Lublin III - Laweta do zadań specjalnych // Muzeum SKARB NARODU

 • Opublikowany 10 dni temu

  Muzeum Skarb Narodu

  Trwanie: 29:34

  Historia niezwykłego Lublina, Lawety, która przewiozła setki samochodów, często ratując je przed hutniczym piecem. Z filmu dowiecie się jak powstała i jak się nią jeździ z zabytkowymi samochodami na pace. Specjalnie dla was powstały koszulki z jej wizerunkiem. dostępne są na naszej stronie sklep.muzeumskarbnarodu.pl/
  tam możecie też kupić nasze wlepy i wspomóc naszą działalność.
  Więcej o Lublinie przeczytacie na naszej stronie
  muzeumskarbnarodu.pl/lublin-muzeum-skarb-narodu-laweta-do-zadan-specjalnych/
  Oglądajcie, komentujcie i SUBSKYBUJCIE!
  * * *
  Muzeum Motoryzacji SKARB NARODU
  Miejsce dla miłośników klasycznej motoryzacji.
  muzeumskarbnarodu.pl/​
  FB | INSTAGRAM - @skarb.narodu
  * * *
  Produkcja video: MinimalnaProdukcja;
  Kamera: Artur Perzanowski;
  Montaż: Michał Olszak Allshack;

Mateusz Es
Mateusz Es

Super odcinek, długo na niego czekałem. Mam autolawete opla movano 2020 i ładowność 1150kg Lublinek 1500kg Super patent z najazdami ;) Ile Lublinek ma na haku ?? Co to za jazda jak się wie że się dojedzie ;) Pozdrawiam

4 dni temu
K-75
K-75

Coś słabo gwizdże ta turbinka, nie to co te z fabryki Bodzio 😁

4 dni temu
mexykanin500
mexykanin500

Pasowała by mi taka praca, wozić fajne graty Lublinem :)

4 dni temu
Zoth Ommog
Zoth Ommog

Hamulców, nie hamulcy!!! Lubię, subskrybuję, wytykam ;)

4 dni temu
Karol Kister
Karol Kister

Lublinek boży dojechał do Białegostoku...bo jego miasto to Białystok, a jego życie to Białystok! Tak na serio, wszystko to potwierdza to tezę że Lubliny to gruz jakich mało, a nie że Artur dostał Lublina i go zepsuł, skoro te auta są wykonane z takiego szajsu. Padły dwa Lubliny, "moja miłość troszkę osłabła" Robercie, albo jesteś człowiekiem z marmuru, albo to grube niedopowiedzenie. I jak to tak remontować panowie? Przecież to już nie oryginał, to nie przystoi 😁

4 dni temu
Włodzimierz Knapik
Włodzimierz Knapik

Co do awaryjności Lublina - Trafił Pan kiepski egzemplarz. Już po zdjęciach z zakupu widać że poprzedni właściciel nie dbał o niego, a do tego dochodzi niska kultura techniczna - naprawy domowymi patentami itp. Stąd problemy - długie zaniedbania które wyszły w trakcie Pana eksploatacji. A silnik Lublina jak i osprzęt w postaci turbiny nie lubi zaniedbań - zwłaszcza w terminowej wymianie oleju. Co do sensu kupienia Sprintera/Ducato/Daily itp. - jak dotąd Lublin kosztował Pana jakieś 20-25k zł. W tej cenie nie kupi Pan lawety zachodniej marki w przyzwoitym stanie. Kupi Pan skarbonkę której doprowadzenie do stanu używalności nie będzie kosztowało 10k zł, ani nawet 15k zł. A tak po długiej drodze ma Pan samochód który jako tako jest wyprowadzony i zna go Pan jak własną kieszeń. Co do awaryjności Lublina - jakieś dwa lata temu firma Bodzio wyprzedała swoją flotę DZT Lublinów... wszystkie egzemplarze miały około 500kkm na licznikach... wątpię żeby tak duża firma utrzymywała tak dużą flotę gdyby Lubliny sypały sie co dnia. I jeszcze moja ciekawość... ma Pan może zdjęcia z przedłużania ramy?

5 dni temu
Włodzimierz Knapik
Włodzimierz Knapik

@Muzeum Skarb Narodu Z tego co pamiętam z innych filmów to elementy układu kierowniczego nie wytrzymały w lawecie 10kkm. Niestety jakość zamienników jest często kiepska. Nie myśli Pan nad wspomnianym kiedyś przeze mnie Intrall Lublinem 4,5 tony? Jest to pojazd niskoseryjny i unikatowy a niestety bardzo rzadko sie je obecnie spotyka na OLX czy OtoMoto.

