Komórki płodów i szczepionki - o co tu właściwie chodzi?

 • Opublikowany 22 dni temu

  Kasia Gandor

  Trwanie: 06:36

  wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-episkopat-polski-o-watpliwosciach-wobec-dwoch-szczepionek/821xm96?.onet.pl_viasg_wiadomosci&srcc=ucs&
  Współpraca: gandor.production@gmail.com
  ► subskrybuj: plfree.info
  ► instagram Kasi: kasiagandor
  ► instagram Maćka: maciekszczerba
  ► facebook: kasiagandorcom

Michalina Gos
Michalina Gos

Jeszcze nie skończyłam oglądać, a jak za każdym razem chłonę Twoje filmiki, ale musiałam zatrzymać odtwarzanie i poprawić Cię, jeśli chodzi o linię HEK - jest to linia HEK 293 (a nie 239), a ta liczba oznacza nr eksperymentu, w którym udało się uzyskać stabilną linię komórkową - pracuję z tą linią na co dzień, stąd to moje przewrażliwienie. Pozdrawiam i wracam do oglądania!

22 dni temu
Wanda Burniak
Wanda Burniak

@Magdalena Brzostowicz Kobieta też człowiek i też była płodem. W ogóle mało rozumiesz, więc może zamilcz i nie ekscytuj się tak.

2 dni temu
Magdalena Brzostowicz
Magdalena Brzostowicz

@Wanda Burniak a co to ma za znaczenie? oczywiście że ludzki. Na prawde kompletnie nie rozumiem czemu CUDZA aborcja budzi w ludziach takie emocje? Czemu uważacie, że macie prawo decydować o CUDZYM zyciu? I przypominam uprzejmie - KOBIETA TO TEŻ CZŁOWIEK nawet bardziej niż ten płód w jej macicy

2 dni temu
Wanda Burniak
Wanda Burniak

@Magdalena Brzostowicz tylko zapytam czy to był płód ludzki?

2 dni temu
Magdalena Brzostowicz
Magdalena Brzostowicz

@Gosia H No widzi pani dla mnie to JEST różnica czy płód czy dziecko urodzone. Dla tzw obrońców życia niekoniecznie. Najśmieszniejsze jest to że nie mogą zrozumieć że zakaz aborcji de facto żadnego życia nie chroni. Służy jedynie polechranou ich czułych sumień, rozdętego ego bezrzesznych i kontroli kobiet. Niczemu więcej.

5 dni temu
Gosia H
Gosia H

@Magdalena Brzostowicz ja proponuję aby uśmiercać dzieci po narodzeniu. Co za różnica czy płód, który ma już organy, serce bije mózg pracuje, układ pokarmowy i wydalniczy też. Ani to dziecko w brzuchu, ani to po urodzeniu nic nie pamięta. Jakby tak panią uśpili na wieki po urodzeniu to by pani też nawet tego nie pamiętała. Ale ja pamiętam wszystko tak od 6 roku. Myślę że od tego wieku zabijanie powinno być karalne. Bo bym czuła ból. Jeszcze po wojnie robiono dzieciom małym operacje bez narkozy, bo one i tak nic nie czują. No to jaki problem, plod czy nie plod. To ten sam człowiek. Tylko ten jest w środku a ten drugi na zewnątrz. Uczy się pani na lekarza? Chyba trzeba Pani życzyć nie zdania egzaminów.

5 dni temu
Krystyna Zurek Mansell
Krystyna Zurek Mansell

Aj dziewczyno, tak malo jeszcze masz wiedzy i powtarzasz tylko to czego cie ucza doktorzy Mengele. Zal mi ciebie i waszego zmodyfikowanego pokolenia

9 minut temu
Wiola Wiola
Wiola Wiola

I co z tego....... jaki wniosek szczepionki to jedno wielkie gowno a ludzie to króliki doswiadczalne

Godzinę temu
Qbalo
Qbalo

"Finansowe albo polityczne wspieranie alternatyw" takich jak amantadyna jest tłumione, a jeśli koncerny farmaceutyczne mają jeszcze za mało pieniędzy to już im chyba nic nie pomoże. 😂 Posłuchajcie się czasem naukowcy, bo żyjecie jak w bańce. Wyniki badań zależą od tego kto za nie płaci i ile. 😅 "Ziemię pomierzył i głębokie morze, Wie, jako wstają i zachodzą zorze; Wiatrom rozumie, praktykuje komu, A sam nie widzi, że ma ku**ę w domu."

3 godzin temu
Solaris
Solaris

Agenda 2030 Orwell miał rację

15 godzin temu
ewa onil
ewa onil

Ludzki organizm rozpoznaje intruza..chyba, ze wpuścimy takiego konia trojańskiego w postaci ludzkiego embriona. Gadzinka z ciebie kasia!!

Dzień temu
ewa onil
ewa onil

kasia to hybryda!!

Dzień temu
Mendi212
Mendi212

dzięki bardzo za to

Dzień temu
Marcin Habibulin23
Marcin Habibulin23

to mam pomysł, skoro nie istnieje narazie żaden lepszy sposób by ludzkie wirusy namnażać, a panowie z episkopatu mają inne wydatki, to możnaby np ich nie namnażać

2 dni temu
Marcin Habibulin23
Marcin Habibulin23

całe szczęście że to dawno, w latach 60tych robili je na małpich nerkach, w 2021 używa się już nerek małpich

2 dni temu
Piotr M
Piotr M

Może nie do końca na temat, ale nurtuje mnie pewna sprawa. Epidemia grypy hiszpanki, na którą zmarło nawet 50 milionów ludzi, pomimo iż nie było szczepień, lokdaunów, otwarte były szkoły, etc. trwała rok i się definitywnie skończyła. Tymczasem w przypadku covida, według tego, co mówią eksperci wszelkiej maści, epidemia będzie trwała w nieskończoność. Dlaczego tak jest?

