych układach inercyjno- grawitacyjnych. Pamiętajmy o efekcie domina i bili. Dla Programisty piszącego PROGRAM zwany wszechświatem, zajęło mu to być może, w naszych skromnych zmysłach postrzegania, 7 dni, a dla nas 7 miliardów lat razy 2. :D

4 dni temu
Mat Taw
Mat Taw

Szkoda, że nie mieli chociaż jednej takiej kamery jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=A88Sb87qOMM Sprzęt bardzo drogi nie znaczy lepszy. Jak podczas lotu na Marsa omijają meteoroidy lub nawet roje meteoroid pędzące kilkadziesiąt kilometrów na sekundę i mogące nadlecieć z każdej strony, z dołu jak i z góry? Np. kula karabinowa to 1 lub niech będzie nawet 2 km/sek. Zbliżających się wielkich asteroid nie możemy wszystkich wykryć z Ziemi, a na stateczku wszystko wyłapią i jeszcze zrobią unik i paliwka wystarczy na to wszystko. A skąd wiedzą ile paliwa potrzeba w takim locie skoro nie wiedzą ile uników należy wykonać, a lot trwał około 7 miesięcy. Meteoroid wielkości śrutu o wadze kilku gram, lecący z prędkością tylko 20 lub 30 km/sek, uderzając w statek robi w nim dziurę. Wystarczy policzyć energię kinetyczną takiej meteoroidy. Ocenia się, że w ciągu doby do atmosfery ziemskiej wpada kilkaset milionów meteoroidów. To ile musi ich latać w Kosmosie? https://www.bron.pl/wiedza/wiatrowki-i-akcesoria/moc-wiatrowki-wazniejsza-jest-energia-wiatrowki-czy-predkosc-poczatkowa https://spidersweb.pl/2020/08/rekordowo-bliski-przelot-planetoidy-nikt-go-nie-przewidzial.html

4 dni temu
Mat Taw
Mat Taw

@Anna Losiak Ziemi nie zaszkodzą setki milionów meteoroidów, a stateczkowi jedna meteoroida zaszkodzi. Czy jest jakiś film w dobrej jakości ukazujący Ziemię z odległości chociażby Księżyca lub nawet połowy tej odległości? Z chęcią bym obejrzał, bo nie mogę nigdzie znaleźć. Może być kilkusekundowy. Oczywiście nie chcę symulacji komputerowej.

3 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

@Mat Taw Ziemia jest malutka, ale jednak w porównaniu do statku kosmicznego ma całkiem słuszny rozmiar :) Więc aż tak źle nie jest żeby nie dało się latać i działać w kosmosie (w końcu to robiliśmy i robimy). Ale ryzyko zdecydowanie jest.

3 dni temu
Mat Taw
Mat Taw

@Anna Losiak Właśnie głównie pisałem o malutkich meteoroidach. Okazuje się jednak, że z Ziemi nie wykrywamy także dużych asteroid. Zresztą jak miało by wyglądać takie ominięcie? Nierealne. Sygnał dochodzi (zależnie od lokalizacji) w ciągu kilku minut, w obie strony x 2, a meteoroid musi być dużo w przestrzeni kosmicznej, skoro w atmosferę Ziemską na dobę trafia kilkaset milionów, a Ziemia jest malutka.

3 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

Trzyma się kciuki za to żeby nic większego nie walnęło - bo poradzić się niczego nie da na takie zdarzenie. Tak naprawdę największym zagrożeniem są bardzo niewielkie (np. kilku cm) ciała, których nie mamy szansy wypatrzeć, ani ominąć. Na szczęście nie jest to aż tak częste, więc szanse na przeżycie każdej pojedynczej misji są spore, ale jednocześnie szansa na to że któraś z nich zakończy się tragicznie jest właściwie 100%. Taka rosyjska ruletka...

3 dni temu
Marcin
Marcin

ta kobita co się wtrąca w słowa dr to naprawdę...

4 dni temu
vbddfy euuyt
vbddfy euuyt

filmów..?

4 dni temu
Pebu Bebu
Pebu Bebu

Grafika komputerowa wylądowała, pranie mózgu na całego a barany to łykają.

6 dni temu
Alcatraz Nomad
Alcatraz Nomad

1:56:53 - wszyscy zrozumieli przekaz? ;)

6 dni temu
Rock girl
Rock girl

Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne ;)

7 dni temu
Janusz Felis
Janusz Felis

czy ten Chińczyk nie jest agentem z Pekinu?

7 dni temu
vbddfy euuyt
vbddfy euuyt

Czy ktoś się na jaki adres wysłać Piotrkowi paczkę? Raz wysyłałam na skrytkę pocztową i do mnie wróciła a widzę, że lampka od kogoś dotarła :-)

4 dni temu
Janusz Felis
Janusz Felis

szelka się przekręciła

7 dni temu
yasio bolo
yasio bolo

Witam, a wiadomo co z lądownikiem? Na symulacji widać, że odlatuje, wiadomo dokąd? Pozdrawiam!!

8 dni temu
bouytt guyt
bouytt guyt

Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne ;)

9 dni temu
Rock girl
Rock girl

Czy ktoś widział może testy lotów modułu descent na ziemi? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego filmu.

7 dni temu
poeta Piotr Rysiewski
poeta Piotr Rysiewski

441 [ Mars po Sars ] Wymarło życie na planecie Mars, Marsjanie już po, przeszedł zebrał żniwo Sars. Pusta czerwień bez tkanki żywej, łaziku, szukaj śladów, przyczyny, tej zagłady prawdziwej. Oni tam już po, odeszli, My tu, ich planeta już odkażona , czysta , może My i nasze przeciwciała , by tam przeszły.