4 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

W Lublinie psują się rzeczy, które zostały wymienione na nowe.

5 dni temu
JMF JCAS
JMF JCAS

Dzień dobry, cześć i czołem , jestem graciarski Romek, mam na lawecie złomek, a w złomie wodę , rdzę i gaz, powtarzam zatem jeszcze raz...

5 dni temu
Tadeusz Dabrowski
Tadeusz Dabrowski

Spędziłem 20lat jeżdżąc sam. Lublin II. (1997) . Nie zawiódł mnie nigdy na trasie tylko raz jeden myszka wlazła pod pasek rozrządu i przeskoczył przy odpalaniu. Nic się nie stało. Najgorsza to była walka z rdzą. coroczne skrobanie czyszczenie i konserwowanie. Wspominam go z sentymentem.

5 dni temu
ilovemaluch
ilovemaluch

Szkoda że nie macie nowszego Lublina z Intrala lub z DZT z mocniejszymi andoriami zwlaszcza że teraz jeszcze można je tanio kupić. Silnik Adcr był w gazeli I był jedną z nie wielu zalet tego "dostawczaka"

6 dni temu
PrzemekBadi
PrzemekBadi

Woz na medal :)

6 dni temu
Łukasz Łukasz
Łukasz Łukasz

Piękna przejażdżka ulicą Karową, tam widok lawety, to przeważnie zwożenie rajdówek w dół:)

6 dni temu
Marcin Olejarz
Marcin Olejarz

Czy naklejki działają z innymi urządzeniami? Pracując w utrzymaniu ruchu na walcowni blach karoseryjnych i chciałbym zwiększyć niezawodność maszyn pamiętających czasy poloneza, dużego fiata, cinquecento czy daewoo i myślę ,że naklejka to dobry pomysł tylko czy będą kompatybilne nie z samochodami?

6 dni temu
maciej dudała
maciej dudała

WINCYJ takich opowiesci!

6 dni temu
Michał Kucharek
Michał Kucharek

Pozdrowienia od właściciela Lublina III z 2000 roku, blaszak towos 6 osób, wersja "long":) Kupiłem pod Opocznem w grudniu ubiegłego roku. Trasę do Gdańska przejechał bez problemu, ale... u sprzedającego nie chciał najpierw odpalić - rozrusznik. Pierwsze co zrobiliśmy, to wymieniliśmy na szybko na rozrusznik starszego typu bez wieszającego się elektromagnesu. Oczywiście obejście stacyjki jest zrobione. Na środku deski pod nawiewem mam "przycisk zapłonu" jak w tych bezkluczykowych ;) Kierownicę wymieniałem i ten sam problem - odskakiwała zaślepka klaksonu. Tam jest taka blaszka - była pod złym kątem odgięta. Po zdecydowanym odgięciu - trzyma :) No i to co muszę zrobić : kupić zaślepkę na atrapę chłodnicy - poszukuję akurat. Gdy chłodniejsze dni to jest standardowo niedogrzany. A tak to wóz na medal :D

6 dni temu
bartek kczmarek
bartek kczmarek

Możecie mi wysłać jednom koszulkę?

6 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

www.muzeumskarbnarodu.pl zakładka sklep

6 dni temu
Adrian Mański
Adrian Mański

Super film jak zawsze! Myślę, że kierowcy z pewnego sklepu meblowego mogliby się wypowiedzieć na temat jazdy Lublinami 🤣

6 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

Jakby wypikać brzydkie slowa to pewnie niewiele by zostało

6 dni temu
Andrzej Szatanik
Andrzej Szatanik

Lublin na podwoziu Iveco rozwiązał by temat albo były też takie fabrycznie przedłużane ale wyszło ich niewiele ale fajny pomysł winszuje i pozdrawiam.

7 dni temu
Robert Madeła
Robert Madeła

Możnaby zrobić koncik pamięci ze zdjęciami i rekwizytami takimi jak np. te polonezowe burty. Zawsze to ciekawie wrócić do czasów w stylu:" tak zaczynaliśmy".

7 dni temu
Robert Madeła
Robert Madeła

@Muzeum Skarb Narodu dałem tylko jako przykład.

6 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

Ale te polonezowe burty są nadal na Lublinie

7 dni temu
Krzysztof Danielewicz
Krzysztof Danielewicz

Jeżeli można coś doradzić w kwestii zabezpieczenia ładunku to w zasadzie do prawidłowego przewozenia musiałby mieć specjalne miejsca do mocowania pasów , ponieważ taki sposób mocowania pasów do tej blachy jest niedopuszczalny.Poza tym jak zawsze fajny film.