2 dni temu
Hubert Y
Hubert Y

Jak to mówią ***** ***

2 dni temu
Janek Wiśniewski 68
Janek Wiśniewski 68

Inaczej mówią nikt ko wierzy w Boga takiej szczepionki nie przyjmie , bo jest to wbrew przykazaniom Boga Jahwe.

3 dni temu
Iwonna Lasmanowicz
Iwonna Lasmanowicz

Zryty beret przez media.

3 dni temu
Zbigniew Majszyk
Zbigniew Majszyk

moralisci zro na codzien cialo jezusa i pijo krew kanibale

3 dni temu
Dorota Robak
Dorota Robak

Czyli wszyscy jesteśmy mutantami bo wszyscy byli szczepieni nie wiadomo czym przez lata i teraz ludzie 5o zombi o jeszcze gorzej się ma jak zaczną szczepić co miesiąc to będzie halloween na ulicach miast

3 dni temu
Claudia Terapista
Claudia Terapista

Witam Male sprostowanie: AstraZeneka uzywa komorek z nerek szympansow do produkcji swojej szczepionki, proces dokladnie ten sam co w przypadku Polio, plus uzywa adenowirusa malpiego

4 dni temu
RORZANIEC DO MATKI BOZEJ Bochenek
RORZANIEC DO MATKI BOZEJ Bochenek

Komorki sa z abortowanych dzieci

4 dni temu
Martyna
Martyna

A może film o AstraZeneca

4 dni temu
eveN
eveN

Jak będziemy słuchać panów w sukienkach to w zimę będziemy w sandałach chodzić.

4 dni temu
ichtisek
ichtisek

Do częśći komentujących: chciałabym zauważyć, że episkopat ma pełne prawo wypowiadać się do wiernych w kwestii moralności, a poza tym on nie zakazał nigdzie brania tych szczepionek nikomu. On w ogóle nie ma notabene takiej władzy, nie rozkazuje ani nie nakazuje... Dobrze zapoznać się z tekstem źródłowym, zanim się o nim wypowie. I dziwne by było, żeby przedstawiciele danego wierzenia nie mieli sądów moralnych w tak ważnych kwestiach, to kuriozum im tego odmawiać.

4 dni temu
ichtisek
ichtisek

Przepraszam bardzo, ale wydaje mi się Kasiu, że tracisz troszkę obiektywizm, za który tak CIę zawsze ceniłam. Za samą wartość merytoryczną w sprawie linii dziękuję, to cenna wiedza podana w przystępny sposób, ale proszę, nie mów, że nie chcesz wchodzić na temat poglądów episkopatu, kiedy nazywasz jego członków deprecjonująco ("panowie biskupi" pokazuje bardzo negatywny do nich stosunek językowo) oraz zarzucasz Kościołowi, któremu przewodzą, niewspieranie edukacji, gdy jest inaczej. no chyba że podasz na to jakieś fakty. Pomijam dorobek tej instytucji dla rozwoju całej nauki nowożytnej, w tym naszego języka, którego kształt zawdzięczamy właśnie dawnym księżom (do około XVI w.), ale i obecnie KK jest jak dotąd największą instytucją charytatywną na świecie, nikt nie łoży na wszelkie działania dorboczynny więcej, a do nich należy także szerzenie oświaty, i to nie tylko w Afryce czy Ameryce Południowej. Pierwszy przykład z brzegu - coraz liczniejsze szkolne placówki salezjańskie, o lepszym poziomie edukacji niż te pańswtowe. Byłoby mi miło, gdybyś nadal, jak miałaś to zawsze w zwyczaju, trzymała się faktów. A jeśli chcesz wyrażać swoje opinie, to masz pełne do tego prawo, ale nie nazywaj ich wtedy faktami. Piszę to nie tylko jako Twój subskrybent, ale także polonista, nauczyciel i autor naukowej książki. Oraz jako człowiek głęboko wierzący, znający dobrze blaski i cienie Kościoła, któremu przykrość sprawia podawanie nieprawdziwych informacji na jego temat na tak merytorycznym metodycznie kanale. POzdrawiam Cię ciepło!

4 dni temu
Tom Tomasz
Tom Tomasz

Zapomniałas dokończyć,że te szczepionki na polio BYŁY zainfekowane wirusem SV40 (który jest kancerogenny dla ludzi),zaszczepiono ponad 100 mln ludzi w stanach miedzy 1952 a 1963 rokiem. U tych ludzi gdy doszło do nowotworów, izolowano nic innego jak wirusa SV40. Mogli zbadac lepiej te szczepionki? mogli. Czemu tego nie zrobili?

5 dni temu
Gosia H
Gosia H

Pytanie bo nie znam Pani. Kim Pani jest z zawodu. Lekarzem wirusologiem, biotechnologiem czy taka jutuberka wiedzącą wszystko i nic.

5 dni temu
Gosia H
Gosia H

@Emilia dzięki

4 dni temu
Emilia
Emilia

Z opisu kanału wynika, że jest biotechnologiem

4 dni temu
P B
P B

I co z tego, że pobrano tylko raz to nie jest moralna procedura nawet jeśli się użyje raz komórek osoby zamordowanej. Czy ktoś się pytał tych abortowamych dzieci o zgodę ? A może Pani by chciala żeby ktoś używał Pani ciala po śmierci na eksperymenty bez Pani zgody. Jest tez pewnie jakiś powód dla którego uzywa się komórek akurat abortowanych dzieci może takie dzieci muszą żyć w czasie pobierania komórek. Pewnie matka wcześniej wiedziala co się stanie z jej dzieckiem i przy okazji aborcji zwyczajnie je sprzedala na taką procedurę.