9 dni temu
Rock girl
Rock girl

1:56:53 - wszyscy zrozumieli przekaz? ;)

6 dni temu
eioshen boboi
eioshen boboi

Astrofaza, ogromne dzięki dla Was za tego live'a. Super było przeżywać to z Wami! Świetni goście zaproszeni, Piotr super prowadzenie (jak zawsze). Pozdrawiam!

10 dni temu
yasio bolo
yasio bolo

Co to za kino bambino ,ziemianie mają zakaz podróży na Marsa i księżyc ,co to za bzdury pokazują , prawdopodobnie Islandia i Hollywood

8 dni temu
A.A Tynki
A.A Tynki

Czy to prawda że za sterami łazika siedzi Major Suchodolski i Krzysztof K bo rodo?

11 dni temu
A.A Tynki
A.A Tynki

@bouytt guyt ja nie znaju

9 dni temu
bouytt guyt
bouytt guyt

Zgaduję, że nagrania video nie dostaniemy z Marsa? Skoro tak chwalą się samym faktem wysłania mikrofonów.

9 dni temu
nieooj gotoy
nieooj gotoy

Kierowca samochodu który Musk wysłał w kosmos miał dziwny pas na sobie. Mars nie jest bezpieczny.

12 dni temu
Rock girl
Rock girl

Grafika komputerowa wylądowała, pranie mózgu na całego a barany to łykają.

6 dni temu
Jezus nadchodzi
Jezus nadchodzi

Każdy przez grzech zasługuje na wieczne potępienie. Są tylko 2 drogi, piekło i niebo (czyściec nie istnieje). Jezus Chrystus, Syn Boży przelał na krzyżu swoją krew za grzechy każdego człowieka. Pokutujcie i wierzcie w ewangelię. Jezus Chrystus jest jedyną drogą do życia wiecznego.

12 dni temu
Maciej Cholewa
Maciej Cholewa

Dziękuję Zeusowi za takie komentarze jak twój, patrząc na id_tów jak ty wyleczyłem się z wiary w magicznego stolarza:)

11 dni temu
Krispin Krisperson
Krispin Krisperson

Brednie z Photoshopa

12 dni temu
eioshen boboi
eioshen boboi

Prawdą jest ze na miejscu przywitał Łazika Jarosław Kaczyński?

10 dni temu
FalipEK
FalipEK

Na zimemi burdel zrobili teraz tam polecieli, JA PIER DO LE zachłanne kiurwy

12 dni temu
FalipEK
FalipEK

@nieooj gotoy zajebiste to bez autotuna sztos

11 dni temu
nieooj gotoy
nieooj gotoy

https://www.youtube.com/watch?v=HX6YH3FeNy0 :D :D

12 dni temu
Czarek Nowak
Czarek Nowak

Po trzech godzinach zaczęliście się kłócić identycznie jak płaskoziemcy :D

12 dni temu
nieooj gotoy
nieooj gotoy

https://www.youtube.com/watch?v=HX6YH3FeNy0 :D :D

11 dni temu
nieooj gotoy
nieooj gotoy

Co dało się zauważyć w desancie Perseverance, to jak nic wykorzystano patent awioniki żyroskopowej i system odrzutu plecakowego z Flyboard Franka Zapaty ;)

11 dni temu
Marcin Trzeciak
Marcin Trzeciak

Więcej reklam się niedarady?

12 dni temu
deto1987
deto1987

krótkie pytanie: czemu ŁAZIK, a nie np JEŹDZIK? Przecież ma koła, a nie nogi.

12 dni temu
Michał Krzaczek
Michał Krzaczek

Wcześniej miały łapy

Dzień temu
Ogoonek
Ogoonek

Czy ktoś się na jaki adres wysłać Piotrkowi paczkę? Raz wysyłałam na skrytkę pocztową i do mnie wróciła a widzę, że lampka od kogoś dotarła :-)

12 dni temu
Andrzej Majewski
Andrzej Majewski

I nie wiadomo czy wylądował, bo ci goście to chyba nie z Marsa

13 dni temu
oiuet souiu
oiuet souiu

Niezła animacja komputerowa

13 dni temu
Nek96
Nek96

https://www.youtube.com/watch?v=4czjS9h4Fpg

11 dni temu
rzrz1
rzrz1

Czy ktoś widział może testy lotów modułu descent na ziemi? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego filmu.

13 dni temu
Tomasz Balcerzak
Tomasz Balcerzak

Mimo kłopotów technicznych, bardzo dobrze zrealizowany live. Co raz to lepiej. Widać po Twoim kanale szybki rozwój i wyciąganie wniosków z rzeczy, które kiedyś szły nie tak. Brawo. Oświetlenie, dźwięk, kompozycja kadru w studiu, sporo zmieniło się na plus na przestrzeni czasu. Pozdrawiam, życzę dalszego rozwoju.

13 dni temu
Zalando Zalando
Zalando Zalando

https://www.youtube.com/watch?v=3ycdWurqVSY - KRZYSZTOF STANOWSKI WYJAŚNIA AFERĘ Z ADAMEM KOTLESZKĄ

13 dni temu
oiuet souiu
oiuet souiu

Niezła animacja komputerowa

13 dni temu
MarJin
MarJin

Co to za kino bambino ,ziemianie mają zakaz podróży na Marsa i księżyc ,co to za bzdury pokazują , prawdopodobnie Islandia i Hollywood

13 dni temu
MrGreen
MrGreen

Zgaduję, że nagrania video nie dostaniemy z Marsa? Skoro tak chwalą się samym faktem wysłania mikrofonów.