7 dni temu
K-75
K-75

@Krzysztof Danielewicz obejrzyj sobie jak wygląda podłoga na lawetach.

4 dni temu
Krzysztof Danielewicz
Krzysztof Danielewicz

@K-75 Nie wiem raczej firmy typu autopomoc mają pełne wyposażenie czyli blokady ,boczne profile lub uchwyty w podłogach.Natomiast tutaj widać typowo amatorskie rozwiązanie .

4 dni temu
K-75
K-75

Czyli wszystkie lohr-y źle wiążą?

4 dni temu
Patrick645
Patrick645

Klniesz na niego za każdym razem gdy się psuje a po każdej naprawie cieszysz się jak dziecko :D Gdy ktoś Ci opowiada ile kasy włożył w remont nowego busa Ty stwierdzasz że ostatnie 500zł na naprawę Lublina to były dobrze zainwestowane pieniądze ;)

7 dni temu
Beata B.
Beata B.

Pamiętam fabryke u mnie w Lublinie kurcze ile wyszlo zukow i lublinkow

7 dni temu
Pan Sobi
Pan Sobi

28:28 Zamiast poduszek radziłbym wsadzić jeszcze po piórze (resor) na stronę, gdyż ramie poduszki mogą się nie spodobać i pewnie zachce się jej pęknąć Taka rada ode mnie👆

7 dni temu
K-75
K-75

Nie koniecznie, większość w tym miejscu ma gumowe odboje...

4 dni temu
ALLURE 09
ALLURE 09

Abstrahując od samego filmu, który z przyjemnością się oglądało to moje przygody z Lublinem w pełni pokrywają się z tym co Robert pokazałeś w tym materiale i hejt oraz drwiny z polskiej motoryzacji nie biorą się znikąd. Ja wiem, że za chwilę zlecą się obrońcy FSO, FSC itd. którzy ze sztandarem na ramieniu ruszą w moim kierunku niczym husaria ale na litość boską - jakość polskiej motoryzacji po prostu woła o pomstę do nieba. Większość zachodnich samochodów dostawczych z tego samego okresu lub starszych przy przebiegu 220 tysięcy dopiero się rozkręca a tu mamy wspaniały przykład jak samochód przy 220 tysiącach kilometrów zaczyna pomału wpadać w stan agonalny i najbardziej przerażające jest to, że wśród usterek są zarówno poważne awarie mechaniczne jak i absurdalne pierdoły, które psuć się po takim przebiegu nie powinny a kto wie czy nie powinny się w ogóle przytrafić ! Dlatego nie dziwota, że polska motoryzacja leży i kwiczy skoro coś takiego mogło opuścić fabrykę a zaślepieni fani polskiej motoryzacji z czasów PRL próbują utrzymywać ten kult argumentami, że "kiedyś to było" i że "ludzie mieli pracę" lub "te samochody zmotoryzowały nasz kraj" . Owszem, zmotoryzowały ale przy okazji pokazały po latach jaką jakościową degrengoladą one były i jaki szereg zaniedbań i klasycznego "mam to gdzieś" był wtedy tematem przodującym przy produkcji samochodów.

7 dni temu
Marekk Cebula
Marekk Cebula

Jaki to rocznik???

7 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

2000

7 dni temu
Bob Russ
Bob Russ

Fajnie by bylo jakbyscie poszli w slady Mikicuka I dodawali cos codziennie!

7 dni temu
Bob Russ
Bob Russ

Tzn osobiscie nie widze nic zlego w zarabianiu na YT . Jak film jest dobry to mysle ze moge poswiecic minute na reklame. Ale oczywiscie powtarzam ze to byl zart I jestem bardzo wdzieczny za dwa filmy tygodniowo bardzo doceniam wasza ciezka prace I rozumie ze nagrywacie ile mozecie!

7 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

@Bob Russ wrzucanie 2 filmów tygodniowo to jest dla nas ogromne wyzwanie. Mikiciuk zrobił z tego biznes i zarabia. Nie wiem czy byś oglądał gdybym codziennie namawiał cię do kupienia polisy

7 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

@Bob Russ wrzucanie 2 filmów tygodniowo to jest dla nas ogromne wyzwanie. Mikiciuk zrobił z tego biznes i zarabia. Nie wiem czy byś oglądał gdybym codziennie namawiał cię do kupienia polisy

7 dni temu
Bob Russ
Bob Russ

Heh jasna sprawa ! To tylko taki zart. Pozdrawiam I czekam z niecierpliwoscia na kolejny material!