6 dni temu
Rysiek Kowalczyk
Rysiek Kowalczyk

Szczepionki już są nieaktualne bo wirus zmutowal Więc się nie wysilaj

6 dni temu
Ewa Kozlowska
Ewa Kozlowska

@Kasia Gandor Trafiłam na Twój kanał przy okazji głębszych poszukiwań różnic pomiędzy szczepionkami... Teraz wiem czym się różnią, jeżeli mówimy o metodzie wytwarzania. Jak się to ma do działania? Czy po obu szczepionkach produkowane jest dokładnie to samo białko? Tak samo trwałe? Która ze szczepionek ma większe szanse powodzeina w przyszłości? Wydawać by się mogło, że AZ i JJ, wytwarzane bardziej "tradycyjnie" lepiej ochronią... czy nie?

6 dni temu
Sonia Drung
Sonia Drung

Linia komórkowa, nie wiem czemu ale przy

7 dni temu
Emma T.
Emma T.

Za często pokazujesz gest "cytat" rekami. To rozprasza i jest irytujące w odbiorze twej niekwestionowanej wiedzy;)

7 dni temu
Jacek Kurlit
Jacek Kurlit

Mnie wystarczy stwierdzenie które pada w 5:33 "To rozróżnienie szczepionki które są wolne albo nie od owoców RZEKOMO ZŁEGO CZYNU...". Przysiągłbym ze na swoim kanale miałaś filmik w którym stwierdziłaś ze nauka potrafi stwierdzić, że życie ludzkie jest procesem które zaczyna się w chwili poczęcia, więc te komórki pobrano z zamordowanego człowieka co jest dość ważną informacją według mnie.

7 dni temu
Kamil B.
Kamil B.

@Jacek Kurlit Wczytałeś się w oświadczenie. Jednak znajdą się tacy, którzy zobaczą krzykliwy nagłówek w mediach, który spłyca cały przekaz i wyjdą z założenia, że nie wolno i kropka. Mózg lubi sobie wszystko upraszczać, a jak dobrze wiemy świat nie jest czarno biały. Już i tak mamy jako społeczeństwo ogromny problem z fake newsami, a gdy poważne organizacje dodatkowo zniechęcają, to co ma takich ludzi zachęcić do szczepienia? Moim zdaniem to oświadczenie było po prostu nie na miejscu. Nic by się nie stało, gdyby zostało wydane kilka miesięcy później, gdy sytuacja faktycznie by była lepsza i można by było sobie takie dywagacje prowadzić. No ale dobra, stało się co się stało, nie zmieni tego nic.

3 dni temu
Jacek Kurlit
Jacek Kurlit

@Kamil B. Nie mogę się zgodzić ze aborcja to kwestia światopoglądowa, bo jeżeli tak by było to kradzieże i to czy karać morderstwa też jest kwestią światopoglądu. Tutaj sprawa jest dla mnie prosta, albo w wyniku aborcji zabija się człowieka i jest to morderstwo albo nie jest to człowiek i aborcja jest zabiegiem chirurgicznym. Nie ma tu miejsca na czyjś światopogląd według mnie. Zgodzę się natomiast z tym że konsensusu tutaj całkowitego nigdy nie będzie. Nie bardzo rozumiem co jest wątpliwe etycznie w wypowiedzi episkopatu na temat szczepionek? Rozumiem, że pewne sprawy zostały uproszczone w wypowiedzi episkopatu ale kongregacja nauki wiary ujęła to tak: "Podstawowym powodem dla uznania za godziwe moralnie stosowania tych szczepionek jest to, że współdziałanie (bierna współpraca materialna) w złu aborcji, z której pochodzą wspomniane linie komórkowe, ze strony osób, które używają powstałych z nich szczepionek, jest odległe. Moralny obowiązek unikania takiej biernej współpracy materialnej nie jest wiążący, jeśli istnieje poważne zagrożenie, takie jak niepohamowane w inny sposób rozprzestrzenianie się groźnego patogenu[3]: w tym przypadku pandemiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19..." To tylko fragment dłuższej wypowiedzi, więc chyba pokrywa się to z twoimi obawami o zahamowanie pandemii?

3 dni temu
Kamil B.
Kamil B.

@Jacek Kurlit Odnośnie aborcji to jest to kwestia światopoglądowa i (myślę, że się zgodzisz) całkowitego konsensusu na ten temat społeczeństwo nie wypracuje nigdy. Faktycznie, jeżeli chodzi o fragment z "rzekomo złym czynem", to autorka nie zachowała tutaj neutralności. Myślę jednak, że roztrząsanie takich sporów o linie komórkowe (przypominam, że filmik to bezpośrednia odpowiedź na oświadczenie episkopatu) w środku pandemii, która uśmierciła już grubo ponad 3 mln ludzi, i to jeszcze piastując najwyższe stanowiska w Kościele - a więc organizacji, której postanowienia wielu ludzi bierze za wyrocznię - jest co najmniej tak samo "wątpliwe etycznie" jak owa aborcja sprzed 30/40 lat. Pomyślmy tylko, ile osób może umrzeć na COVID tylko dlatego, że któryś z tych "ekspertów" uznał, że mu się szczepionka nie podoba i koniec.