13 dni temu
Nek96
Nek96

https://www.youtube.com/watch?v=4czjS9h4Fpg

11 dni temu
MrGreen
MrGreen

@Olasek skoro tak, to cieszę się bardzo, że jestem w błędzie i czekam na filmik xd

12 dni temu
Olasek
Olasek

Źle zgadłeś

12 dni temu
hnutu
hnutu

ile osób tyle sposobów wymowy nazwy łazika xD

13 dni temu
W K
W K

Prawdą jest ze na miejscu przywitał Łazika Jarosław Kaczyński?

13 dni temu
paweł albrzykowski
paweł albrzykowski

Przecież to nie relacja na żywo, ale symulacja komputerowa o średnio zaawansowanej grafice

13 dni temu
Jason13
Jason13

https://www.youtube.com/watch?v=HX6YH3FeNy0 :D :D

13 dni temu
Janusz Chorwat
Janusz Chorwat

Co dało się zauważyć w desancie Perseverance, to jak nic wykorzystano patent awioniki żyroskopowej i system odrzutu plecakowego z Flyboard Franka Zapaty ;)

14 dni temu
master maths
master maths

Ale mi wydarzenie ja tam z kolegami na deskach dojechałem w gimbazie

14 dni temu
silvercock
silvercock

nudy

14 dni temu
Kawaler Wiśniowy
Kawaler Wiśniowy

Ciśnienie olaska i bla bla bla bezcenne. 🤣🤣🤣 Widzę że brak wiary w to wydarzenie jest zabroniony. Tych pań słucha się tak trochę jak posłanek pewnych partii politycznych. 🤣🤣🤣

14 dni temu
Maciej Cholewa
Maciej Cholewa

Możesz mi wyłączyć dlaczego to zawsze nieuki, którym było zawsze pod górkę do szkoły twierdzą iż to fejk? Czemu żaden naukowiec, inżynier tego nie robi?

11 dni temu
Serwacy
Serwacy

Nie wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy uważają ten cyrk złożony z debilizmów za prawdziwe wydarzenia. To jest niepojęte.

14 dni temu
Serwacy
Serwacy

@Olasek A co do propagandy, która to jest przedstawieniem kłamstwa w taki sposób, aby sprawiało wrażenie prawdy, coś co jest pozbawione logicznego sensu wydawało się sensowne i logiczne. Doskonałym przykładem takiej propagandy może być np. transmisja na żywo (ale tak nie całkiem) z jakiegoś wydarzenia bo zamiast samego wydarzenia pokazuje się (posiłkuje się) animacje, które zostały opracowane przed wydarzeniem, co jest pozbawione logiki a sama transmisja sensu.

14 dni temu
Serwacy
Serwacy

@Olasek Dobry jesteś, rozgryzłeś mnie -znaczy nas:) Zgodnie z moją -znaczy naszą ideologią przejęcie władzy na Marsie dla nas bolszewików stanowiło zawsze najważniejsze zapędy polityczne. Nie będzie mi -znaczy nam żaden łazik nawet fikcyjny taki wymyślony po moim -znaczy naszym Marsie jeździł! Hura! hura! hura!

14 dni temu
Olasek
Olasek

Masz problem bolszewiku, uważają, wasza propaganda nie wychodzi wam

14 dni temu
Fakty i Spiskowe Teorie
Fakty i Spiskowe Teorie

https://youtu.be/LpYsEd25rjo

14 dni temu
Franek Starosta
Franek Starosta

Sportowa Polska

14 dni temu
Marcin Trzeciak
Marcin Trzeciak

Niezła animacja komputerowa

14 dni temu
Wojciech Ożarowski
Wojciech Ożarowski

👌👏👏👏

12 dni temu
Androjde Makaveli
Androjde Makaveli

Ale sciema dla baranow 🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐🐐 Gdzie niby jest to ladowanie w ktorej minucie?

14 dni temu
Nek96
Nek96

https://www.youtube.com/watch?v=4czjS9h4Fpg

11 dni temu
Olasek
Olasek

jest na twojej głowie to lądowanie ...oni lądują na głowie barana.

14 dni temu
Maark Kaamil
Maark Kaamil

Astrofaza pytanie w jaki sposób ochronili elektronikę elektrykę podzespoły w czasie lotu przed niszczącym promieniowaniem kosmicznym?

14 dni temu
Marry Janee
Marry Janee

To jest HOLLYWOOD ludzie wy w to wierzycie naprawde??

14 dni temu
Marry Janee
Marry Janee

Płaski to masz umysł nic na ten temat nie pisałem

13 dni temu
Olasek
Olasek

Jaka temperatura w Moskwie?

14 dni temu
Joanna D.
Joanna D.

Da da Wania. Zemla toże plaska😁

14 dni temu
Janusz Chorwat
Janusz Chorwat

To bardzo droga zabawa, jak na przedsięwzięcie dla jednej czołowej, agencji kosmicznej, choćby NASA. Wszystko rozbija się o budżet. Naukowcy NASA mogą planować i obiecywać złote góry i wszystkie cuda świata, a i tak Kongres decyduje, na ile to opłacalne i jaki szybki zysk z tego, chodzi też o bezpieczeństwo takich 7 -mio miesięcznych lotów w jedną jak i drugą stronę, zaopatrzenie logistyczne i zapewnienie jak największej autonomii i niezależności w trybach serwisowo-naprawczych. To bilionowe koszta i nakłady na wiele pokoleń. Początek jakiejkolwiek eksploracji przypuszczalnie zaczną wyspecjalizowane androidy. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ale puki 1gram wyniesienia na orbitę czegokolwiek, kosztuje wiele tysięcy dolarów, możemy sobie tylko pomarzyć. To pokolenie z resztą nie ma woli walki o byt i jest słabe psychicznie w ekstremalnych sytuacjach i warunkach. Złoto jest tylko dla twardych i zuchwałych, gotowych na poświęcenia...i tu raczej prędzej tam będą Chińczycy niż Amerykanie czy Europejczycy. Prą do przodu i za ciosem... i w wielu dziedzinach wyprzedzają już resztę świata w technologii robotycznej.