7 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

Ale my oprócz krecenia filmów pracujemy i prowadzimy muzeum

7 dni temu
KACPI 125p
KACPI 125p

Lublin chroni Lublin radzi Lublin nigdy cię nie zdradzi :D

7 dni temu
Łukasz Przybysz
Łukasz Przybysz

Kiedy to takie pustki i ciepełko na Karowej? Poza tym, niezły z tego Lublina był herbatnik...

7 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

Nagrywaliśmy te sceny pod koniec kwietnia.

7 dni temu
Radoslaw Bialek
Radoslaw Bialek

w warszawie poznaje tylko karową :D

7 dni temu
Motoryzacja Waldka
Motoryzacja Waldka

Syn woził ojca który już nie mógł jeździć. Czyli okazuje się że nie tylko Żuk ale i Lublin bywa awaryjny ...

7 dni temu
Kris O
Kris O

6.50 profesjonalne nadproże w garażu 🤣🤣🤣🤣

7 dni temu
K-75
K-75

Dokładnie. Energetyka lubi to.😁

4 dni temu
SlabErka
SlabErka

Pod Poznaniem jeden laweciarz ma Lublina lawetę z silnikiem Holdena.

7 dni temu
K-75
K-75

To benzynowiec?

4 dni temu
Maciek S
Maciek S

Nie rozważaliście nad wyciszeniem Lublinka? Zawsze to przyjemniej się jedzie 😄

7 dni temu
Tomasz Chlebiński
Tomasz Chlebiński

Jak się nazywa ten zielony wynalazek na 3 kołach?

7 dni temu
Perun
Perun

Yugo ponos Srbije.

8 dni temu
MaacAbra
MaacAbra

Takiego zestawu Patryk może tylko zazdrościć… 😜

8 dni temu
Krzysztof Malek
Krzysztof Malek

Super robota pozdrawiam

8 dni temu
Sebastian Szewczyk
Sebastian Szewczyk

Cześć, swojego czasu u swojego pracodawcy odebrałem z Nim Lublina z salonu wersja 3Mi czyli w sumie ostatnia przed pasagonem. Zakupił on trzy sztuki. Jedna z tych trzech sztuk zrobiłem ja sam 470 tys kilometrów, a jak go przejmowałem na swoje barki miał już 160 tys km, nie trudno wyliczyć że z chwilą gdy się z tym Lublinem rozstawałem miał przebiegu ponad 630 tys km, w tym okresie zostało wymienione 14 pomp wody, niezliczona ilość cybantow na przewodach paliwowych jak i pasków klinowych, nigdy nie był ruszany silnik, turbo sprzęgło czy rozrusznik alternator. Tego lublina kupił od Nas jakiś rolnik w 2014 roku nr rej był el7274x niebieska kabina z białym kontenerem o wymiarach prawie że Bodzio meble tylko o 20 cm dłuższy. Czemu pisze ten komentarz? Otóż po takim przebiegu tym pojazdem wiem, że jest on nie zawodny pod warunkiem technicznej wiedzy kierowcy od nowości, nasze sztuki że tak to nazwę bo była to firma rodzinna w tamtym okresie normalna ropę ze stacji widziała tylko w fabryce i podczas nagłych sytuacji braku paliwa, zaprzeczę jak by ktoś twierdził ze laliśmy opałowe czy tym podobne, otóż nie, zupełnie inna substancje niż paliwo na stacji i olej opałowy, substancje która służy po dziś dzień do zupełnie innych celów przemysłowych a zarazem w dalszym ciągu kosztuje mniej niż 1 zł za litr i na chwilę obecną badamy ile na tym wytrzymaja współczesne jednostki, mamy już francuski rekord 270tys km 1,6hdie czy ehdi jak zwał tak zwał ale hdi. Bo nie muszę pisać że szmelcwageny 2,0 tdi to nawet na opalowce jeżdżą setne tysiące kilometrów pod warunkiem wymiany oleju na czas czyli co 10 tys km. Zapraszam znawców tematu do odgadnięcia tajemniczej substancji... I tak nikt nie wie a mnie nawet mogą wsadzić. A Polskie auta dzięki temu jeździły by wieki

8 dni temu
Michal Kaftaniak
Michal Kaftaniak

Tak na wstępie, zdjęcie Lublina z rajdowym Polonezem wygrywa. Widziałem te auta będąc młodym chłopcem rok w rok na Rajdzie Wisły podczas przygotowań oraz rajdów. Oni mieli rajdówki a my rowery. Wspominam miło Pana Bublewiczcza Który był bardzo cierpliwy i wyrozumiały dla kibiców. Nie zapomnę klangu tych Polonezów z OBRu i odgłosu rajdowych opon na górskich wirażach. Łza się kręci w oku żyjąc na obcej ziemi i w innych porąbanych czasach. Super projekt robicie. 1000+ dla Was! Lublinek jest świetnie odbudowany i zaroąbiście fotogeniczny. Podziwiam nakład prac przy odbudowie tego autka. Jest on super reklamą Waszego przedsięwzięcia.