3 dni temu
Jacek Kurlit
Jacek Kurlit

@Kamil B. Pytanie B wynika z pytania A i jest wnioskiem z tego co napisałeś tutaj " to mamy teraz wyrzucić do śmieci wszystkie szczepionki, jakimi jako ludzkość dysponujemy i doprowadzić do milionów zgonów na choroby, których potrafimy uniknąć" -> z tego można wnioskować że inne szczepionki bez użycia HEK nie powstają i dla wszystkie nadają się do wywalenia. Nie wiem czy to miałeś na myśli, myślę że nie, chodzi tutaj bardziej o hiperbole której użyłeś w tym stwierdzeniu. A co do twojej uwagi, wydaje mi się ze się nie rozumiemy. Bronisz produkcji szczepionek i ratunku milionów istnień, a ja mówię o moralności czynów aborcji, jeszcze raz podkreślam że wypowiedź była przeciwko stwierdzeniu "RZEKOMO ZŁEGO CZYNU". Czy gdyby aborcje były nielegalne (a według mnie powinny być) czy to znaczy że nie mielibyśmy dzisiaj szczepionek? Myślę że mielibyśmy, być może w przypadku poronienia należałoby zapytać rodziców czy można pobrać takie komórki do badań? Wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Posułże się tutaj przykładem podanym przez autorkę -> te komórki są jak narządy do przeszczepów od pewnego dawcy. Oczywiście można uratować komuś życie robiąc przeszczep serca, ale jest nie mała różnica miedzy tym, gdy dawca serca umarł i była zgoda na pobranie organu, a tym gdy dawce zabito i wzięto mu serce.

3 dni temu
Kamil B.
Kamil B.

@Jacek Kurlit Proszę zwróć uwagę, że tej aborcji nie dokonano po to, żeby pobrać tę komórkę, lecz dlatego, że taką decyzję podjęła jakaś tam matka w Holandii ponad 30 lat temu. Skoro jednak to się stało, to jakoby przy okazji pobrano tę komórkę - jakby jej nie pobrano, nic by to nie zmieniło, a tak mamy linię, z której korzystamy od lat. To jest jednak różnica. Odnosząc się do a, w filmie autorka powiedziała, że szczepionki wyprodukowane na bazie *jednej* linii komórkowej (nie pamiętam czy to była w/w), uratowały miliony osób. Co do b to poprosiłbym o cytat z mojego postu, do którego to się odnosi bo niestety ja nie widzę związku.

3 dni temu
Melisa Waleriana
Melisa Waleriana

No z tego co sprawdzałam to tych płodów było wiecej dużo więcej i narządy byly pobierane od żywych jeszcze dzieci bez znieczulenia. Szczepionki mozna inaczej produkowac np na drożdżach. Moze o tym zrobi Pani program.

8 dni temu
quant2011
quant2011

Szxzypienia to apogeum nauki zaraz po lobotomii i onkologii. Aborcja to samo dobro, farmacja dokonala mega postepu ludzie wszystkie sa juz zdrowe silne i wcale nie biedniejsze o zyski farmancji. Hurra szczepmy sie 12 dawkami co rok, najlepiej z rtecia aluminium i zywica utwardzana

8 dni temu
Petr Lolecko
Petr Lolecko

gdyby nie powszechność aborcji nie mielibyśmy tych wspaniałych preparatów

9 dni temu
Łukasz Jackowski
Łukasz Jackowski

A czy komórek dobrych do stworzenia linii komórkowej nie można by pobrać nieinwazyjnie od noworodka, choćby z krwi pępowinowej ? Oczywiście za zgodą rodziców. Pewnie jest powód dla którego tak się nie robi :)

9 dni temu
Maria Kozubska
Maria Kozubska

Czy może Pani powiedzie kto i kiedy wyizolował DNA wirusa powodującego COVID- 19 ?.

10 dni temu
quant2011
quant2011

@Maria Kozubska jeszcze tego nie zrobila??? Gupia czy jaka? Epsteina milosnika nauki i filantropow tez kocha?

8 dni temu
Maria Kozubska
Maria Kozubska

@quant2011 "Spodziewam się, że dla dobra nauki ta pani się zaszczepi i relacji efektów na żywo" hahaha.

8 dni temu
quant2011
quant2011

Hahaha. Spodziewasz sie naukowej odp od tej k.... czy belkotu lub zignorowania tej wogole malo waznej kwestii?

8 dni temu
mmgg0608
mmgg0608

Czy szczepionka (którakolwiek) działa skutecznie przeciw wszystkim mutacjom covida? Czy badania zakończą się w 2022 roku, więc jesteśmy w trakcie testów na "dość dużej" grupie badawczej? Czy każdy zaszczepiony nie powinien podpisać oświadczenia, że jest świadomy udziału w eksperymencie medycznym? Nie liczę na odpowiedzi. Pozdrawiam ;)

10 dni temu
quant2011
quant2011

Przemilczy. Popatrz ile w tym kraju parszywego oszustwa. Katolicyzm pelnym ryjem zamaskowanym na wieki wiekow amen

8 dni temu
2002konradp
2002konradp

Panowie z Episkopatu? Może trochę więcej szacunku wobec duchownych, którzy dbają o to, aby prowadzić ludzi do Boga. Oczywiste jest, że żaden wierzący i praktykujący katolik nie może popierać tego i podobnych sposobów tworzenia szczepionek opartych o linię komórkowa abortowanych płodów. Aborcja to morderstwo dziecka nienarodzonego. Chciałbym poznać ukryte cele tych pseudonaukowców...

11 dni temu
Lubię koty
Lubię koty

Co jest nieuprzejmego w określeniu "panowie z episkopatu"?

10 dni temu
Axl Knight who says NI
Axl Knight who says NI

Myślę na ten temat, że pingwiny są ostatnimi, którzy powinni się wypowiadać na ten temat.

11 dni temu
Leszek Poreysky
Leszek Poreysky

Jedynym celem naszego istnienia, jest zapewnienie replikacji genom zawartym w zapłodnionej komórce. Komórki każdego z nas muszą się organizować w ogromne struktury, które narażone są na choroby , śmierć w wypadku itp. Komórki pochodzące od zdekomponowanych dzieci nie mają tego problemu , są hodowane w setkach laboratoriów . Tak naprawdę naukowcy, którzy pobrali te komórki zapewnili tym dzieciom nieśmiertelność. W najbliższej przyszłości zapewne będzie możliwość (jeżeli ktoś będzie chciał) przekształcenia tych komórek z powrotem w strukturę zwaną człowiekiem. Ja jakby była taka możliwość, pierwszy przeszedłbym w formę jednokomórkową. Nie wkurzał bym się, że znowu rachunki za śmieci urosły, że kręgosłup mnie boli, żarcie dostawałbym za darmo i o nic nie martwił, żyć nie umierać.