14 dni temu
Dodge 92
Dodge 92

O jakim kosmosie wy mowicie. Te wszystkie propagandy sluza tylko do pozyskania funduszy. Podobno ta kreca na wyspie Davos.

14 dni temu
z tego co wiem
z tego co wiem

to mi się podoba https://www.touchofart.eu/Marianna-Wloka/mwlo9-Uliczka-noca/ https://www.gallerystore.pl/malarstwo-akrylowe/urszula-poposka/pejzaz-zimny i to https://www.gallerystore.pl/joanna-rzeznik-2 https://www.gallerystore.pl/grafika-rysunek/marcin-waska/miasteczko

14 dni temu
Ma Ka
Ma Ka

Nie zapraszaj pisdzielców tylko prawdziwych pasjonatów astronomii !

14 dni temu
Zyziek
Zyziek

mnie to bawi że ktoś serio mysli ze to poleciało i wyladowalo. wszystko jeden wielki wałek miliardy $ zarobione :D

14 dni temu
Maciej Cholewa
Maciej Cholewa

Mnie za to bawi iż ani jedna osoba, którą twierdzi iż to fejk nie jest inżynierem albo naukowcem, daje to do myślenia;)

11 dni temu
Prezes
Prezes

1:53:30

14 dni temu
Paweł Lopii
Paweł Lopii

Ej mam pytanie ,widziałem te 2 zdjęcia czemu w dzisiejszych czasach maja taka tragiczna jakość zdjęć nie mogli zrobić zdjęcia z kolorem i chociaż HD?Czy to nie jest takie proste ?

14 dni temu
Paweł Lopii
Paweł Lopii

Aha, no przecież wymiana informacji mars ziemia to dość długo, ma to sens jeśli nie ma możliwości kontroli misji w czasie zeczywistym🙂dzięki za odp

14 dni temu
Bla, bla, bla
Bla, bla, bla

Są już zdjęcia w kolorze, w lepszej jakości. Te pierwsze były po prostu robione inną kamerą (zgaduję że po to, by takie w gorszej jakości zostały szybciej zostały przesłane by od razu było wiadomo czy wszystko w porządkh)

14 dni temu
Jacek Musztarda
Jacek Musztarda

a barany łykają xd

14 dni temu
Nek96
Nek96

https://www.youtube.com/watch?v=4czjS9h4Fpg To tez fake?

11 dni temu
Czyste Serce
Czyste Serce

Dokładnie . Przecież to fake

12 dni temu
Voolcan
Voolcan

Kierowca samochodu który Musk wysłał w kosmos miał dziwny pas na sobie. Mars nie jest bezpieczny.

14 dni temu
dob
dob

Przeciez nasa filmowała to na grenlandii

14 dni temu
Olasek
Olasek

żeby pokój filmować musieli to robić aż na Grenlandii, wymyśl coś lepszego, kiepsko ci idzie.

14 dni temu
pan kiełbasa
pan kiełbasa

1:46:04 jakby ktoś chciał zobaczyć wchodzenie w atfosmere

14 dni temu
Androjde Makaveli
Androjde Makaveli

Przeciez to symulacja komputerowa,tam nic nie widac 😂

14 dni temu
Paweł
Paweł

Więcej reklam się nie dało ? Co tak mało :/

14 dni temu
Bla, bla, bla
Bla, bla, bla

1 na 15 minut - aby na pewno to aż tak często?

14 dni temu
sylwek ponszczak
sylwek ponszczak

Zajebista dyskusja, pozdro wszystkim.

14 dni temu
iczkimer
iczkimer

Kiedyś prawie dałem się na to nabrać. Że ,,Technologie kosmiczne mają później wiele nowatorskich zastosowań ,, - czego ? Kto na tym korzysta - my ?? Technologia spod znaku swastyki. Mówicie 2000000000 Usd ? To 2miliardy posiłków.

14 dni temu
Morris Brown
Morris Brown

Ciekawe w jakim stanie USA kręcili te pseudo lądowanie na Marsie ??

15 dni temu
Olasek
Olasek

A w jakim stanie myślisz jest ten pokój pseudo intelektualisto?

14 dni temu
Tom Ku
Tom Ku

Przyjmuję zakłady co będzie pierwsze - człowiek na marsie czy internet pozwalający na stream bez lagów? :D

15 dni temu
Frank Martin
Frank Martin

Bog stwirzyl nam Ziemie abysmy tutaj zyli a nie po innych Marsach biegali..to nie skobczy sie dobrze

15 dni temu
LGFT1986
LGFT1986

I gdzie te ładowanie????? Zrobili grafikę na kompie i się jarają takie zdj to mogę też wam porobić na pustyni

15 dni temu
Tukany na Tropie
Tukany na Tropie

No Zakochałem Się w Pani Annie!