8 dni temu
Józef Machota
Józef Machota

Jak się ma takie wydłużanie ramy do późniejszego badania technicznego?

8 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

konieczna opinia rzeczoznawcy

7 dni temu
Umberto Davide
Umberto Davide

Ale Kozak!

8 dni temu
kropowskiTV
kropowskiTV

Panowie mam pomysł na kolejny samochud w kolekcji nwm czacie ale może jakaś skoda 105 120l 136 Rapid chętnie bym zobaczył

8 dni temu
Paweł Fabiszak
Paweł Fabiszak

Czy mógłby ktoś napisać, jak nazywa się muzyka od 2:48 do 3:19 ? Dziękuje i pozdrawiam.

8 dni temu
Grzegorz Malinowski
Grzegorz Malinowski

Mam Lublinka i też wypadał mi środek kierownicy :-( Okazuje się, że tam mogą być tylko dwie spręzynki po przekątnej. Jak mamy cztery to przycisk wypada.

8 dni temu
stomiak
stomiak

W polonezie plusie to samo - wszak to ta sama kierownica tylko z innym napisem :)

6 dni temu
Konrad Stróż
Konrad Stróż

Super odcinek !!!🌛 Dziękuję koszule zamawiam niebawem, jeszcze kolegów popytam o rozmiary weźmiemy więcej.

8 dni temu
Rocamadur 13
Rocamadur 13

Jeździłem Lublinem chłodną, w waszym brakuje mi tego charakterystycznego gwwizzdu, pozdrawiam

8 dni temu
Jarosław Kłosowski
Jarosław Kłosowski

Robert to musi być miłość❤❤❤

8 dni temu
mar890000000
mar890000000

Nie chciał byś kupić Fiata Punto Cabrio Bertone?

8 dni temu
K-75
K-75

@mar890000000 A reszta blachy ? Mocno rudo?

4 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

@mar890000000 zapraszam na m20@op.pl

8 dni temu
mar890000000
mar890000000

@Muzeum Skarb Narodu wrócimy do tematu jutro skontaktuje się z siostrą i podeślę fotki

8 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

@mar890000000 a cena?

8 dni temu
mar890000000
mar890000000

@Muzeum Skarb Narodu czerwony. Pompa wody do wymiany. Dach do uszczelnienia i prawe drzwi do poprawek blacharskich. Silnik 1.2. Wnętrze do mocnego odświeżenia

8 dni temu
Michael Lacci
Michael Lacci

Uwielbiam takie historie, ponieważ przypominają mi się lata 2000-2005 kiedy jazda gratami nie była dla mnie przyjemnością lecz koniecznością. Opanowałem do perfekcji jazdę na lince, odpalanie malucha przez 6 miesięcy bez rozrusznika i jazdę na akumulatorze, bo przecież alternator nie jest niezbędny zawsze i wszędzie 🙂 pozdrawiam cieplutko!

8 dni temu
Kris Zakrzewski
Kris Zakrzewski

Suuuuuper materiał

8 dni temu
Patryk Wróbel
Patryk Wróbel

Kupcie Craftera też będzie niejako patriotycznie, bo klepany we Wrześni 😁😉

8 dni temu
MRG
MRG

A co z pasagonem? czy w muzeum są jakieś egzemplarze, lub jest do nich dostęp?

8 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

@MRG może i tak ale nie jesteśmy w stanie posiadać wszystkiego

8 dni temu
MRG
MRG

@Muzeum Skarb Narodu ale jest ich mało i niby jest to jakiś eksponat, o którym nie ma informacji za wielu

8 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

trochę za nowe na razie

8 dni temu
dareckiii88
dareckiii88

Mam fajnego żuka rolnika z bardzo ciekawą historią jak jesteś zainteresowany to napisz , lub wyślij numer tel. bo do waszego muzeum był by super. Pozdrawiam

8 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

podeslij na m20@op.pl

8 dni temu
Paweł Śliwiak
Paweł Śliwiak

Jak mawiał Klasyk - Bardzo Cię polubiłem Chłopie :) Musisz kiedyś do nas wpaść, tylko wcześniej zadzwoń żebyśmy byli w domu :D W końcu jest mikrofon! Czekam na Wasze filmy jak kiedyś na kolejny odcinek Air Wolfa :)

8 dni temu
Adam Grabowski
Adam Grabowski

Bardzo dobra robota!