11 dni temu
Marek Majoch
Marek Majoch

Pisrdol pierdol ja poslucham3

11 dni temu
Kolejowy Dolny Śląsk
Kolejowy Dolny Śląsk

Ok ale pozostała jedna sprawa... ...Dlaczego 50% osób w komentarzach ma kobiece piersi na zdjęciech profilowych?

12 dni temu
Natalia Sulima
Natalia Sulima

Kasiu, czy gdybyś robiła kolejny film o szczepionce na Covid-19 to mogłabyś proszę poruszyć temat dwóch dawek szczepionki, lub dlaczego szczepionka J&J jest jednodawkowa, oraz jak wygląda skuteczność po pierwszej dawce? Czy po pierwszej dawce możemy spodziewać się już jakiejś odporności, czy z nadrobieniem zaległości społecznych zaczekać do drugiej dawki? Robisz mega robotę, tak trzymaj! ❤️

12 dni temu
Ola 777
Ola 777

Niezła ściema. I oni myślą, że my uwierzymy w to, że to były dwie aborcje w latach 60 i 70? Serio? To ciekawe dlaczego Pfizer finansuje kliniki aborcyjne w USA. I ciekawe dlaczego ginie tak wiele dzieci na całym świecie i dlaczego jest tyle milionów aborcji (i co się dzieje z ciałami tych dzieci) i dlaczego ruch proaborcyjny jest opłacany przez miliardy dolarów. Serio mają nas za takich idiotów? Włączmy samodzielne myślenie i wyciągajmy sami wnioski. Przecież wiadomo, że jeśli pani Kasia mówiłaby coś przeciwko nim, to dawno byłaby zablokowana przez YT . Także ludzie - włączamy myślenie a wyłączamy opłacanych naukowców, którzy kryją ten system. Poszukajcie na amerykańskim YT o szczepionkach. Na polskim mało prawdy się dowiecie. Pozdrawiam.

12 dni temu
fredek kredek
fredek kredek

Jeśli istnieje prawo moralnosci prócz prawa grawitacji to będziecie mieli zonka

12 dni temu
Ewa Kamińskauj
Ewa Kamińskauj

Zamiast poświęcić energię na powrót do natury. To bezduszna kobieta wykorzystuje swoją urodę do kanibalizmu

12 dni temu
quant2011
quant2011

Ani duszy ani mozgu ani serca- idealna osoba jako tuba korporacji :)))

8 dni temu
Ewa Kamińskauj
Ewa Kamińskauj

Bezduszna kobieta

12 dni temu
Maciej Pawłowski
Maciej Pawłowski

dziękuję! Świetna i potrzebna robota!

12 dni temu
Dorota Sadurska
Dorota Sadurska

Po pierwsze, to nie oświadczenie episkopatu tylko komisji episkopatu, po drugie, nie ma tam nic, z tego co w tytule, że niby w szczepionkach są komórki abortowanych dzieci, po trzecie nie rozumiem sarkazmu w stosunku do tych, którzy mają wątpliwości etyczne, a etyczność jakiegoś postępowania nie wynika z tego, że "coś tak się robi". Może warto zapoznać się z podejściem do człowieka w nauczaniu KK. Ma ono podbudowę filozoficzną. Poza tym kwestia etyki może być rozpatrywana niezależnie od kwestii religijnych. Nie namawiam do zmiany poglądów, tylko do większego dystansu i pokornego stwierdzenia, że uważam tak i tak bo to i to, ale nie wiem wszystkiego i do szacunku dla poglądów innych. Dziękuję za filmik, dzięki któremu złapałam fakty, których nie znałam i które mnie zaciekawiły. I PS. I uważam, że o kwestie etyczne warto pytać - co i czy wykorzystujemy w celu jaki rozpoznajemy jako dobry bądź jako zły. Choć w ocenie możemy się pomylić. Ale to już inna bajka. Pozdrawiam. I wszystkim życzę wszystkiego dobrego.

13 dni temu
Maria Cierpicka
Maria Cierpicka

Pani Katarzyno, referuje Pani bardzo trzezwo i wrecz oschle, pozornie bardzo profesjonanie. Pomijajac aspekty humanitarne i moralne, ktore wydaja sie w dzisiejszej tzw. nauce nie istniec, pzwole sobie na pare uwag, w formie pytan.Czy slyszala pani o exosomach? Czy wie pani, ze teoria wirusowa jest do tej pory nieudowodniona teoria? Czy wie pani co wchodzi w sklad tzw. adjuwantow dodawanych do szczepionek? Czy slyszala pani o cytokinetycznej kaskadzie? Takich pytan sa tysiace ale na tym poprzestane. Zycze zdrowia.

13 dni temu
quant2011
quant2011

Ona ma to gleboko w d... liczy sie tylko aby wlazic w tylek farmacji. Liżąc bez konca w tym otworku gownianym

8 dni temu
Naat Er
Naat Er

Myślę, że w PL mamy taki dziwny czas, że Episkopat i niektórzy deklarujący się jako tzw "głęboko wierzący katolicy" (tych boję się najbardziej) starają się być świętsi od papieża (pytanie od którego). W zasadzie mnie nie dziwi ich stanowisko, nie jest to pierwszy raz (zapewne nie ostatni) kiedy KK wypowiada się w sposób ignorancki, ogólnikowy, wprowadza zamieszanie w głowach swoich wiernych, a pozostała część społeczeństwa patrzy na to, najdelikatniej mówiąc, z politowaniem. Dwa, przekonaliśmy się też jak bardzo podwójne życie mogą prowadzić duchowni i do jak niegodziwych czynów sami się posuwają i właśnie tym bardziej śmieszny i przerażający zarazem jest ten komunikat. Powtórzę za profesorem Leociakiem - Kościół od dawna szkodzi.