15 dni temu
Top3
Top3

*PERSEVERANCE - MISSÃO MARS 2020 - 3 INDÍCIOS DE VIDA FORA DO PLANETA TERRA* : https://youtu.be/cpO0DrDykoQ

15 dni temu
Niewierze w religie
Niewierze w religie

Ten łazik kosztuje 2 miliardy??? Chyba ich pogięło!? Ja bym zrobił taki łazik za 100 tysięcy złotych. Przerobił bym starego poloneza ze szrotu. Miał by on 4 koła na mocnych dość długich wystających sprężynach pod kontem 45 stopni żeby był stabilny i dobrze trzymał równowagę. Napakował bym do środka różnych urządzeń badawczych z wyprzedaży. Miałby też pełno kamer. Kamery są niedrogie można kupić na Allegeo. Miał by też dwie robotyczne ręce które mogły by brać z łazika różne narzędzia i wykonywały by przy ich pomocy różne czynności. Jedna ręka mgła by na przykład wziąć wiertarkę i wiercić jakieś otwory i robić próbki a druga ręka mogła by te próbki chować do bagażnika. Ręce mogły by też w razie potrzeby być wysuwane tak jak u Inspektora Gadżeta. Jeśli by ten samochód najechał na przykład na jakiś skośny nierówny grunt i by się przewrócił to te ręce mogły by się wyciągnąć i z powrotem ustawić go na 4 koła. NIECH NASA ŻAŁUJE ŻE MNIE NIE ZATRUDNIŁO DO ZROBIENIA TEGO JEŻDZIKA. Tacy z nich mądrale a nie umieją nawet zrobić kamery żeby nadawała obraz z łazika na żywo 24/h. Oczywiście z odpowiednim opóźnieniem ze względu na odległość.

15 dni temu
Olasek
Olasek

NASA nie żałuje ze ciebie nie ma, maja lepszych specjalistów, ty natomiast spróbuj się sprzedać Chinom, Rosji czy Europie, jak narazie oni maja same problemy z lądowaniem na Marsie, co prawda Chiny będą próbowały za kilka miesięcy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

14 dni temu
Bla, bla, bla
Bla, bla, bla

Proszę bardzo, są zawody łazików ERC. Możesz próbować

14 dni temu
greghostor
greghostor

STOI? , żeby mi tak ustał do skał i piachu, mamy to. Nie poszło z planem bo nie stoi

15 dni temu
Supernova174
Supernova174

udało sie

15 dni temu
Sebastian
Sebastian

Jak to możliwe, ze tak szybko dotarło zdjęcie z Marsa?

15 dni temu
Olasek
Olasek

dla niektórych za wolno a dla innych za szybko, jak tu dogodzić?

15 dni temu
Wojtek Michalski
Wojtek Michalski

Bajki do księżyca nie mogą dolecieć hamerykanie

15 dni temu
JokeR
JokeR

No to teraz Polska wysyła swojego łazika,myślę że przeszedł wszystkie testy aby go wystrzelić na Marsa "Jarosław 1"

15 dni temu
jan kowalski
jan kowalski

Georadar kobieto sluzy do wykrywania zloz w w podlozu,czyli wody,gazu,ropy.Tylko nalezy robic odwierty uzywajac tego,wy wciskacie ludziom ciemnote nic po za tym.Zekomo byli ludzie na ksiezycu i cisz z czego sie sklada.Prawdziwy film z ladowania na ksiezycu mozna zawsze obejzec jako atrape w studio tak wygladalo ladowanie.

15 dni temu
Patryk
Patryk

Ojj Ania moje słabe serce...

15 dni temu
jan kowalski
jan kowalski

To co wam tutaj opowiadaja to jakas paranoja,na Marsie beda badac atmosfere mineraly a na planetach odleglych o lata swietlne juz wiedza jaka jest temperatura,sklad takiej planety.Czyli glupota miala skrzydla frowala by jak golebica.

15 dni temu
Olasek
Olasek

@jan kowalski tego bełkotu trudno czytać, znajdź sobie szersze pole do popisu, stan na rogu ulicy i wrzeszcz swoje tezy może złotówkę ci ktoś da.

15 dni temu
jan kowalski
jan kowalski

@Olasek Zapytaj geologa zeby znac slkod danej planety nalezy wywiercic otwor na kilkadziesiat metrow zalozyc ladunek spowodowac wybuch i wtedy georadar pokazuje czy woda czy gaz lub cos innego na glebokosci kilkudziesieciu km.To co podaja to by podjarac ciemnote,bo do dzis dnia sie glowia kto zbudowal piramidy z taka dokladnoscia,bo z naszymi urzadzeniami nie bardzo idzie to zrobic co do odchylki w mm.

15 dni temu
jan kowalski
jan kowalski

@Olasek Czlowieku to dowodzi ze we wszystko wierzysz obejrzyj film jak ladowano na ksiezycu w studio na ziemi gdze byly krecone ujecia.Chyba ze to cie satysfakcjonuje wciskanie ciemnoty.Ostatnio sie wypowiadal o planecie odleglej o 13miliardow lat jaka jest to paranoja,chyba ze jestes tak mlodym ze w twojej glowie idzie wszystko upchnac.

15 dni temu
Olasek
Olasek

głupota twoja tez ma skrzydła ...

15 dni temu
Mati
Mati

Mars jest aż tak mały że horyzont na zdjęciu zrobionym przez tego łazika jest tak wygięty? Tak z niewiedzy pytam.

15 dni temu
Olasek
Olasek

dobrze chociaż ze się przyznajesz do niewiedzy, tak, zdjęcie robione bardzo szerokokątnym obiektywem stad wygięcie. Zapytaj każdego fotografa...