8 dni temu
Slawas Korni
Slawas Korni

Fajny materiał.Lublinem to się najeździło

8 dni temu
fake_st
fake_st

Niesamowita historia ale ważne że się nie poddaliście haha :D

8 dni temu
Pancerny Nick
Pancerny Nick

Ten Lublin to bochater o którego nikt nie prosił a każdy go potrzebował

8 dni temu
wania z Sącza
wania z Sącza

Super odcinek!!!

8 dni temu
Adam Sejbuk
Adam Sejbuk

pan Artur Andrus jestem pod wrwzeniem aprace wkonana bardzo szanuje

8 dni temu
Stelmerski
Stelmerski

Szacunek Wam się należy za to co robicie

8 dni temu
BadBoy PCT
BadBoy PCT

każdy właściciel swojego auta powinien zapoznać się z swoim autem

8 dni temu
buczo85
buczo85

Ja to z chęcią wyskoczyłbym do Lublina na kilka dni urlopu :)

8 dni temu
daro g
daro g

Miałem Lublina na full wypasie po tacie! Też żółty, furgon blaszak 2,4 turbo...- mankament był taki, że upały blokowały mu powrót pedałów sprzęgła i hamulca do prawidłowej pozycji, musiałem podciągać je stopą do góry, żaden mechanik nie poradził sobie z tym i Lublin wylądąwał na szrocie. Szkoda mi było, ale jazda była katorgą w korkach... Wypas fajny miał...- klima, Webasto, czujniki zużycia hamulców itd. do tego cały tapicerowany był.

8 dni temu
M.R. Serwis
M.R. Serwis

Zepsuło się to, wymieniliśmy, po chwili zepsuło się co innego - , a jak to wymieniliśmy to padła kolejna rzecz. Jakie to prawdziwe 🤷 . Pozdrawiam pasjonatów!

8 dni temu
Marcin Marcin
Marcin Marcin

👌👌👌👍👍👍

8 dni temu
Krystian
Krystian

Masz chłopie cierpliwość do tych aut

8 dni temu
Felix HD
Felix HD

Brakuje jeszcze Lublina Bożego ze szkolnej

8 dni temu
JanekPilot
JanekPilot

Fajne te filmy i naprawdę ładnie komentujesz. Super super 👍👍🇵🇱

8 dni temu
Slabdoor
Slabdoor

O kurde Olbrachta i nakole😃

8 dni temu
Civic
Civic

Nooo ten żółty kolor robi robote !

8 dni temu
CICHY525
CICHY525

Co to jest to zielone z jednym kołem z przodu?

8 dni temu
Jaca
Jaca

Tempo z Niemiec lata '40

8 dni temu
Rokisowski123 Po
Rokisowski123 Po

Świetne filmy , czekam na następne 👍👍👌. Pozdrawiam Robert ze Szczecina

8 dni temu
Miro Konserwator
Miro Konserwator

fajny ten wasz Lublin :)

8 dni temu
Eugeniusz Majewski
Eugeniusz Majewski

Witam,popŕostu kochasz ten samochód, ja sam mam poloneza traka 1.9d,używam go codziennie, koszty napraw przewyższają jego wartość,ale miłość do niego nieprzemija,jest cudowny,mimo że to grat,nieznajde lepszego przyjaciela,pozdrawiam.

8 dni temu
Marcin Łaszek
Marcin Łaszek

Koszulka zamówiona, czekam na więcej, w końcu lato za pasem 😉

8 dni temu
Maurycy Psiak
Maurycy Psiak

A będą koszulki w rozmiarze S? Dla konuSków;)

8 dni temu
Maurycy Psiak
Maurycy Psiak

@Muzeum Skarb Narodu Dzięki! Moja droga do partii....;)

8 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

będą w drugiej partii

8 dni temu
Adi
Adi

W pracy mam takiego Lublina z plandeka w stanie wręcz idealnym z przebiegiem jak się nie mylę ok 50k km

8 dni temu
Artut Wawrzyn
Artut Wawrzyn

Nie no z tym ładowaniem z auta na lawecie to miszczostwo 😄 Swoją drogą, jak zacząłeś opowiadać że alternator nie ładuje, to już pomyślałem o takim rozwiązaniu 😏 No kuźwa, masz awarie alternatora, a na pace masz agregat, czego więcej potrzeba 🤷‍♂️😄

8 dni temu
Piotr Zakrzewski
Piotr Zakrzewski

Świetny odcinek na taki właśnie czekałem.Nie wyobrażam sobie aby Robert woził graty czym innym.Mój Polonez też często ma podobne usterki a nie myślę go się pozbyc... Nie umiem wytłumaczyc fenomenu Waszego Lublinka ale uwielbiam go.