13 dni temu
Billy Pistolet
Billy Pistolet

Naprawdę dziewczyno wierzysz w to co mówisz

13 dni temu
quant2011
quant2011

A co tam oby kasa byla ;)

8 dni temu
viaxon6
viaxon6

Ale w komentarzach wylęgarnia foliarzy. "A kim ty jestes" "dr mengele byłby dumny" "astra zeneca gwiazda śmierci". Maja dosłownie film tłumaczący o co chodzi z komórkami z płodów, a oni i tak wiedzą lepiej bo altmedowy szaman na fb tak napisał.

14 dni temu
Wyslannik New World Order
Wyslannik New World Order

Bez obaw *owieczko* 😊 Bedziesz nastepna do szczepienia w sobie *PREPARATU MEDYCZNEGO* ^_^

13 dni temu
Dernina Msdfg
Dernina Msdfg

Tkanki płodów ,do smiercionek,pobiera się z żywych płodów.Sa takie kliniki i filmy o tym.Najczesciej, są to tkanki pobierane z płuc i oczu

14 dni temu
Ola
Ola

dzięki Kasia za ten film! 💪🏻❤️

14 dni temu
Ella Fitzgerald
Ella Fitzgerald

Dr Mengele byłby dumny

14 dni temu
Ella Fitzgerald
Ella Fitzgerald

Dr Mengele byłby dumny

14 dni temu
Michael Kos
Michael Kos

Astra zeneca : gwiazdą śmierci . Kapitalna nazwa dla firmy od szczepionek Wirusy potrzebują żywiciela ? Światowe (nie)rządy posiadają miliardy żywicieli dla wirusów :-( 🔯💉🦠⚰️

14 dni temu
Waldemar Mantur
Waldemar Mantur

Episkopat wyraził się bardzo delikatnie o tej zmowie masonerii. Ta plandemia była przygotowana i projektowana od lat. Globaliści, czyli satanisci chcą w imię ochrony środowiska przewrócić świat do góry nogami. Żadnych eksperymentalnych szczepionek i zniewolenia przez tych ludzi!!!!

14 dni temu
quant2011
quant2011

Ale kasia uwaza ze musisz sie szczypic i koniec tematu

8 dni temu
Miroslaw
Miroslaw

Kasia jesteś boska 😉 , dzieki za ten film i nie tylko 👍

15 dni temu
lukasz kosiński
lukasz kosiński

A kim ty jesteś Kasiu.

15 dni temu
For Edu
For Edu

Ciekawe czy ktos Ci płaci za opowiadanie takich dyrdymałów,czy to tak sama z siebie ;)

15 dni temu
Crypto Costa
Crypto Costa

A jest proof of stake tych komórek jakbym chciał stakowac?

15 dni temu
Dariusz Med
Dariusz Med

Wszyscy uwierzyli . Dwa płody wystarczyły na wszystkie laboratoria świata. Genialne, Nobel pewnie już przyznany.

15 dni temu
bowen voowy
bowen voowy

Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

15 dni temu
Łukasz Krych
Łukasz Krych

Dla episkopatu wszystko jest złe - szczepionki wektorowe złe, WOŚP zły, antykoncepcja zła a ja się pytam ile istnień uratował episkopat?

15 dni temu
Dariusz Kołakowski
Dariusz Kołakowski

Co za różnica ,jest to jest kopia komórki płodu bo zawiera materiał genetyczny innego stworzenia . Czy można nazwać kanibalizmem tych ludzi którzy by jedli np wychodowane mięso z kopii komórek ludzkiego płodu ? Moja odpowiedz brzmi tak

15 dni temu
Dariusz Med
Dariusz Med

To może Twój płód na początek. Chociaż myślę,że nie miałabyś z tym problemu.

15 dni temu
Lech Chmelewski
Lech Chmelewski

Abortystka - może z płodu Twojego dziecka - które ZABIJESZ?

16 dni temu
Wyslannik New World Order
Wyslannik New World Order

@Lubię koty Nie, nie lubie soju z makreli...

15 dni temu
Lubię koty
Lubię koty

@Wyslannik New World Order A gdzie ja pisałam cokolwiek o świadczeniu usług? Kurde czytanie ze zrozumieniem się kłania.

15 dni temu
Wyslannik New World Order
Wyslannik New World Order

@Lubię koty Nie, dziekuje nie potrzebuje panskich uslug ^_^

15 dni temu
Lubię koty
Lubię koty

@Wyslannik New World Order Ja nie wierzę w płaska ziemię lol. Jak nie umiesz wniosków wyciągnąć z prostych zdań to się się nie udzielaj.

15 dni temu
Wyslannik New World Order
Wyslannik New World Order

@Lubię koty Wierz sobie w Plaska ziemie..

15 dni temu
małgosia sandecka
małgosia sandecka

Dziewczyna, której episkopat do pięt nie dorasta w wiedzy i erudycji 🤷

16 dni temu
Antagoniusz
Antagoniusz

@małgosia sandecka A ileż ona ma lat, że nie można jej nazwać kobietą? W każdym razie ktoś taki jak ona nie ma szans skasować instytucji z wieloletnim doświadczeniem. A Ciebie chyba ochrzcili i należysz też do tej wiary, więc skąd w Tobie ta nienawiść?

14 dni temu
małgosia sandecka
małgosia sandecka

@Antagoniusz "Kobieta w jej wieku", wykształcona, z otwartym umysłem, z łatwością skasuje gremium aroganckich obskurantów (są w tej instytucji nieliczne wyjątki), zdemoralizowanych i narcystycznych, kompletnie oderwanych od rzeczywistości i wiedzy naukowej, a także od duchowości Jezusa.