15 dni temu
Mateusz
Mateusz

Nie no po co została zdjęcia godzina z liva przecież transmisja trwała koło 4 godzin

15 dni temu
Astrofaza
Astrofaza

Bo ostatnia godzina to była plansza końcowa

15 dni temu
Marcin Gluziński
Marcin Gluziński

@Astrofaza: Mam pytanie które mnie nurtuje, odpowiedź jest niby oczywista, ale nie do końca. Pytanie brzmi: Czy można zakupić legalnie działkę na Marsie (czy jakiejkolwiek innej planecie lub satelicie)? - W 1967 roku kraje ONZ podpisały The Outer Space Treaty, który zakazywał państwom posiadania ciał niebieskich. (ALE NIE zakazywał ludziom czy firmom posiadania ciał niebieskich). W związku z tym ciekaw jestem czy prawo własności do działki nabytej np. przez https://buymars.com/ będzie jakkolwiek respektowane przez prawo ziemskie. Dodam, że sporo znanych osobistości dokonało takiego zakupu..m.in. 3 Prezydentów USA. Ciekawe zagadnienie, szczególnie biorąc pod uwagę obecny początek wyścigu w kosmos.

15 dni temu
Olasek
Olasek

chyba troszkę za poważnie traktujesz to co od początku było żartem ...

15 dni temu
Astrofaza
Astrofaza

Mysle, że to kwestia przerzucania się paragrafami przez prawników niczym magowie czarami. Ale prawda jest taka, że nabywając ją nie byłoby nikogo kto wyegzekwowałby na miejscu zakaz przejęcia jej przez kogoś kto już tam wylądował. Gdyby Musk postanowił coś tam postawić, to nie mamy Panskiego płaszcza ;)

15 dni temu
Kwachu 96%
Kwachu 96%

Czy wiadomo jak wygląda ukształowanie powieszni marsa, czy można mówić o czymś w typie ziemskich kontynentów, gór, nizin (nielicząc krateów) ?

15 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

jak napiasal olasek, sa dostepne bardzo dokladne zdjecia marsa (wiekszosc w rozdzielczosci 6m na pixel) a w niektorych miejscach nawet 30cm na pixel. można niektore za darmo pooglądać na ściągalnej na komputer wersji programu Google Earth. kontynentow nie ma - do tego trzeba płyt tektonicznych, ktorych na marsie brak. :-)

15 dni temu
Olasek
Olasek

Tak, istnieje bardzo szczegółowa mapa całej planety z dużymi detalami, wiadomo gdzie wydmy, piach, skaly, góry, itp.

15 dni temu
Przemek
Przemek

Hmmm, no to jak po takim uderzeniu asteroidy Warszawa będzie sięgać do Krakowa to będzie to chyba największy boooooooom gospodarczy na świecie!

15 dni temu
Kaqu
Kaqu

Pani Ania niczym Kaya Scodelario w dobrej produkcji filmowej i to kosmicznej na livie :)

15 dni temu
net POINT
net POINT

czy ktos moze podac wreszcie miejsce gdzie mozna obejrzeć realny film z lądowania a nie wizualizacje ? Ilekroc szukam czegos na temat Marsa trafiam na mnostwo materialow przedstawiajacych jakies wizualizacje wyrezyserowane w studiach graficznych nasa, nikt nie oznacza co jest realnym filmem a co wizualizacja

15 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

trzeba poczekac az przejdzie transmisja. filmy wymagaja przeslania bardzo dużej ilości danych.

15 dni temu
Olasek
Olasek

wbij sobie gumowym młotkiem do głowy ze nie ma możliwości przesyłania tak szybko filmów (ani nawet zdjęć) na ta odległość w czasie rzeczywistym, już są pojedyncze kolorowe zdjęcia i to wszystko. Film z lądowania (wykonany przez pokładowe kamery) w końcu będzie tak jak to było z łazika Curiosity ale to zabierze kilka miesięcy zanim taka ilość danych będzie przysłana. Tam nie ma szybkiego internetu ...

15 dni temu
Marcin Marcin
Marcin Marcin

Podobno ekipa, która kręciła lądowanie, jeszcze nie wróciła na Ziemię.

15 dni temu
Krynyy New
Krynyy New

W końcu wysyłanie łazików i w krótce ludzi w kosmos to przełom ludzkości. Czy kraje nie powinny pracować razem? Czy kraje nie powinny razem zbierać pieniądze i pracować nad rzeczami dotyczącymi kosmosu? Ludzie mieszkają na jednej planecie a jest ogrom planet nie zamieszkanych i może zamieszkanych. Jak tak dalej będzie to naprawdę kiedyś będą wojny planetarne jak w filmie StarWars. Żeby Chiny pracowały razem na pewno już byśmy budowali laboratorium na Marsie. A wątpię że nie ma planet z bogatą roślinnością.

15 dni temu
Olasek
Olasek

NASA pracuje w wielu przypadkach z europejska ESA, następna misja zaplanowana jest z większym udziałem ESA, niestety Chiny, ESA to nie są całkowicie równi partnerzy dla NASA, na takim Marsie zupełnie jeszcze się nie sprawdzili, wiemy ze europejska próba lądowania skończyła się fiaskiem wiec NASA słusznie jest ostrożna.

15 dni temu
Mc Bg
Mc Bg

naukoFcy z wirusikiem na Ziemi nie są w stanie sobie poradzić, a miliardy na zabawy na Marsie trwonią...