9 dni temu
cody3300
cody3300

O! Wreszczie panowie wykorzystuja mikrofon. Tak niewiele a tak wiele

9 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

Jak obejrzysz większość odcinków to może zrozumiesz kiedy nagrywamy z mikrofonem

9 dni temu
Łukasz Dara
Łukasz Dara

Jesteś wielkim człowiekiem wielki szacuneczek dla ciebie naprawdę chyle czoła przed tobą 🙂👍

9 dni temu
Marcin Śmigielski
Marcin Śmigielski

2:31 - w lewym dolnym rogu, czy to Fiacik 850, tudzież Seat 850?

9 dni temu
Marcin Śmigielski
Marcin Śmigielski

Nawet laweta musi być polskim klasykiem – wielki szacunek za to pozytywne wariactwo, świat byłby lepszy, gdyby takich ludzi było więcej.

9 dni temu
Mic Ros
Mic Ros

Chcę tylko powiedzieć że nawet najgorszy grat gdy dostanie trochę serca (uwagi i troski) to będzie śmigał i to działa w dwie strony bo najlepsze auto w rękach poje#@?!a będzie szwankować... Panie Robercie uratował pan auto, które ratuje inne auta... Podwójny SZACUN... DOBBLE respect ;) A propos: W dziale giallo ginestra brakuje topowych pozycji: - Lancia Delta, - Alfa Romeo spider, - FIAT barchetta, - FIAT stilo najlepiej 1.2 ;) Wiem, wiem to nie są tanie rzeczy ;) ale obiecuję że jeśli wygram wreszcie w LOTTO to porządnie dofinansuję SKARB NARODU. Serdecznie pozdrawiam i tak trzymajcie :)

9 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

Delta się kiedyś pojawi. Barchetta znacznie szybciej. Spider miał inny żółty a Stilo nie pasuje do żółtych Fiatów lat 90. Granicą tej kolekcji jest rok 2000. Może w przyszłości to się zmieni

9 dni temu
Ted
Ted

Witam z ciekawością obejrzałem odcinek . Wiadomo Lublin jaki był to każdy wie ale kilka słów jak sobie radziłem a bylem zawsze dojechać do celu . Posiadaczem Lublin Plandeka do 3,5 DMC : na głośność jest sposób zaciągnięty od kierowców użytkujących Stara - koc gaśniczy położony na silnik przymocowany do nadwozia - jest cicho jak w osobówce . , wszelkie miejsca przeznaczone do smarowania [ zawieszenie wal i.t.p ] smarować co 5 tys po 150 tys te elementy były OK , konserwacja od nowości -uzupełnianie na zimę , instalacja elektryczna styki zabezpieczone na zimę [ wazelino techniczno ], filtry paliwa co 20 tys . . Nigdy mnie nie zawiódł a jeździłem nim nawet do Rzymu i to z laweto do 1,5 DMC . Spalanie na Polskim paliwie to z laweta max 12 ale jak zatankowałem Czeskie to nawet o 1,5 litry mniej . Takie moje skromne uwagi na temat samochodu Lublin . Tadeusz

9 dni temu
Paweł K
Paweł K

Odcinek jak zawsze super. Pozdrawiam serdecznie

9 dni temu
Piotr.
Piotr.

Lublin wygląda mega.....

9 dni temu
Konrad Stróż
Konrad Stróż

Oby wszyscy ludzie "głupieli" Tak jak Wy🤫😁🌛

9 dni temu
Kamil Kamil
Kamil Kamil

Mam głowice do Lublina po remoncie z nowymi zaworami... Mam blok po szlifie i nowe tłoki wal korby panewki... Kiedys robiłem lubliny ale zmieniły się czasy i już nie złożyłem tego silnika... Miałem klienta co miał 8lublinow i zawsze 1 silnik był w zapasie... Lublin ma głowice nie kolizyjna???? To taki żart tak?????