14 dni temu
Antagoniusz
Antagoniusz

Poważnie uważasz, że kobieta w jej wieku skasuje instytucję o takich tradycjach w wiedzy i erudycji? Ja szczerze wątpię.

14 dni temu
Milo 2607
Milo 2607

Jak episkopat śmie wypowiadać się na jakikolwiek naukowy temat. Żeby się wypowiadać trzeba mieć odpowiednią wiedzę a nie doktorat z foliarstwa i gównowiedzy.

16 dni temu
Wyslannik New World Order
Wyslannik New World Order

Oj, tak bo kazdy kto ma inne zdanie i nie podaza za "oficjalna narracja" to odrazu foliarz, szur, plaskoziemiec... 🤣😂🤣

15 dni temu
Iwonna Lasmanowicz
Iwonna Lasmanowicz

nie dla tych szczepionek

16 dni temu
Grażyna Krawczyk
Grażyna Krawczyk

Linia komórkowa pobrana od zamordowanego płodu, szok.

16 dni temu
Grażyna Krawczyk
Grażyna Krawczyk

Módlmy się za Polskę.

16 dni temu
opzz xsin
opzz xsin

model/producent/materiał? :)

16 dni temu
Sara Takisha
Sara Takisha

LOL. Zanim cokolwiek powiesz, sprawdź lepiej Geert Vanden Bossche....

16 dni temu
Waldemar Czarnecki
Waldemar Czarnecki

A zatem Episkopat zrobił to co powinien i chwała mu za to

16 dni temu
Waldemar Czarnecki
Waldemar Czarnecki

Dokumenty należy czytać w całości a nie wyrywać zdanie z kontekstu!

16 dni temu
Waldemar Czarnecki
Waldemar Czarnecki

Trzeba bowiem pamiętać, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej.

16 dni temu
Just Me
Just Me

Mądrze prawisz😊

16 dni temu
Marian Mularczyk
Marian Mularczyk

Episkopat zdradził Boga i wiernych przeszedł na złą stronę, oszukują wiernych siebie i Boga Faryzeusze co.innego nauczają a co innego robią.

16 dni temu
Piotr Szczerbiński
Piotr Szczerbiński

Bardzo ważny i potrzebny filmik dzięki za niego. Szymon mówi, Adam Szustak pewnie inni się powołują na niego itp. Rozbawienie w pewnych moment bardzo znaczące uważam. Ktoś mega wierzący pewnie by nie powiedział matka natura, a Bóg stworzył i terminacja ciąż a coś o zabiciu ale to są szczegóły stylistyczne.

16 dni temu
Traker Sam
Traker Sam

A jednak!!!

17 dni temu
Agnieszka F.
Agnieszka F.

Swietnie wytłumaczone :)

17 dni temu
Mariusz Dymiński
Mariusz Dymiński

Otóż z oficjalnego raportu brytyjskiego rządu na dzień 5 kwietnia 2021 r. dowiadujemy się o 132 528 niepożądanych skutkach poszczepiennych, wśród których 847 to ZGONY. Liczne zdarzenia zakrzepowo-zatorowe skutkują udarami mózgu, zawałami serca i zatrzymaniem krążenia. Były też anafilaksje czyli ciężkie, zagrażające życiu reakcje alergiczne, paraliże twarzy (porażenie Bella), trwałe, obustronne utraty wzroku, nagłe zaniki słuchu i poronienia. Nie lepiej jest w USA, gdzie dowiadujemy się o 2342 zgonach, 502 zawałach serca, 3145 ciężkich reakcjach alergicznych, 412 wstrząsach anafilaktycznych, 941 przypadkach trwałej niepełnosprawności i 84 poronieniach To wierzchołek góry lodowej, bo w USA zgłaszany jest mniej niż 1% skutków poszczepiennych. A zatem te cyfry należałoby pomnożyć co najmniej przez sto, co oznacza, że szczepionki zabijaja więcej ludzi niż sam wirus.

17 dni temu
święty archanioł
święty archanioł

Te płody służą do barbarzyńskich celów naukowcom.

17 dni temu
OpcjaSpoleczna - Videoblog
OpcjaSpoleczna - Videoblog

chodzi ze w zyłe dostajecie komórki abortowanych płodów i jad zaby - POLECA paniz okienka. ale Ty piękna i mądra - zrób ssobie zastrzyk Astra-Zeneka jak reklamujesz te góogwn--o

17 dni temu
Alma Mater
Alma Mater

Tak czy inaczej, Astra i J&J są tymi szczepionkami, które są najbardziej krytykowane i podważane ze względu na skutki uboczne. Nie biorę. Nie szczepię się tym badziewiem.

17 dni temu
Daria .Sh
Daria .Sh

Bardzo pouczajacy filmik. Dziękuję. Jeśli chodzi o ten episkopat to mam wrażenie że ludzie nie do końca rozumieją że ogólne zalecenie jest takie aby sie szczepic bo tak trzeba.

17 dni temu
SpalonaArtystka
SpalonaArtystka

Krótko i przystępnie - oby chociaż jednej osobie, która nie była pewna rozjaśniło to w głowie.

17 dni temu
Slawek h
Slawek h

[Q&A] zaryzykuję że dostanę odpowiedź. producenci szczepionek podają że druga dawka ma byc podaba po 2 tygodniach (chyba) natomiast u nas zwiększono okres do 6 tygodni a oststnio nawet słyszałem ze do 12. czy to bezpieczne dla zyskania odporności? czy uzyska sie taką jaka była deklarowana?

17 dni temu
Tadeusz Tadek
Tadeusz Tadek

A ty czemu taka uśmiechnięta.