15 dni temu
Mc Bg
Mc Bg

@Olasek kiedyś też byłem takim gorliwym entuzjastą rozwoju.. Życzę powodzenia. Polecam książkę "Tech" Jana Białka

15 dni temu
Olasek
Olasek

i bardzo dobrze ze trwonią, chociaż tu jest dobra zabawa i to ciagle kosztuje ułamki jednego procenta co taki wirusem kosztuje.

15 dni temu
Kamil Pietrzyk
Kamil Pietrzyk

Jedna rzecz mnie zastanawia, jednym z celów misji jest odnalezienie technologii przerabiania dwutlenku węgla z atmosfery w tlen. I teraz hmm... Jak by istniała taka technologia to czy nie byłaby ona rozwiązaniem problemu z efektem cieplarnianym? 🤔🤔

15 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

znamy sporo sposobów na więzienie CO2, problem z tym zeby to było skalowalne wydajne i opłacalne. ten konkretny proces na marsie będzie (prawdopodobnie) dzialac bo tam atmosfera to głównie CO2, no i tlenu trzeba bedzie wyprodukowac ograniczone ilosci.

15 dni temu
Jake Rose
Jake Rose

1:52:00 Curiosity nie lądowało przy pomocy skycrainu.

15 dni temu
Olasek
Olasek

????? O to chodzi ze lądowało ....

15 dni temu
SASQACZ2424
SASQACZ2424

Mam pytanie z jaką prędkością łazik leciał na marsa ile km na godzinę

15 dni temu
Olasek
Olasek

Około 90 tys km/g

15 dni temu
Perun CZ
Perun CZ

Moja stara piła leży w piwnicy. Moja stara piła, leży w piwnicy. Polecam znaki interpunkcyjne, fajna sprawa, uczą tego w podstawówce.

15 dni temu
Robert Dański
Robert Dański

Ania, piękna, inteligentna i wymiata.

15 dni temu
Hubert Szadurski
Hubert Szadurski

Jak to Polki mają w zwyczaju ;)

14 dni temu
NtA
NtA

Zgadza się 😀

14 dni temu
Zdybek
Zdybek

Pokazali jakieś mordy a ten tytuł to kłamstwo

15 dni temu
Żaba TV
Żaba TV

Ta animacja komputerowa, to miało być te lądowanie na żywo? Nie ma sensu tego oglądać, nie ma tu zarejestrowanego żadnego lądowania, Takie to troszkę śmieszne. Ruski poleciały w kosmos to NASA zrobiła animacje jak lądują na księżycu. Teraz Chińczyki wylądowały na księżycu, to NASA zrobiła animację jak ich sprzęt ląduje na Marsie. Im więcej NASA chwali się swoimi osiągnięciami tym bardziej w je wątpię.

15 dni temu
Żaba TV
Żaba TV

@Astrofaza Piszecie, że będzie transmisja lądowania łazika na żywo, a teraz twierdzisz, że nie da się przesłać obrazu w czasie rzeczywistym:) Cała NASA... zbiór inżynierków budujących ulepszone instrumenty pomiarowe, które zostały wynalezione wieki temu przez wybitnych naukowców. Ale oni są zajebiści

14 dni temu
Olasek
Olasek

Towarzyszu a Ziemia jest płaska oczywiście, chyba sam jesteś animacją komputerową....

15 dni temu
Astrofaza
Astrofaza

Rozwiązanie jest prostsze. Nie ma technologii, żeby przesłać film z Marsa w czasie rzeczywistym . Gdyby mieli ściemniać to zrobiliby takie CGI, że mucha nie siada ;)

15 dni temu
Tunes Bones
Tunes Bones

jeśli odkryją że było tam życie to każda religia na świecie upada od tak pyk ❗✌️

15 dni temu
Deus_V00lt
Deus_V00lt

Kurde nawet mi powiadomienie nie przyszło

15 dni temu
tolek banan
tolek banan

Każdy z gosci jest specjalista w swojej waskiej dziedzinie ale nikt nie ogarnia całości tematu nawet w stopniu podstawowym.Wypowiedzi uczestników na tematy spoza ich waskiej specjalizacji sa zenujace..Po pracownikach naukowych spodziewałbym się czegoś więcej.

15 dni temu
maras xxx
maras xxx

popraw sobie szelki...

15 dni temu
Ireneusz Pałac
Ireneusz Pałac

Super transmisja, dzięki wielkie! Mega dobrze było tego tutaj słuchać i oglądać. Zdecydowanie najlepszy popularnonaukowy polski kanał na YT. A do Piorta: już od tak dawna oglądam Astrofaze, że mam wrażenie jakbyśmy się już znali osobiście co najmniej pięć lat. Cho na bro, Bro!

15 dni temu
👍
👍

.

15 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania o geologii planetarnej - to dajcie znać :)

15 dni temu
qwertyuiop10101988
qwertyuiop10101988

@Anna Losiak komentarze podczas transmisji sugerowały jednak coś innego ;) Co do tematów to niestety nie mam ambitnych wyzwań, jestem w tej kwestii zielony. Może coś dla początkujących? :) Wiem, że takie przedsięwzięcie zajmuje sporo czasu, ale przydałaby się jakaś ciekawa audycja do posłuchania przed snem. Wszędzie teraz tylko wirusy i wirusy.

13 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

@qwertyuiop10101988 Gwiazdą audycji jest tylko i wyłącznie Percy :P Na youtubie jest kilka moich wykładów na różne tematy geologiczne i geograficzne (polinkowane na moim youtubowym profilu). Ale może się kiedyś wreszcie wezmę do bardziej częstego nadawania :) Jakieś sugestie tematów które powinnam poruszyć? :)

13 dni temu
qwertyuiop10101988
qwertyuiop10101988

Gwiazda audycji :) Gratuluję wiedzy oraz osiągnięć naukowych. Czy myślała Pani nad wykładami online?