9 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

jeśli wyłamują się dzwigienki i wymieniasz tylko dzwigienki a nie robisz cały remont to jest niekolizyjna. Kolizyjna jest wtedy gdy musisz robić remont silnika po zerwaniu paska

9 dni temu
Przemek Turski
Przemek Turski

Podróże Lublinem przerobiłem w życiu dwie, obie pożyczonymi. Pierwsza, koniec 2001 r pożyczony skrzyniowy 2/3 (silnik turbo, nowe lusterka, ale stary układ świateł i wycieraczek), przebieg ok. 360000 km. Jechałem ze znajomym z Warszawy do Krynek na Podlasiu i z powrotem. Przywieźliźmy 2 ruskie zaprzęgi (Dniepry z koszami). Szedł świetnie, ale do dzisiaj pamiętam walkę z lewarkiem biegów i wrażenie mieszania w gównie... Podróż bez większego zmęczenia. Druga wyprawa, pożyczony także Lublin 1 izoterma z wolnossącym, wrzesień 2004 r. Warszawa-Łódź-Warszawa, na Moto Weteran Bazar. Brak wspomagania, stara kierownica z logo FS, luzy jak w starym Ikarusie. Przeżycia niezapomniane...

9 dni temu
Hayosiko Pl
Hayosiko Pl

Może zrobicie lawete z poloneza trucka :DD

9 dni temu
slakant
slakant

Czekam na Tavrie

9 dni temu
wojciik
wojciik

Na tym kogucie, co znajduje się na lublinie, powinien być napis: MUZEUM "SKARB NARODU".

9 dni temu
Łukasz Przybysz
Łukasz Przybysz

I na drzwiach. W takim stylu, jak kiedyś na ciężarówkach "na użytek własny"

7 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

I tak będzie. Czasu brak

9 dni temu
Jean Renault
Jean Renault

👍👍👍👍👍

9 dni temu
ADRlAN ELlT
ADRlAN ELlT

Chcialbym odwedzic wasze muzeum ladne macie koszulki chcilbym taka

9 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

https://sklep.muzeumskarbnarodu.pl/

9 dni temu
Hayosiko Pl
Hayosiko Pl

piękny kolor tego yugo

9 dni temu
gzr reg
gzr reg

Jak rozwiązaliscie przesunięcie osi od strony prawnej?

9 dni temu
K-75
K-75

@Muzeum Skarb Narodu rzeczoznawca to słaby argument, przegląd? I co wniósł?

4 dni temu
Muzeum Skarb Narodu
Muzeum Skarb Narodu

rzeczoznawca, przegląd

9 dni temu
Daniel Orbi
Daniel Orbi

KUUzwa, Brykala rzadzi, Miszcz. 😊😊😊👍👍👍

9 dni temu
wania z Sącza
wania z Sącza

Yugo! 😀 powiew zachodu z Jugosławii!

9 dni temu
Dawid Gawlas
Dawid Gawlas

👍👏

9 dni temu

Kolejny

Intruz - Dzielnica nr 7 (prod. D-Low)

4:19

Intruz - Dzielnica nr 7 (prod. D-Low)

Prima Sort

wyświetleń 59K

DYM KNF - Nóż przy gardle 2 prod. Phono CoZaBit

3:41

Złomnik: trzeci wyprodukowany Lublin

20:08

Złomnik: trzeci wyprodukowany Lublin

Złomnik

wyświetleń 203K

Making a £13000 turntable

35:47

Making a £13000 turntable

New Yorkshire Workshop

wyświetleń 1M

Homemade ALL-TERRAIN VEHICLE.

21:41

Homemade ALL-TERRAIN VEHICLE.

Mr. Z

wyświetleń 881K

Intruz - Dzielnica nr 7 (prod. D-Low)

4:19

Intruz - Dzielnica nr 7 (prod. D-Low)

Prima Sort

wyświetleń 59K

DYM KNF - Nóż przy gardle 2 prod. Phono CoZaBit

3:41

*LIMIT PECHA WYCZERPANY* Mistrzostwa Polski w Drifcie!

32:19

*LIMIT PECHA WYCZERPANY* Mistrzostwa Polski w Drifcie!

Drift Patriot - Paweł Grosz

wyświetleń 114K

200 po WSI 🚜 Prezentacja nabytku! Nowy ciągnik w GR Załoga! 💛

5:45

ZABUDOWA KAMPERA - wprowadzamy zmiany + trasa Albania-Polska

26:50

Odpalanie nowego Bizona BS 🤯

24:16

Odpalanie nowego Bizona BS 🤯

TheMateusz Dirty Garage.

wyświetleń 65K