17 dni temu
Adam Moll
Adam Moll

Po pierwsze akurat episkopat stwierdził dokładnie odwrotnie. Czyli że można się szczepić. Czyli widać jak przyswajasz informacje. Po drugie fakt że aborcja nastąpiła 40 lat temu nie ma znaczenia dla rozważań etycznych. Bo jak ktoś ukradnie a ty kupisz kradzione ze świadomością że kradzione to jesteś przestępcą. Po trzecie nie wszystkie szczepionki są tak produkowane. Po czwarte tylko nieliczne szczepionki pomagają, czy też chronią.

17 dni temu
tomekgnu
tomekgnu

Świetnie i błyskotliwie. Matka Natura, a nie Pan Bóg, terminacja ciąży, a nie żadna aborcja, płód a nie dziecko. Płody są takie czyste... Skończmy wreszcie z ciemnogrodem i zacznijmy normalnie żyć ;-)

17 dni temu
Jakub L
Jakub L

Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

17 dni temu
robo
robo

Dobrze gadasz jeśli chodzi o szczepionkę na grypę... Z szczepionka na covid19 to niema nic wspólnego....

17 dni temu
Angelos
Angelos

💸

17 dni temu
ewa krakus
ewa krakus

Oj biada Wam wszystkim ,ktorzy ratujecie zycie na zyciu niewinnych dzieci.Szczepionka nie da wam zycia wiecznego,te szczepionki usmiercaja cale narody,nie buduje sie szczescia na czyims nieszczesciu.Jak mozna wierzyc w to, ze dwa plody wnosza dobro dla swiata.Klania sie lektura "Moralnosc pani dulskiej.

17 dni temu
AuRuS
AuRuS

xd

17 dni temu
Andrzej Gryglewicz
Andrzej Gryglewicz

Kasiu czyli można spokojnie przyjąć cos "w nasze ramionko..." dzięki za rozwianie wątpliwości.

17 dni temu
Kamil B.
Kamil B.

@ANNA ANNA Jakieś źródło tych wypowiedzi naukowców? Czy masz jakąkolwiek wiedzę na temat tego, jak wyglądają badania szczepionek przed wprowadzeniem? Jaki właściwie masz cel w zniechęcaniu innych do przyjmowania jedynego leku, jaki mamy na tę epidemię?

4 dni temu
ANNA ANNA
ANNA ANNA

Czy uwazasz, ze np. w dunskim rzadzie zasiadaja glupcy i dlatego wycofano astre raz na zawsze z obiegu? Mieli pewnie do tego wiele powodow. Mozesz sluchac bajeczek Kasi, ale to cos jest eksperymentem z bardzo wieloma niewiadomymi a juz absolutnie nieznane sa pozne skutki podania tych substancji.  Juz teraz naukowcy mowia o tym, ze otwieraja krew/mozg bariere, co zwykle doprowadza do rozwoju chorob degeneracyjneych mozgu. Straszne! Mozesz sluchac baj-baju, ale niekoniecznie wyladujesz w raju.

15 dni temu
sotuur aeei
sotuur aeei

Episkopat wie, że dzwoni, ale nie wie, w którym kościele... :)

17 dni temu
Mila Rada
Mila Rada

Kasia jestes fajna ale promujesz kastracje ludzkosci. Prosze zdobadz wiedze.

17 dni temu
Mila Rada
Mila Rada

@AuRuS .....wlasnie ze sie klei . Zaszczepieni ludzie nadal choruja na kowida, testy okazaly sie farsa a 5G i statelity bronia przeciwko ludzkosci a ludzie dalej nie potrafia logicznie myslec. Wierzcie nadal mediom oplacanym przez oprawcow. ...

12 dni temu
AuRuS
AuRuS

ale sie odkleiło

17 dni temu
Mila Rada
Mila Rada

NIE SZCZEPCIE SIE a jesli musicie to tylko JOHNSON & JOHNSON. Pozostale szczepionki sa preparatami eksperymentalnymi na ludzkosci . Zostawmy ratowanie lozysk RATUJMY LUDZI.

17 dni temu

Kolejny

Czy na świecie jest za dużo ludzi?

14:27

Czy na świecie jest za dużo ludzi?

Kasia Gandor

wyświetleń 147K

JAKĄ JESTEŚ RZECZĄ? *czółko nowe zasady*

45:44

Major - "Doba" (prod. Kubi Producent)

3:12

Major - "Doba" (prod. Kubi Producent)

Major Specnaz

wyświetleń 400K

Autism - more beautiful mind

1:39:58

Autism - more beautiful mind

Uwaga! Naukowy Bełkot

wyświetleń 998K

AdBuster robił piranię... i miał mnóstwo szczęścia!

44:22

AdBuster robił piranię... i miał mnóstwo szczęścia!

Uwaga! Naukowy Bełkot

wyświetleń 933K

Tech Week: Oszukiwałem Was!

14:41

Tech Week: Oszukiwałem Was!

Kuba Klawiter

wyświetleń 417K

Azores Islands. The green wonder of Atlantic. Big Episode.

55:59

Azores Islands. The green wonder of Atlantic. Big Episode.

Антон Птушкин

wyświetleń 12M

JAKĄ JESTEŚ RZECZĄ? *czółko nowe zasady*

45:44

Major - "Doba" (prod. Kubi Producent)

3:12

Major - "Doba" (prod. Kubi Producent)

Major Specnaz

wyświetleń 400K

sanah - ten Stan (Official audio)

3:51

sanah - ten Stan (Official audio)

sanah

wyświetleń 914K

EKIPA - CHILL

4:26

EKIPA - CHILL

EKIPA

wyświetleń 11M

Golf z księdzem

1:31

Golf z księdzem

PolToon TV

wyświetleń 351K

Kacper HTA - Kołysanka prod. Gibbs

3:48

Kacper HTA - Kołysanka prod. Gibbs

GHETTO MUSIC

wyświetleń 108K