14 dni temu
Luki zdzichu
Luki zdzichu

@Ireneusz Pałac niedość że sympatyczna to i ładna i mądra, a jak się uśmiecha to choćby największe głupoty mówiła wszyscy uwierzą ;P

15 dni temu
Ireneusz Pałac
Ireneusz Pałac

całkiem sympatyczna ta pani geolog

15 dni temu
Maciej Kisiel
Maciej Kisiel

Oglądaliśmy z całą rodziną. Dzięki za transmisję 🙂

15 dni temu
Jacek Musztarda
Jacek Musztarda

baranki boże

14 dni temu
Olasek
Olasek

Całą rodziną!! 👍

15 dni temu
Marcinos
Marcinos

Pani Ania bardzo kompetentna, miła, ciekawa i zabawna osoba.

15 dni temu
Damian Pankiewicz
Damian Pankiewicz

@FuFu Ja nie twierdze, ze dziewczyna nie ma wiedzy, absolutnie nie kwestionuje jej wiedzy, bo pewnie ja ma. To jednak, ze sie ma wiedzę a to, ze te wiedzę umie sie przekazac to dwie różne rzeczy. Do tego mozna sprowadzić sens mojej wypowiedzi. Z tą przypadkową pasjonatka tez tak nie sądzę- irytacja to jedno, za daleko wysunięte z tego wnioski to drugie 😉.

7 dni temu
FuFu
FuFu

@Damian Pankiewicz Ma się wrażenie, że to jakaś losowa pasjonatka tematu, a nie doktor

12 dni temu
FuFu
FuFu

@Damian Pankiewicz Prawda. A tytuł doktora jest

12 dni temu
Damian Pankiewicz
Damian Pankiewicz

Miła i zabawna osoba tak, co do reszty sie nie zgodzę. Przez pół nagrania jej nie było, jak sie pojawila to narzuciła 2 dziwne dygresje, dot. bombardowania Marsa i Starlinku zakrywającego asteroidy. Co by nie powiedzieć, parcie na szkło miała duże, szkoda ze nie miała nic merytorycznie ciekawego do powiedzenia, częściej niestety była zwyczajnie irytująca...

13 dni temu
TheKamaveli
TheKamaveli

Pani planetolog, nie planetolożka. Pani geolog, nie geolożka. Nie ulegajmy skrajnie lewicowemu przekazowi. Nikt Paniom nie ujmuje używając poprawnej odmiany w rodzaju męskim. "Ożek" się używa tylko w tabloidach i wśród skrajnych społeczności. W takim programie jak ten górę powinna brać nauka a nie populizm i walka o pseudo-równouprawnienie (jakby końcówki miały tu cokolwiek do rzeczy). Więcej odmian może tylko jeszcze bardziej zagmatwać nasz język, który już jest niepotrzebnie skomplikowany. Poza tym dobra robota i nieporównywalnie poważniejsza dyskusja niż np. live z Centrum Nauki Kopernika.

15 dni temu
Kawaler Wiśniowy
Kawaler Wiśniowy

Astrofaza krzyczy mam prezent od widzki 🤣😂🤣

14 dni temu
Anna Losiak
Anna Losiak

XD

15 dni temu
Don
Don

Grodzisk Mazowiecki i wszystko jasne ;)

15 dni temu
Don
Don

@Zgutkowo ja sąsiad z dawniejszych czasów... ale przekrój Grodziska było widać we wszelakich klubach od Słona po 3klub ;)

15 dni temu
Zgutkowo
Zgutkowo

Widzę sami swoi 😁

15 dni temu

Kolejny

Mission Control Live: NASA Lands Perseverance Mars Rover (360 video)

2:18:36

Mission Control Live: NASA Lands Perseverance Mars Rover (360 video)

NASA Jet Propulsion Laboratory

wyświetleń 2,3M

OIO - Moonwalk

3:15

OIO - Moonwalk

Young Igi

wyświetleń 534K

DZIARMA - Czarny Bez

2:59

DZIARMA - Czarny Bez

DZIARMA

wyświetleń 623K

Człowiek na Marsie

1:03:36

Człowiek na Marsie

Nauka. To Lubię

wyświetleń 33K

The Whole History of the Earth and Life 【Finished Edition】

1:05:45

Prof. Krzysztof Meissner „Przyszłość Wszechświata”

1:56:05

Prof. Krzysztof Meissner „Przyszłość Wszechświata”

Uniwersytet Warszawski

wyświetleń 3,1M

Following General Relativity - Astronarium #91

23:17

OIO - Moonwalk

3:15

OIO - Moonwalk

Young Igi

wyświetleń 534K

DZIARMA - Czarny Bez

2:59

DZIARMA - Czarny Bez

DZIARMA

wyświetleń 623K

czy NAJJJKA z TIKTOKA nas PRZECHYTRZYŁA?

15:13

The MacBook Is Getting Too Good.

7:03

The MacBook Is Getting Too Good.

Dave2D

wyświetleń 381K

TIMELAPSE- We Built A Solar POWER PLANT

26:23

TIMELAPSE- We Built A Solar POWER PLANT

Wild Wonderful Off-Grid

wyświetleń 390K

These are TOTALLY Different - Let me Explain.

11:45

These are TOTALLY Different - Let me Explain.

Linus Tech Tips

wyświetleń 913K

The worst headphones I've bought.

14:11

The worst headphones I've bought.

DankPods

wyświetleń 603K